Alpha Timing - Contractor License                           HY-TEK's Meet Manager
                    IHSAA Cross Country Regional - 10/15/2011                     
                                    Greensburg                                    
                               Last Completed Event                               
 
Event 2  Boys 5k Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                  Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Diehn, Andrew             12 Columbus North          3:06.5   15:32.37    1   
  2 Sublette, Michael         12 Columbus North          3:07.0   15:34.77    2   
  3 Powell, David             12 Columbus North          3:09.7   15:48.19    3   
  4 Kelsey, Christopher       12 Columbus North          3:10.3   15:51.35    4   
  5 Dalton, David             10 Greenwood               3:11.5   15:57.17    5   
  6 Tays, Karson              11 Columbus North          3:13.6   16:07.61    6   
  7 Hobbs, Marcus             12 Indian Creek            3:16.3   16:21.35    7   
  8 Johnson, Jake             10 Indian Creek            3:16.6   16:22.59    8   
  9 Cushing, Jacob            11 Center Grove            3:18.3   16:31.12    9   
 10 Daiuto, Mark              11 Center Grove            3:18.7   16:33.13   10   
 11 Merkel, Hayden            12 Batesville              3:19.1   16:35.34   11   
 12 Eaton, Kaden              10 Columbus North          3:19.8   16:38.79   12   
 13 Gamboa, Simon             12 Franklin Community      3:20.1   16:40.28   13   
 14 Houchens, John            12 South Dearborn          3:20.5   16:42.31   14   
 15 Thompson, Jonah           11 Greenwood               3:20.7   16:43.13   15   
 16 Craig, Garrett            11 Rising Sun              3:21.8   16:48.81   16   
 17 Adams, John               12 Whiteland               3:22.0   16:50.01        
 18 Morefield, Austin         12 Franklin Community      3:23.4   16:56.84   17   
 19 McKinney, Kevin           12 Columbus North          3:24.5   17:02.10   18   
 20 Havener, Austin           10 Franklin Community      3:24.8   17:03.61   19   
 21 Phillips, Joe             12 Center Grove            3:26.7   17:13.25   20   
 22 Settle, Parker            12 Center Grove            3:26.9   17:14.37   21   
 23 MacLennan, Camden         10 Franklin Community      3:27.7   17:18.52   22   
 24 Sander, David             10 South Dearborn          3:28.1   17:20.29   23   
 25 Vodzak, Nick              10 Batesville              3:28.2   17:20.57   24   
 26 Branam, Jacob             11 Center Grove            3:28.5   17:22.13   25   
 27 Barry, Bradley            12 East Central            3:28.6   17:22.77   26   
 28 Devine, Brady             10 Indian Creek            3:29.1   17:25.30   27   
 29 Stout, Tanner             10 Greenwood               3:29.2   17:25.88   28   
 30 Bomber, Max               11 Center Grove            3:29.6   17:27.70   29   
 31 Stemnock, Thomas          12 Center Grove            3:30.1   17:30.33   30   
 32 Marlow, Connor            11 Indian Creek            3:30.7   17:33.18   31   
 33 Gramse, Joe               12 Franklin Community      3:30.9   17:34.07   32   
 34 Smith, Isaac              12 Greenwood               3:31.7   17:38.30   33   
 35 Brock, Nicholas           10 East Central            3:31.8   17:39.03   34   
 36 Trotta, Clint             10 East Central            3:32.9   17:44.23   35   
 37 Gunn, Brian               11 Greenwood               3:33.3   17:46.50   36   
 38 Conners, Blaine            9 Franklin Community      3:33.4   17:46.78   37   
 39 Saucier, Jordan            9 Indian Creek            3:34.1   17:50.06   38   
 40 McCory, Baxter            10 East Central            3:34.2   17:50.55   39   
 41 Sargent, TJ                9 Franklin Community      3:34.3   17:51.11   40   
 42 Raab, Zach                11 South Ripley            3:34.4   17:51.61   41   
 43 Rector, Joseph            10 South Dearborn          3:34.6   17:52.65   42   
 44 Bertolet, Luke            11 Greenwood               3:35.0   17:54.64   43   
 45 Davies, Ethan             10 South Dearborn          3:35.3   17:56.31   44   
 46 Apsley, Alan              12 Franklin County         3:36.0   17:59.98        
 47 Duncan, Mitch             11 Greenwood               3:36.2   18:00.72   45   
 48 Agnew, Cameron            11 South Decatur           3:36.6   18:02.68        
 49 Hall, Kyle                12 South Dearborn          3:37.7   18:08.35   46   
