Licensed to IHSAA Championship Meet    HY-TEK's Meet Manager 2/19/2009 10:26 PM
       IHSAA Boys Swimming and Diving Sectional - 2/19/2009 to 2/21/2009       
                               Avon High School                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Terre Haute South                                 1:41.66    1:39.97  
     1) Weber, Thomas JR                2) Bray, Addison SO               
     3) Shaver, Matthew JR              4) Ellis, Jordan SR               
  2 Avon                                              1:46.33    1:41.53  
     1) Jones, Kevin JR                 2) Miller, Joshua JR              
     3) Dreher, Ross SR                 4) McKinney, David SR             
  3 Terre Haute Nort                                  1:43.00    1:42.75  
     1) Huster, John SR                 2) Manning, Thomas JR             
     3) Morris, Paul JR                 4) Kline, William SR              
  4 Zionsville                                        1:45.30    1:42.91  
     1) Cardosi, Andrew SO              2) Hicks, Robert SR               
     3) Lyon, Peter FR                  4) Wimmer, Thomas JR              
  5 Brownsburg                                        1:42.61    1:43.72  
     1) Woodings, Jared SO              2) Fox, Nick SR                   
     3) Waggoner, Eric SO               4) Morris, Clayton SO             
  6 Tri-West Hendricks                                1:44.74    1:44.77  
     1) Smiley, Ryan SO                 2) Ross, Caleb SR                 
     3) Van Dyke, John JR               4) Truax, Dustin SO               
-------------------------------------------------------------------------
  7 Danville Community                                1:46.41    1:45.61  
     1) Buchanan, James SO              2) Lefler, Richard SR             
     3) Freiburger, Daniel JR           4) Erickson, Colten SO            
  8 Plainfield                                        1:51.99    1:49.91  
     1) Hurst, Michael FR               2) Smith, Lyle JR                 
     3) Acton, Matt SO                  4) Roesler, Jake JR               
  9 Lebanon                                           1:59.29    1:58.91  
     1) Fulton, Christopher (Chris) JR  2) Brattain, David (Eric) SR      
     3) Herrmann, Patrick JR            4) Shike, Jacob SO                
 10 Cascade                                           1:59.45    1:59.04  
     1) Ferguson, Michael SO            2) Williams, Drew SO              
     3) Marsh, Luke SR                  4) Purvis, Archie FR              
 11 West Vigo                                         2:10.00    2:06.20  
     1) Perkins, Matthew JR             2) Maar, Andras SR                
     3) Allsup, Jase FR                 4) Wycoff, Shane JR               
 
Event 2  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Van Dyke, John            JR TRIW                 1:45.22    1:45.51  
  2 Mohler, Michael           JR PFLD                 1:45.10    1:45.69  
  3 Boggs, Ian                SO ZION                 1:48.54    1:48.06  
  4 Ferguson, Dylan           FR AVON                 1:51.24    1:48.09  
  5 Mattson, Chris            SR ZION                 1:49.25    1:49.87  
  6 Laffin, Zach              SR BRON                 1:54.16    1:51.49  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Wimmer, Thomas            JR ZION                 1:55.19    1:51.54  
  8 Morris, Clayton           SO BRON                 1:56.62    1:52.90  
  9 Ryan, Andrew              SR AVON                 1:57.17    1:53.39  
 10 Curts, Charles Michael (  JR LEB                  1:55.26    1:53.87  
 11 Ebbing, Kenneth           SR PFLD                 1:58.00    1:55.27  
 12 Jameson, Jarom            FR AVON                 1:59.35    1:56.23  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Roach, Nolan              FR THSO                 1:59.64    1:56.97  
 14 Daugherty, Heath          SO THNO                 1:57.96    1:57.26  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Jennings, Robert          FR THSO                 2:01.77    1:57.53  
 16 Freiburger, Daniel        JR DANV                 2:03.69    1:58.63  
 17 Collins, Brian            FR BRON                 2:01.51    2:00.11  
 18 Barnes, Holden            SO THNO                 2:00.30    2:01.16  
 19 Myers, James              JR THSO                 1:58.68    2:01.22  
 20 McGowan, Stephen          JR PFLD                 2:05.91    2:03.23  
