Licensed to Northrop High School       HY-TEK's Meet Manager 5/19/2011 08:55 PM
                2011 IHSAA FW Wayne Boys Sectional - 5/19/2011                 
                               Fort Wayne Wayne                                
                               Wayne High School                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
   Sectional: ! 8:01.02  5/19/2005   Norwell, NORW                             
                         L Diehl, C Eckert, K Reed, N McBride              
                7:57.91  STAN
    School                                               Finals                 
================================================================================
Finals
  1 Homestead                                           8:14.69                  
     1) Clark, Christian 12             2) Mullins, Kodi 12               
     3) Gearhart, Jordan 12             4) Kimmel, Logan 12               
     5) Crawford, Lindsay 12            6) Yde, Andrew 12                 
  2 Norwell                                             8:20.55                  
     1) Long, Brandon 12                2) Cole, Sean 11                  
     3) Dickey, Josh 12                 4) Isch, Kyle 12                  
     5) Bales, Brent 09                 6) Schmidt, Alex 11               
  3 South Adams                                         8:30.31                  
     1) Isch, Eric 12                   2) Lehman, Tim 11                 
     3) Steiner, Logan 11               4) Werst, Isaac 11                
     5) Liechty, Evan 10                6) Shane, Brody 09                
  4 Fort Wayne Wayne                                    8:41.99                  
     1) Barnes, Devonta 12              2) McCurrie, Redrecus 12          
     3) Neely, Cedric 11                4) Rudolph, Chris 11              
     5) Patterson, Jordan 12            6) Tucker, Keion 10               
  5 Bluffton                                            9:04.14                  
     1) Miller, Taylor 09               2) Mock, Donald 11                
     3) Rhodes, Nick 10                 4) Summer, Florian 11             
     5) Sumwalt, Spencer 11             6)                                
  6 Adams Central                                       9:19.01                  
     1) Agler, Zach 10                  2) Fiechter, Dan 11               
     3) Spangler, Anthony 09            4) Lehman, Ben 09                 
     5) Harrison, Jim 11                6)                                
  7 Bellmont                                            9:47.47                  
     1) Columbo, Mathew 11              2) Diaz, Alex 09                  
     3) Fuelling, Garrett 09            4) Piotrowski, Kristopher 11      
  8 Harding                                             9:56.23                  
     1) Wilson, Zackary 10              2) Bevelle, Jazz 09               
     3) McAfee, James 10                4) Walker, William 09             
     5) Bennett, Jaylin 09              6)                                
  9 Southern Wells                                      9:56.80                  
     1) Bennett, Teagan 12              2) Biddle, Joe 11                 
     3) Markley, Josh 09                4) Oswalt, Lance 10               
     5) Thompson, Taylor 09             6)                                
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
   Sectional: ! 10.61  1998        Craig - Wayne                               
                10.97  STAN
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Brewer, Antione           12 FW Wayne                 11.09Q                  3 
  2 Jones, Quinton            11 Harding                  11.11Q                  1 
  3 Ford, Shamarcus           10 FW Wayne                 11.39Q                  2 
  4 Parker, Dontell           09 Heritage                 11.40Q                  1 
  5 Thomas, Chancellor        12 Homestead                11.49Q                  2 
  6 Shaffer, Justin           12 Norwell                  11.84Q                  3 
  7 Washington, DaVon         12 Harding                  11.57q                  2 
  8 Johnson, Brady            09 Bluffton                 11.85q                  1 
  9 Korte, Tyler              12 Bellmont                 11.88q                  3 
 10 Ehr, Josh                 12 South Adams              11.88                   1 
 11 Horne, Aaron              09 Heritage                 12.09                   3 
 12 Torrey, Zac               10 Bellmont                 12.10                   2 
 13 Yoder, Zach               11 South Adams              12.14                   2 
 14 Cauble, Colby             11 Adams Central            12.20                   1 
 15 Vieth, Sandon             12 Norwell                  12.23                   1 
 15 Cammack, David            09 FW Canterbury            12.23                   3 
 17 Streveler, Josh           09 Bluffton                 12.28                   3 
 18 Harrison, Lane            09 Adams Central            12.29                   2 
 19 Stoval, Al                10 FW Canterbury            12.39                   2 
 20 Muniz, Jesse              12 Homestead                12.56                   3 
 21 Bass, Weslee              10 Southern Wells           12.90                   1 
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash
================================================================================
   Sectional: ! 10.61  1998        Craig - Wayne                               
                10.97  STAN
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
Finals
  1 Jones, Quinton            11 Harding                  11.21                  
  2 Brewer, Antione           12 FW Wayne                 11.22                  
  3 Ford, Shamarcus           10 FW Wayne                 11.44                  
  4 Shaffer, Justin           12 Norwell                  11.48                  
  5 Thomas, Chancellor        12 Homestead                11.50                  
  6 Washington, DaVon         12 Harding                  11.63                  
  7 Parker, Dontell           09 Heritage                 11.64                  
  8 Korte, Tyler              12 Bellmont                 11.94                  
  9 Johnson, Brady            09 Bluffton                 11.95                  
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
   Sectional: ! 13.90  1981        Dumoulin - Snider                           
                14.72  STAN
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Hire, Ryan                12 Homestead                15.04Q                  1 
  2 Hayden, David             12 FW Wayne                 15.27Q                  2 
  3 Powers, Daronte           12 FW Wayne                 15.17Q                  1 
  4 Minniear, Gage            12 Southern Wells           15.69Q                  2 
  5 Schmidt, Joel             11 South Adams              15.77q                  2 
  6 Reinhard, Shawn           11 Adams Central            16.01q                  1 
  7 Lambert, Jackson          10 Bluffton                 16.22q                  1 
  8 Scheumann, Austen         11 Heritage                 16.64q                  2 
  9 Walburn, Ethan            12 Adams Central            16.77q                  2 
 10 Lengerich, Cameron        10 South Adams              16.96                   1 
 11 Davis, Jordan             09 Homestead                16.99                   2 
 12 Norris, Jason             12 Norwell                  17.24                   1 
 13 Paige, Kadeem             11 Heritage                 17.26                   1 
 14 Shifferly, Lance          11 Bellmont                 17.89                   2 
 15 Dickey, Andrew            11 Norwell                  18.18                   2 
 -- Schultz, Mason            11 Bellmont                    NT                   1 
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
   Sectional: ! 13.90  1981        Dumoulin - Snider                           
                14.72  STAN
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
Finals
  1 Hire, Ryan                12 Homestead                14.57 STAN             
  2 Powers, Daronte           12 FW Wayne                 15.04                  
  3 Hayden, David             12 FW Wayne                 15.09                  
  4 Minniear, Gage            12 Southern Wells           15.42                  
  5 Schmidt, Joel             11 South Adams              15.56                  
  6 Reinhard, Shawn           11 Adams Central            16.04                  
  7 Scheumann, Austen         11 Heritage                 16.24                  
  8 Walburn, Ethan            12 Adams Central            16.49                  
  9 Lambert, Jackson          10 Bluffton                 16.51                  
 