 50 Sizemore, Brandon         12 South Ripley            3:37.9   18:09.31   47   
 51 Haltom, Neil              12 East Central            3:38.0   18:09.66   48   
 52 Dugan, Ryan               10 Rising Sun              3:39.7   18:18.34   49   
 53 Davis, Matt               12 Lawrenceburg            3:40.4   18:21.99        
 54 Allen, Austin             10 South Ripley            3:40.7   18:23.40   50   
 55 Nuhring, Cole              9 Batesville              3:40.8   18:23.68   51   
 56 Beach, Dustin              9 South Dearborn          3:41.4   18:26.75   52   
 57 Gellert, Trey             12 East Central            3:42.2   18:30.75   53   
 58 Brown, Jordan             10 East Central            3:43.9   18:39.46   54   
 59 Schmid, Ian               11 Batesville              3:44.5   18:42.36   55   
 60 Spratt, Marc              11 Indian Creek            3:45.5   18:47.35   56   
 61 Miller, Briar             10 Rising Sun              3:46.7   18:53.33   57   
 62 Hummel, Adam              12 Rising Sun              3:46.9   18:54.11   58   
 63 Yorn, Garrett              9 Batesville              3:47.8   18:58.71   59   
 64 Barnett, Trent            10 Batesville              3:50.3   19:11.32   60   
 65 Dagley, Alex               9 South Ripley            3:51.2   19:15.96   61   
 66 Nierlich, Billy           10 Rising Sun              3:52.9   19:24.11   62   
 67 Oser, Alex                12 Rising Sun              3:53.7   19:28.43   63   
 68 Spratt, Nathan            11 Indian Creek            3:54.5   19:32.48   64   
 69 Bruner, Andrew            10 South Dearborn          3:55.9   19:39.09   65   
 70 Huntington, Josh          12 South Ripley            3:56.5   19:42.12   66   
 71 Young, Alex               12 South Ripley            4:02.7   20:13.27   67   
 72 Harris, Michael           10 South Ripley            4:08.4   20:41.94   68   
 73 Lunsford, Conner           9 Batesville              4:28.4   22:21.82   69   
 74 Chanley, David            12 Rising Sun              4:37.5   23:07.23   70   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Columbus North               16    1    2    3    4    6   12   18           
      Total Time:  1:18:54.29                                                     
         Average:    15:46.86                                                     
   2 Center Grove                 85    9   10   20   21   25   29   30           
      Total Time:  1:24:54.00                                                     
         Average:    16:58.80                                                     
   3 Franklin Community          103   13   17   19   22   32   37   40           
      Total Time:  1:25:33.32                                                     
         Average:    17:06.67                                                     
   4 Indian Creek                111    7    8   27   31   38   56   64           
      Total Time:  1:25:32.48                                                     
         Average:    17:06.50                                                     
   5 Greenwood                   117    5   15   28   33   36   43   45           
      Total Time:  1:25:30.98                                                     
         Average:    17:06.20                                                     
   6 South Dearborn              169   14   23   42   44   46   52   65           
      Total Time:  1:27:59.91                                                     
         Average:    17:35.99                                                     
   7 East Central                182   26   34   35   39   48   53   54           
      Total Time:  1:28:46.24                                                     
         Average:    17:45.25                                                     
   8 Batesville                  200   11   24   51   55   59   60   69           
      Total Time:  1:30:00.66                                                     
         Average:    18:00.14                                                     
   9 Rising Sun                  242   16   49   57   58   62   63   70           
      Total Time:  1:32:18.70                                                     
         Average:    18:27.74                                                     
  10 South Ripley                265   41   47   50   61   66   67   68           
      Total Time:  1:33:22.40                                                     
         Average:    18:40.48