 21 Heath, Alan               SO THNO                 2:05.85    2:03.88  
 22 Bruce, Micah              SR TRIW                 2:10.23    2:04.03  
 23 Shike, Jacob              SO LEB                  2:15.16    2:08.97  
 24 Kelly, Austin             FR TRIW                 2:11.16    2:12.80  
 25 Wilkins, Justin           FR DANV                 2:18.06    2:16.56  
 26 Wolfe, Nate               FR LEB                  2:26.09    2:28.02  
 27 Perkins, Matthew          JR WV                   2:32.00    2:37.88  
 28 Zahn, Andrew              FR CASC                 2:36.11    2:38.87  
 29 Swineheart, Alex          FR CASC                 2:55.00    2:41.00  
 30 Smedley, Luke             SO CASC                 2:35.14    2:41.73  
 31 Maar, Andras              SR WV                   2:40.00    3:01.29  
 
Event 3  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Bray, Addison             SO THSO                 1:59.01    2:00.71  
  2 Miller, Joshua            JR AVON                 2:04.64    2:01.09  
  3 Lyon, Peter               FR ZION                 2:06.01    2:02.13  
  4 Shaver, Matthew           JR THSO                 2:09.40    2:02.28  
  5 Sheets, Jacob             SR AVON                 2:06.94    2:03.54  
  6 Morris, Paul              JR THNO                 2:02.25    2:04.47  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Waggoner, Eric            SO BRON                 2:07.73    2:05.72  
  8 Schmedake, Kyle           SO PFLD                 2:08.45    2:06.62  
  9 Helton, Jack              SO DANV                 2:10.21    2:09.17  
 10 Fox, Nick                 SR BRON                 2:14.68    2:10.00  
 11 Hurst, Michael            FR PFLD                 2:13.65    2:10.08  
 12 Hall, Jared               JR ZION                 2:18.37    2:12.48  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Guell, Matthew            FR THNO                 2:13.32    2:12.54  
 14 Sakbun, Vannara           FR THSO                 2:16.77    2:16.90  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Paquin, Kyle              SO BRON                 2:21.70    2:17.35  
 16 Acton, Matt               SO PFLD                 2:21.68    2:17.88  
 17 Shevchenko, Anthony       JR AVON                 2:28.14    2:20.09  
 18 Saunders, Darren          SO THNO                 2:22.11    2:20.77  
 19 Lefler, Richard           SR DANV                 2:16.56    2:21.96  
 20 Reger, Joshua (Josh)      JR LEB                  2:27.11    2:26.05  
 21 Hart, Nick                FR ZION                 2:39.62    2:35.19  
 22 Ferguson, Michael         SO CASC                 2:40.41    2:38.62  
 23 Stevens, Skylar           FR TRIW                 2:39.97    2:40.09  
 24 Koskey, Luke              JR TRIW                 2:54.94    2:46.72  
 25 Williams, Drew            SO CASC                 2:53.96    2:49.92  
 26 Baggesen, Tj              SO CASC                 3:06.61    2:50.58  
 27 Shank, Jasper             JR WV                   1:58.00    2:50.82  
 
Event 4  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Haynes, Luke              JR BRON                   22.15      21.66  
  2 Huster, John              SR THNO                   22.25      22.21  
  3 Voiles, Andrew            SR BRON                   22.74      22.45  
  4 Ellis, Jordan             SR THSO                   23.22      22.85  
  5 McKinney, David           SR AVON                   23.98      23.26  
  6 Erickson, Colten          SO DANV                   22.96      23.39  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hicks, Robert             SR ZION                   25.39      23.58  
  8 Card, Daniel              JR THSO                   24.43      24.06  
  9 Kendall, Matthew          SO THSO                   24.47      24.12  
 10 Marsh, Luke               SR CASC                   24.07      24.20  
 10 Kline, William            SR THNO                   24.58      24.20  
 12 Truax, Dustin             SO TRIW                   23.95      24.33  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jones, Zach               SR PFLD                   24.28      24.59  
 14 Wright, Jake              SR TRIW                   24.66      24.60  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Manning, Thomas           JR THNO                   24.45      24.62  
 16 Roesler, Jake             JR PFLD                   25.51      24.85  