Event 4  Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
   Sectional: ! 21.70  1986        Davis, Williams, Flowers                    
                22.13  STAN
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Lake, Kyle                11 Homestead                22.99Q                  1 
  2 Carr, Trevon              11 Harding                  23.53Q                  2 
  3 Ford, Shamarcus           10 FW Wayne                 23.13Q                  1 
  4 Parker, Dontell           09 Heritage                 24.19Q                  2 
  5 Brewer, Antione           12 FW Wayne                 24.29q                  2 
  6 Torrey, Zac               10 Bellmont                 24.38q                  1 
  7 Sink, Kyle                11 Norwell                  24.46q                  2 
  8 Amstutz, Sam              12 South Adams              24.49q                  2 
  9 Johnson, Brady            09 Bluffton                 24.78q                  1 
 10 Moore, Chaise             12 South Adams              24.87                   1 
 11 Horne, Isaiah             11 Heritage                 25.10                   1 
 12 Cauble, Colby             11 Adams Central            25.43                   1 
 13 Korte, Tyler              12 Bellmont                 25.53                   2 
 14 Gardner, Cory             11 Homestead                25.66                   2 
 15 Byerly, Alex              09 Adams Central            25.74                   2 
 16 Brothers, Robby           10 FW Canterbury            26.37                   1 
 -- Washington, DaVon         12 Harding                     DQ                   1 
 
Event 4  Boys 200 Meter Dash
================================================================================
   Sectional: ! 21.70  1986        Davis, Williams, Flowers                    
                22.13  STAN
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
Finals
  1 Lake, Kyle                11 Homestead                22.37                  
  2 Brewer, Antione           12 FW Wayne                 22.88                  
  3 Carr, Trevon              11 Harding                  23.04                  
  4 Ford, Shamarcus           10 FW Wayne                 23.30                  
  5 Parker, Dontell           09 Heritage                 24.13                  
  6 Torrey, Zac               10 Bellmont                 24.18                  
  7 Amstutz, Sam              12 South Adams              24.39                  
  8 Sink, Kyle                11 Norwell                  24.44                  
  9 Johnson, Brady            09 Bluffton                 24.48                  
 
Event 5  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
   Sectional: ! 4:18.20  1981        Maddox - Northrop                         
                4:20.99  STAN
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Clark, Christian          12 Homestead              4:41.04                  
  2 Mikesell, Skyler          09 Homestead              4:42.09                  
  3 Fawcett, Kyle             11 Adams Central          4:42.38                  
  4 Bales, Brent              09 Norwell                4:43.55                  
  5 Shane, Brody              09 South Adams            4:47.92                  
  6 Hawbaker, Joel            10 South Adams            4:50.39                  
  7 Rudolph, Chris            11 FW Wayne               4:50.49                  
  8 Long, Brandon             12 Norwell                4:56.28                  
  9 Lehman, Ben               09 Adams Central          4:58.43                  
 10 White, Carson             10 Heritage               5:01.23                  
 11 Braun, Michael            10 Bellmont               5:08.62                  
 -- Worman, Nathan            10 Bluffton                    NT                  
 -- Biddle, Joe               11 Southern Wells              NT                  
 -- Summer, Florian           11 Bluffton                    NT                  
 -- Fiepel, Jacob             10 Heritage                    NT                  
 -- Neely, Cedric             11 FW Wayne                    NT                  
 
Event 6  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
   Sectional: ! 42.37  2004        Harding                                     
                       Bryant, Fincher, Dupree, Lymon                    
                42.62  STAN
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Harding                                               43.0h                   2 
     1) Carr, Trevon 11                 2) Guy, Demetrius 12              
     3) Jones, Quinton 11               4) Washington, DaVon 12           
     5) Sanders, Denzel 12              6) Milligan, Alandis 12           
  2 Homestead                                             43.5h                   2 
     1) Davis, Jordan 09                2) Hire, Ryan 12                  
     3) Payne, Chase 12                 4) Lake, Kyle 11                  
     5) Hogan, Deangelo 09              6) Thomas, Chancellor 12          
  3 Fort Wayne Wayne                                      44.1h                   2 
     1) Brewer, Antione 12              2) Ford, Shamarcus 10             
     3) Powers, Daronte 12              4) Stone, Devon 10                
     5) James, Thomas 09                6) McCoy, Lucas 10                
  4 Heritage                                              45.0h                   2 
     1) Horne, Isaiah 11                2) Horne, Aaron 09                
     3) Paige, Kadeem 11                4) Parker, Dontell 09             
     5) Wright, JaQwon 09               6)                                
  5 South Adams                                           45.9h                   2 
     1) Amstutz, Sam 12                 2) Ehr, Josh 12                   
     3) Schmidt, Joel 11                4) Moore, Chaise 12               
     5) Eicher, Tobin 12                6) Wygant, Justin 11              
  6 Norwell                                               45.9h                   2 
     1) Sink, Kyle 11                   2) Lambert, Adam 12               
     3) Norris, Jason 12                4) Shaffer, Justin 12             
     5) Jutte, Reid 09                  6) Vieth, Sandon 12               
  7 Fort Wayne Canterbury                                 46.3h                   1 
     1) Brothers, Robby 10              2) Cammack, David 09              
     3) Custard, Daniel 11              4) Emerick, Eric 11               
     5) Stoval, Al 10                   6)                                
  8 Bellmont                                              46.5h                   2 
     1) Bixler, Marcus 10               2) Korte, Tyler 12                
     3) Mahlan, Willie 10               4) Torrey, Zac 10                 
  9 Adams Central                                         47.2h                   1 
     1) Sharp, Spencer 11               2) Cauble, Colby 11               
     3) Harrison, Lane 09               4) Reinhard, Shawn 11             
     5) Blake, Kurt 10                  6)                                
 10 Bluffton                                              47.7h                   1 
     1) Fear, Tanner 09                 2) Johnson, Brady 09              
     3) Streveler, Josh 09              4) Pearson, Michael 09            
     5) Lambert, Jackson 10             6)                                
 