 17 Ran, Long                 SO ZION                   25.55      25.06  
 18 Scott, Collin             JR AVON                   25.82      25.19  
 19 Burris, Jake              SO BRON                   26.09      25.30  
 20 Heeger, Derek             SO AVON                   25.96      25.68  
 21 Graham, James             JR LEB                    25.30      25.78  
 22 Myers, Nick               FR TRIW                   25.98      25.83  
 23 Hurst, John               JR PFLD                   25.73      25.94  
 24 Horn, Sam                 JR ZION                   26.21      26.30  
 25 Purvis, Archie            FR CASC                   26.06      26.50  
 26 Brattain, David (Eric)    SR LEB                    27.57      27.21  
 27 Shields, Tyler            JR LEB                    28.26      27.32  
 28 Cecil, Nick               SR CASC                   27.25      28.22  
 29 Allsup, Jase              FR WV                     28.00      28.23  
 30 Baldwin, Zachary          JR DANV                   27.68      28.97  
 31 Klinker, Alexander        SO DANV                   29.87      29.56  
 32 Hooper, Matthew           JR WV                     32.00      32.10  
 33 Bull, Devin               FR WV                     34.00      34.35  
 
Event 6  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Haynes, Luke              JR BRON                   53.96      51.39  
  2 Van Dyke, John            JR TRIW                   51.85      51.99  
  3 Lyon, Peter               FR ZION                   54.94      53.98  
  4 Shaver, Matthew           JR THSO                   57.38      54.96  
  5 Morris, Paul              JR THNO                   54.33      55.16  
  6 Schmedake, Kyle           SO PFLD                   57.79      55.89  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Brewer, Blake             SR ZION                   59.06      56.32  
  8 Guell, Matthew            FR THNO                   58.60      57.50  
  9 Weber, Thomas             JR THSO                 1:00.72      58.02  
 10 Buchanan, James           SO DANV                   59.52      58.98  
 11 Freiburger, Daniel        JR DANV                 1:02.61      59.45  
 12 Acton, Matt               SO PFLD                 1:03.23    1:00.32  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Shevchenko, Anthony       JR AVON                 1:01.75    1:00.35  
 14 Wood, Mark                JR AVON                 1:00.59    1:00.68  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Fouch, Mike               SO BRON                 1:02.23    1:02.05  
 15 Heda, Daniel              JR AVON                 1:04.75    1:02.05  
 15 Wisbey, Ryan              JR THSO                 1:07.38    1:02.05  
 18 Saunders, Darren          SO THNO                 1:05.34    1:03.27  
 19 Charles, Jackson          FR PFLD                 1:04.75    1:04.16  
 20 Herrmann, Patrick         JR LEB                  1:06.49    1:04.44  
 21 Perkins, David            JR BRON                 1:09.30    1:06.72  
 22 Baggesen, Tj              SO CASC                 1:14.00    1:13.45  
 23 Dunwoody, Thomas (Tommy)  SR LEB                  1:13.81    1:14.93  
 24 Allsup, Jase              FR WV                   1:12.00    1:15.24  
 25 Langfield, Ben            JR ZION                 1:21.42    1:16.29  
 
Event 7  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Torrance, Nick            SO ZION                   50.88      49.36  
  2 Cardosi, Andrew           SO ZION                   52.42      50.16  
  3 Jones, Kevin              JR AVON                   52.19      50.28  
  4 Voiles, Andrew            SR BRON                   50.55      50.33  
  5 Morris, Clayton           SO BRON                   52.66      50.79  
  6 Erickson, Colten          SO DANV                   51.02      51.14  
-------------------------------------------------------------------------
  7 McKinney, David           SR AVON                   55.05      51.85  
  8 Smiley, Ryan              SO TRIW                   51.65      52.04  
  9 Woodings, Jared           SO BRON                   52.77      52.25  
 10 Jennings, Robert          FR THSO                   53.50      52.45  
 11 Kendall, Matthew          SO THSO                   55.82      52.86  
 12 Ebbing, Kenneth           SR PFLD                   54.57      53.36  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Daugherty, Heath          SO THNO                   53.47      53.45  