Event 7  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
   Sectional: ! 47.91  1983        Williams - Snider                           
                49.15  STAN
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Harris, De'Andre          11 Harding                  50.79                   2 
  2 Patterson, Jordan         12 FW Wayne                 50.99                   2 
  3 Thomas, Chancellor        12 Homestead                51.57                   2 
  4 Renya, Sam                11 Heritage                 52.24                   2 
  5 Kloster, Reid             12 Homestead                53.81                   2 
  6 Barnes, Devonta           12 FW Wayne                 53.92                   2 
  7 Scheumann, Austen         11 Heritage                 54.69                   2 
  8 Sorg, Mike                12 Norwell                  55.33                   2 
  9 Eicher, Tobin             12 South Adams              55.38                   1 
 10 Schmidt, Alex             11 Norwell                  56.03                   1 
 11 Simindinger, Cody         10 South Adams              56.28                   1 
 12 Byerly, Alex              09 Adams Central            56.46                   2 
 13 Luginbill, Chantz         11 Adams Central            58.10                   1 
 14 Oswalt, Lance             10 Southern Wells           58.13                   1 
 15 Rhodes, Nick              10 Bluffton                 59.43                   1 
 16 Miller, Taylor            09 Bluffton                 61.77                   1 
 
Event 8  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
   Sectional: ! 38.48  2000        Harris-Wayne                                
                39.26  STAN
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Hire, Ryan                12 Homestead                40.09                   2 
  2 Guy, Demetrius            12 Harding                  40.19                   2 
  3 Stone, Devon              10 FW Wayne                 40.32                   2 
  4 Hayden, David             12 FW Wayne                 40.34                   2 
  5 Minniear, Gage            12 Southern Wells           41.22                   2 
  6 Horne, Aaron              09 Heritage                 42.77                   2 
  7 Schmidt, Joel             11 South Adams              43.19                   2 
  8 Norris, Jason             12 Norwell                  43.49                   1 
  9 Lambert, Jackson          10 Bluffton                 44.19                   1 
 10 Walburn, Ethan            12 Adams Central            44.56                   2 
 11 Lengerich, Cameron        10 South Adams              44.76                   1 
 12 Davis, Jordan             09 Homestead                44.98                   2 
 13 Paige, Kadeem             11 Heritage                 46.28                   1 
 14 Jutte, Reid               09 Norwell                  46.64                   1 
 15 Shifferly, Lance          11 Bellmont                 48.35                   1 
 16 Geimer, Dakota            09 Bellmont                 50.53                   1 
 17 Bebout, Travis            09 Adams Central            50.58                   1 
 
Event 9  Boys 800 Meter Run
================================================================================
   Sectional: ! 1:53.02  1983        Keller - Northrop                         
                1:55.45  STAN
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Gearhart, Jordan          12 Homestead              2:00.16                  
  2 Isch, Kyle                12 Norwell                2:01.65                  
  3 Dickey, Josh              12 Norwell                2:02.50                  
  4 Lehman, Tim               11 South Adams            2:04.77                  
  5 Crawford, Lindsay         12 Homestead              2:07.19                  
  6 Nelson, Leland            09 FW Canterbury          2:08.20                  
  7 Mock, Donald              11 Bluffton               2:08.59                  
  8 Sumwalt, Spencer          11 Bluffton               2:09.47                  
  9 McCurrie, Redrecus        12 FW Wayne               2:09.81                  
 10 White, Logan              10 Heritage               2:17.21                  
 11 Braun, Michael            10 Bellmont               2:22.86                  
 12 Bennett, Teagan           12 Southern Wells         2:23.82                  
 13 McAfee, James             10 Harding                2:34.73                  
 14 Walker, William           09 Harding                2:41.18                  
 -- Werst, Isaac              11 South Adams                 NT                  
 -- Fiechter, Dan             11 Adams Central               NT                  
 -- Fawcett, Kyle             11 Adams Central               NT                  
 -- Patterson, Jordan         12 FW Wayne                    NT                  
 -- Neher, Logan              09 Bellmont                    NT                  
 
Event 10  Boys 3200 Meter Run
================================================================================
   Sectional: ! 9:25.01  1983        Pepple - Dekalb                           
                9:21.75  STAN
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Silcox, Max               10 Homestead              9:55.92                  
  2 Cushman, Alex             12 Norwell                9:58.86                  
  3 Isch, Eric                12 South Adams           10:02.08                  
  4 Harris, Blake             10 Homestead             10:04.43                  
  5 Boucher, Evan             11 Bellmont              10:16.94                  
  6 Liechty, Evan             10 South Adams           10:49.02                  
  7 DeVoe, Ben                12 Norwell               10:55.13                  
  8 Rudolph, Chris            11 FW Wayne              11:03.37                  
  9 White, Carson             10 Heritage              11:07.32                  
 -- Thompson, Taylor          09 Southern Wells              NT                  
 -- Markley, Josh             09 Southern Wells              NT                  
 -- Worman, Nathan            10 Bluffton                    NT                  
 -- Buskirk, Luke             11 Bluffton                    NT                  
 -- Porter, Josh              09 Bellmont                    NT                  
 -- White, Logan              10 Heritage                    NT                  
 -- Lehman, Ben               09 Adams Central               NT                  
 -- Yoder, Michael            10 Adams Central               NT                  
 
Event 11  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
   Sectional: ! 3:17.82  1981        South Side                                
                         P. Birchfield, Williams, Jackson, R. Birchfield   
                6:20.66  STAN
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Fort Wayne Wayne                                    3:29.78 STAN              2 
     1) Barnes, Devonta 12              2) Ford, Shamarcus 10             
     3) Hayden, David 12                4) Patterson, Jordan 12           
     5) McCurrie, Redrecus 12           6) Stone, Devon 10                
  2 Homestead                                           3:31.41 STAN              2 
     1) Clark, Christian 12             2) Hire, Ryan 12                  
     3) Kimmel, Logan 12                4) Kloster, Reid 12               
     5) Lake, Kyle 11                   6) Thomas, Chancellor 12          
  3 Norwell                                             3:35.86 STAN              1 
     1) Dickey, Josh 12                 2) Isch, Kyle 12                  
     3) Long, Brandon 12                4) Schmidt, Alex 11               
     5) Sorg, Mike 12                   6) Vieth, Sandon 12               
  4 South Adams                                         3:36.52 STAN              2 
     1) Amstutz, Sam 12                 2) Ehr, Josh 12                   
     3) Eicher, Tobin 12                4) Lehman, Tim 11                 
     5) Schmidt, Joel 11                6) Wygant, Justin 11              
  5 Fort Wayne Canterbury                               3:37.15 STAN              2 
     1) Brothers, Robby 10              2) Cammack, David 09              
     3) Custard, Daniel 11              4) Emerick, Eric 11               
     5) Nelson, Leland 09               6) Stoval, Al 10                  
  6 Bellmont                                            3:37.26 STAN              1 
     1) Braun, Michael 10               2) Fuelling, Garrett 09           
     3) Hirschy, Eric 12                4) Mahlan, Willie 10              
     5) Neher, Logan 09                 6) Sheneman, Nathan 12            
  7 Bluffton                                            3:49.34 STAN              1 
     1) Lambert, Jackson 10             2) Miller, Taylor 09              
     3) Mock, Donald 11                 4) Rhodes, Nick 10                
     5) Sumwalt, Spencer 11             6)                                
  8 Heritage                                            3:55.10 STAN              2 
     1) Allison, Cole 10                2) Henderson, Henry 09            
     3) Horne, Aaron 09                 4) Linker, Ben 12                 
     5) Renya, Sam 11                   6) Scheumann, Austen 11           
 -- Adams Central                                            DQ                   2 
     1) Byerly, Alex 09                 2) Fawcett, Kyle 11               
     3) Luginbill, Chantz 11            4) Spangler, Anthony 09           
     5) Tonner, Troy 11                 6)                                
 -- Harding                                                  DQ                   2 
     1) Bennett, Jaylin 09              2) Carr, Trevon 11                
     3) Guy, Demetrius 12               4) Harris, De'Andre 11            
     5) Sanders, Denzel 12              6) Washington, DaVon 12           
 