 14 Scott, Collin             JR AVON                   55.61      54.36  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Roesler, Jake             JR PFLD                   56.17      54.62  
 16 Kline, William            SR THNO                   54.61      54.75  
 17 Jones, Zach               SR PFLD                   53.90      54.86  
 18 Myers, James              JR THSO                   54.44      54.87  
 19 Malooley, Eli             SO THNO                   54.83      54.95  
 20 Ran, Long                 SO ZION                   55.40      55.06  
 21 Wright, Jake              SR TRIW                   54.87      55.30  
 22 Truax, Dustin             SO TRIW                   53.98      55.85  
 23 Graham, James             JR LEB                    56.19      55.86  
 24 Shike, Jacob              SO LEB                    58.91      56.73  
 25 Wilkins, Nathan           SR DANV                 1:05.99      58.47  
 26 Purvis, Archie            FR CASC                   58.27      59.23  
 27 Wilkins, Justin           FR DANV                 1:01.82    1:01.11  
 28 Wycoff, Shane             JR WV                     58.00    1:02.09  
 29 Shields, Tyler            JR LEB                  1:04.98    1:02.33  
 30 Shank, Jasper             JR WV                   1:01.00    1:02.66  
 31 Cecil, Nick               SR CASC                 1:07.13    1:08.18  
 32 Rivera, Alex              JR CASC                 1:11.25    1:08.51  
 33 Hooper, Matthew           JR WV                   1:16.00    1:15.65  
 
Event 8  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Ferguson, Dylan           FR AVON                 4:53.06    4:46.79  
  2 Mohler, Michael           JR PFLD                 4:49.38    4:47.11  
  3 Boggs, Ian                SO ZION                 4:52.25    4:49.30  
  4 Laffin, Zach              SR BRON                 5:02.74    5:00.07  
  5 Mattson, Chris            SR ZION                 4:54.92    5:00.28  
  6 Hurst, Michael            FR PFLD                 5:10.33    5:01.50  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Wimmer, Thomas            JR ZION                 5:08.59    5:01.72  
  8 Ryan, Andrew              SR AVON                 5:09.86    5:02.54  
  9 Jameson, Jarom            FR AVON                 5:16.32    5:06.66  
 10 Helton, Jack              SO DANV                 5:12.95    5:09.75  
 11 Curts, Charles Michael (  JR LEB                  5:05.98    5:11.44  
 12 Hise, Nick                JR BRON                 5:32.62    5:23.71  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Collins, Brian            FR BRON                 5:27.69    5:25.10  
 14 Barnes, Holden            SO THNO                 5:28.38    5:29.30  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Logsdon, John David       SO THNO                 5:30.86    5:29.58  
 16 Heath, Alan               SO THNO                 5:42.48    5:34.01  
 17 Sakbun, Vannara           FR THSO                 5:33.29    5:35.10  
 18 Gertz, Cory               SO THSO                 5:46.96    5:38.42  
 19 Austin, Evan              SO THSO                 5:34.16    5:39.53  
 20 McGowan, Stephen          JR PFLD                 5:53.43    5:42.54  
 21 Reger, Joshua (Josh)      JR LEB                  5:59.36    5:53.22  
 22 Fulton, Christopher (Chr  JR LEB                  6:11.27    6:00.55  
 23 Kelly, Austin             FR TRIW                 6:07.98    6:16.51  
 24 Andreanapolous, Stephen   SO TRIW                 6:37.22    6:31.21  
 25 Smedley, Luke             SO CASC                 6:58.21    7:21.48  
 
Event 9  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brownsburg                                        1:31.88    1:31.25  
     1) Haynes, Luke JR                 2) Fox, Nick SR                   
     3) Morris, Clayton SO              4) Voiles, Andrew SR              
  2 Avon                                              1:35.19    1:32.12  
     1) McKinney, David SR              2) Dreher, Ross SR                
     3) Dreher, Thomas SR               4) Ferguson, Dylan FR             
  3 Zionsville                                        1:33.05    1:33.18  
     1) Cardosi, Andrew SO              2) Torrance, Nick SO              
     3) Boggs, Ian SO                   4) Mattson, Chris SR              
  4 Plainfield                                        1:34.12    1:34.54  