Event 12  Boys Discus Throw
================================================================================
   Sectional: ! 183-09  1996        Krick - Norwell                            
                160-09  STAN
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tonner, Troy              11 Adams Central        159-01.50                  
  2 Kopecky, Brad             12 Homestead            138-06.00                  
  3 Smith, Jeff               12 FW Wayne             134-09.50                  
  4 Batdorff, Luke            12 Norwell              128-10.50                  
  5 Doepker, Zack             12 Southern Wells       126-03.00                  
  6 Miller, Jordan            11 Norwell              125-09.50                  
  7 Hinen, Dan                11 Homestead            123-11.00                  
  8 Schultz, Derek            12 Bellmont             119-10.00                  
  9 Jones, Tyrell             12 FW Wayne             113-10.00                  
 10 Johnston, Evan            11 South Adams          112-11.00                  
 11 Pearson, Michael          09 Bluffton             108-01.00                  
 12 Williams, Josh            11 Heritage             105-11.00                  
 13 Marshall, Isaiah          10 Bluffton             101-00.00                  
 14 Heyerly, Nick             12 Adams Central         99-03.00                  
 15 Luangpraseuth, Montana    10 Harding               97-06.00                  
 16 Young, Deon               10 Harding               95-10.50                  
 17 Schwartz, Derek           11 South Adams           95-00.00                  
 18 Trosper, Austin           11 Southern Wells        84-01.00                  
 19 Griebel, Joe              11 Heritage              81-09.50                  
 
Event 13  Boys Shot Put
================================================================================
   Sectional: ! 63-02  1996        Krick - Norwell                             
             54-05.75  STAN
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Tonner, Troy              11 Adams Central         47-05.50                  
  2 Miller, Jordan            11 Norwell               45-01.50                  
  3 Snyder, Ben               11 Adams Central         44-00.00                  
  4 Dohrman, Cam              10 Norwell               42-11.00                  
  5 Rice, William             12 Homestead             41-11.50                  
  6 Doepker, Zack             12 Southern Wells        40-11.00                  
  7 Marshall, Isaiah          10 Bluffton              40-08.00                  
  8 Moore, Chaise             12 South Adams           40-01.00                  
  9 Pearson, Michael          09 Bluffton              39-01.50                  
 10 Jones, Tyrell             12 FW Wayne              38-04.00                  
 11 Griebel, Joe              11 Heritage              38-03.50                  
 12 Smith, Jeff               12 FW Wayne              38-01.50                  
 12 Hinen, Dan                11 Homestead             38-01.50                  
 14 Taylor, Drew              11 South Adams           38-00.00                  
 15 Schultz, Derek            12 Bellmont              37-09.50                  
 16 Turner, Mason             10 Bellmont              36-09.50                  
 17 Trosper, Austin           11 Southern Wells        36-01.50                  
 18 Conrad, Cody              11 Heritage              35-10.50                  
 19 Anderson, Desmaine        10 Harding               34-06.00                  
 20 Luangpraseuth, Maradona   10 Harding               29-04.25                  
 
Event 14  Boys Long Jump
================================================================================
   Sectional: ! 23-07  1985        Chambers-Snider McCarrol-Wayne              
             21-09.75  STAN
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 O'Brien, Kyle             11 Homestead             21-09.25                  
  2 Hayden, David             12 FW Wayne              21-04.00                  
  3 Reinhard, Shawn           11 Adams Central         20-07.00                  
  4 Parker, Dontell           09 Heritage              19-07.75                  
  5 Carr, Trevon              11 Harding               19-03.00                  
  6 Stone, Devon              10 FW Wayne              19-00.50                  
  7 Scheumann, Austen         11 Heritage              18-06.50                  
  8 Streveler, Josh           09 Bluffton              18-05.50                  
  9 Korte, Tyler              12 Bellmont              17-07.75                  
 10 Hogan, Deangelo           09 Homestead             17-04.00                  
 11 Blake, Kurt               10 Adams Central         17-02.50                  
 12 Yoder, Zach               11 South Adams           16-06.50                  
 13 Bennett, Brett            12 Norwell               16-03.00                  
 14 Brothers, Robby           10 FW Canterbury         16-02.75                  
 15 Lambert, Adam             12 Norwell               16-01.50                  
 16 Schultz, Mason            11 Bellmont              16-00.00                  
 17 Lengerich, Cameron        10 South Adams           15-10.00                  
 18 Cammack, David            09 FW Canterbury         14-09.50                  
 
Event 15  Boys High Jump
================================================================================
   Sectional: !  7-00  1985        Clark-Northrop                              
              6-05.00  STAN
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Robinson, Carrington      10 FW Wayne               6-02.00                  
  2 Custard, Daniel           11 FW Canterbury          6-00.00                  
  3 White, Carson             10 Heritage               6-00.00                  
  4 Minniear, Gage            12 Southern Wells         6-00.00                  
  5 Rodenbeck, Nathan         12 Norwell                5-10.00                  
  5 Meshberger, Ben           11 South Adams            5-10.00                  
  7 Force, Kipp               11 Homestead              5-10.00                  
  8 Cochran, Keith            11 Bluffton               5-10.00                  
  9 Davis, Jordan             09 Homestead              5-08.00                  
 -- Dickey, Andrew            11 Norwell                     NH                  
 -- Steiner, Logan            11 South Adams                 NH                  
 -- Ruiz, Dj                  10 Bellmont                    NH                  
 -- Tinsley, Noah             10 Bellmont                    NH                  
 -- Wolf, Braxton             10 Adams Central               NH                  
 -- Bennett, Jaylin           09 Harding                     NH                  
 -- Wright, JaQwon            09 Heritage                    NH                  
 -- Easton, Tyrese            09 FW Wayne                    NH                  
 
Event 16  Boys Pole Vault
================================================================================
   Sectional: ! 16-00.50  1975        Kimball - Northrop                       
                14-08.00  STAN
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Payne, Chase              12 Homestead             15-06.00 STAN             
  2 Grote, Paul               12 Norwell               13-02.00                  
  3 Powers, Daronte           12 FW Wayne              12-02.00                  
  4 Price, Jake               12 Norwell               11-02.00                  
  5 Mahlan, Willie            10 Bellmont              10-08.00                  
  6 Korte, Braden             10 Bellmont              10-02.00                  
 -- Strack, Nick              11 Homestead                   NH                  
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Homestead                  153        2) Fort Wayne Wayne          120   
    3) Norwell                     92.50     4) Harding                    52   
    5) South Adams                 48.50     6) Adams Central              45   
    7) Heritage                    37        8) Bellmont                   22   
    9) Southern Wells              21       10) Fort Wayne Canterbury      17   
   11) Bluffton                    13