     1) Jones, Zach SR                  2) Roesler, Jake JR               
     3) Schmedake, Kyle SO              4) Mohler, Michael JR             
  5 Terre Haute South                                 1:33.65    1:35.31  
     1) Jennings, Robert FR             2) Kendall, Matthew SO            
     3) Myers, James JR                 4) Card, Daniel JR                
  6 Danville Community                                1:36.23    1:36.36  
     1) Buchanan, James SO              2) Freiburger, Daniel JR          
     3) Helton, Jack SO                 4) Erickson, Colten SO            
-------------------------------------------------------------------------
  7 Tri-West Hendricks                                1:36.60    1:40.16  
     1) Bruce, Micah SR                 2) Myers, Nick FR                 
     3) Kelly, Austin FR                4) Wright, Jake SR                
  8 Lebanon                                           1:41.66    1:40.91  
     1) Graham, James JR                2) Shike, Jacob SO                
     3) Reger, Joshua (Josh) JR         4) Curts, Charles Michael (Mik JR 
  9 Terre Haute Nort                                  1:38.00    1:42.96  
     1) Daugherty, Heath SO             2) Malooley, Eli SO               
     3) Guell, Matthew FR               4) Barnes, Holden SO              
 10 Cascade                                           1:55.28    1:45.24  
     1) Marsh, Luke SR                  2) Cecil, Nick SR                 
     3) Halfman, Moritz SO              4) Purvis, Archie FR              
 11 West Vigo                                         1:52.00    1:53.52  
     1) Wycoff, Shane JR                2) Shank, Jasper JR               
     3) Perkins, Matthew JR             4) Maar, Andras SR                
 
Event 10  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Huster, John              SR THNO                   54.50      53.44  
  2 Cardosi, Andrew           SO ZION                   55.97      55.44  
  3 Torrance, Nick            SO ZION                   57.74      56.04  
  4 Jones, Kevin              JR AVON                   58.37      56.51  
  5 Buchanan, James           SO DANV                   57.26      57.22  
  6 Weber, Thomas             JR THSO                   59.41      57.31  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Waggoner, Eric            SO BRON                   58.12      57.61  
  8 Sheets, Jacob             SR AVON                 1:00.38      57.97  
  9 Smiley, Ryan              SO TRIW                   57.67      57.98  
 10 Ellis, Jordan             SR THSO                   59.15      58.34  
 11 Woodings, Jared           SO BRON                   59.30      58.84  
 12 Brewer, Blake             SR ZION                 1:02.13      58.90  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sadtler, Jared            SO BRON                 1:01.29    1:00.42  
 14 Wood, Mark                JR AVON                 1:03.97    1:02.12  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Roach, Nolan              FR THSO                 1:03.87    1:02.16  
 16 Herrmann, Patrick         JR LEB                  1:07.91    1:02.88  
 17 Burkett, Daniel           SO THNO                 1:07.34    1:05.35  
 18 Justus, Ryan              FR PFLD                 1:09.45    1:07.63  
 19 Philip, Alex              FR PFLD                 1:14.74    1:08.09  
 20 Giltner, Daniel           FR PFLD                 1:09.65    1:09.02  
 21 Ferguson, Michael         SO CASC                 1:07.45    1:09.18  
 22 White, Joshua             SO THNO                 1:14.59    1:09.37  
 23 Fulton, Christopher (Chr  JR LEB                  1:12.89    1:12.80  
 24 Polen, Cameron            SR TRIW                 1:20.35    1:15.13  
 25 Rivera, Alex              JR CASC                 1:16.02    1:15.74  
 26 Perkins, Matthew          JR WV                   1:14.00    1:17.72  
 27 Koskey, Luke              JR TRIW                 1:20.94    1:20.74  
 28 Gipson, Zach              SO CASC                 1:18.12    1:24.56  
 
Event 11  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Bray, Addison             SO THSO                   57.76      58.47  
  2 Miller, Joshua            JR AVON                 1:03.26    1:02.16  
  3 Dreher, Ross              SR AVON                 1:05.25    1:03.23  
  4 Hicks, Robert             SR ZION                 1:08.29    1:03.71  
  5 Dreher, Thomas            SR AVON                 1:06.31    1:04.72  
  6 Manning, Thomas           JR THNO                 1:05.48    1:05.09  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fox, Nick                 SR BRON                 1:06.87    1:05.19  
  8 Paquin, Kyle              SO BRON                 1:08.57    1:05.97  
  9 Card, Daniel              JR THSO                 1:07.76    1:06.01  
 10 Wisbey, Ryan              JR THSO                 1:07.59    1:06.37  
 11 Hall, Jared               JR ZION                 1:10.13    1:07.79  
 12 Lefler, Richard           SR DANV                 1:06.98    1:07.83  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wilkins, Nathan           SR DANV                 1:15.23    1:08.01  
 14 Sadtler, Jared            SO BRON                 1:11.67    1:08.60  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Wright, Andrew            FR PFLD                 1:09.46    1:08.66  
 16 Smith, Lyle               JR PFLD                 1:11.21    1:08.87  
 17 Marietta, Christopher     SR THNO                 1:11.41    1:10.34  
 18 Jarvis, Jon               SO PFLD                 1:14.33    1:11.17  
 19 Bruce, Micah              SR TRIW                 1:13.56    1:13.30  
 20 Brattain, David (Eric)    SR LEB                  1:16.34    1:15.68  
 21 Raubuck, Zachary          JR THNO                 1:16.29    1:16.14  
 22 Graham, Eric              FR ZION                 1:20.46    1:17.39  
 23 Williams, Drew            SO CASC                 1:16.80    1:17.67  
 24 Stevens, Skylar           FR TRIW                 1:22.01    1:19.34  
 25 Maar, Andras              SR WV                   1:23.00    1:21.61  
 26 Stoutenour, Clayton       SO CASC                 1:25.05    1:23.89  
 27 Klinker, Alexander        SO DANV                 1:24.85    1:25.42  
 28 Archer, Saxton            FR CASC                 1:27.24    1:26.93  
 29 Bull, Devin               FR WV                   1:26.00    1:28.16  
 30 Wolfe, Nate               FR LEB                  1:32.22    1:28.95  
 31 Stout, Tucker             JR TRIW                 1:38.90    1:33.37  
 
Event 12  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brownsburg                                        3:23.98    3:18.83  
     1) Voiles, Andrew SR               2) Laffin, Zach SR                
     3) Waggoner, Eric SO               4) Haynes, Luke JR                
  2 Zionsville                                        3:23.71    3:20.55  
     1) Torrance, Nick SO               2) Lyon, Peter FR                 
     3) Mattson, Chris SR               4) Boggs, Ian SO                  
  3 Terre Haute South                                 3:29.64    3:22.79  
     1) Shaver, Matthew JR              2) Ellis, Jordan SR               
     3) Bray, Addison SO                4) Jennings, Robert FR            
  4 Avon                                              3:28.65    3:24.47  
     1) Jones, Kevin JR                 2) Sheets, Jacob SR               
     3) Ferguson, Dylan FR              4) Miller, Joshua JR              
  5 Terre Haute Nort                                  3:27.00    3:27.75  
     1) Morris, Paul JR                 2) Daugherty, Heath SO            
     3) Huster, John SR                 4) Kline, William SR              
  6 Plainfield                                        3:27.64    3:28.56  
     1) Schmedake, Kyle SO              2) Hurst, Michael FR              
     3) Ebbing, Kenneth SR              4) Mohler, Michael JR             
-------------------------------------------------------------------------
  7 Tri-West Hendricks                                3:28.25    3:32.30  
     1) Van Dyke, John JR               2) Truax, Dustin SO               
     3) Wright, Jake SR                 4) Smiley, Ryan SO                
  8 Lebanon                                           3:48.66    3:45.54  
     1) Graham, James JR                2) Herrmann, Patrick JR           
     3) Reger, Joshua (Josh) JR         4) Curts, Charles Michael (Mik JR 
  9 Danville Community                                4:05.33    4:11.22  
     1) Wilkins, Justin FR              2) Baldwin, Zachary JR            
     3) Wilkins, Nathan SR              4) Lefler, Richard SR             
 10 Cascade                                           4:40.05    4:44.21  
     1) Cecil, Nick SR                  2) Baggesen, Tj SO                
     3) Halfman, Moritz SO              4) Ferguson, Michael SO