TH North Cross Country Sectionals 2011
10/11/11
     
Results by Timing MD  
Software by ChuckScoreCrossCountry  
     
Boys Girls
Boys
 
Place Bib Number Name School Time Pace
1 163 Tyeson Mundy (12) TH North 16:09.7 5:12
2 167 Jackson Bertoli (10) TH South 16:18.4 5:15
3 185 Andrew Kump (12) West Vigo 16:52.0 5:26
4 155 Justin Clapp (11) TH North 17:04.4 5:30
5 175 Kyle Mullins (11) TH South 17:13.6 5:32
6 158 Peter Davis (9) TH North 17:17.6 5:34
7 122 Riley Stohler (10) Riverton Parke 17:27.9 5:37
8 186 Nathan Kump (12) West Vigo 17:31.0 5:38
9 171 Devon Fuson (11) TH South 17:33.2 5:39
10 113 Nick Yocom (10) Northview 17:34.0 5:39
11 95 Jake Tiefel (12) Clay City 17:40.8 5:41
12 180 Kaleb Blair (12) West Vigo 17:47.2 5:43
13 173 Logan Hambrock (11) TH South 17:50.4 5:44
14 172 Jerad Fuson (10) TH South 17:51.6 5:45
15 168 Spencer Danielson (9) TH South 17:52.4 5:45
16 162 Nathan Moshos (10) TH North 18:00.8 5:48
17 159 William Hubbs (10) TH North 18:02.1 5:48
18 100 Dean Danner (11) North Central (Farmersburg) 18:20.5 5:54
19 137 Luke Sweet (10) Shakamak 18:34.8 5:59
20 157 Chase Cresgy (10) TH North 18:39.2 6:00
21 105 Ian Heffner (10) Northview 18:39.4 6:00
22 87 Blake Cochran (10) Clay City 18:41.2 6:01
23 184 Jonah Eckert (9) West Vigo 18:46.9 6:02
24 149 Cody Harrison (12) Sullivan 18:48.6 6:03
25 165 Caleb Paauwe (9) TH North 18:51.0 6:04
26 107 Travis Beil (9) Northview 18:52.0 6:04
27 146 Tristan Spivey (10) South Vermillion 19:00.1 6:07
28 133 Cody Moorman (9) Shakamak 19:06.7 6:09
29 98 Cole Riggleman (11) Linton Stockton 19:09.2 6:10
30 84 Parker Ames (9) Clay City 19:09.8 6:10
31 188 Austin Romanelly (9) West Vigo 19:11.5 6:10
32 176 Scotty Noble (12) TH South 19:14.3 6:11
33 130 Eric Johnson (10) Shakamak 19:16.0 6:12
34 108 Josh Johnson (9) Northview 19:18.1 6:13
35 140 Davey Francis (9) South Vermillion 19:20.8 6:13
36 88 Ben Denker (12) Clay City 19:24.8 6:15
37 94 Wayne Tharp (12) Clay City 19:25.5 6:15
38 85 Michael Brooks (10) Clay City 19:28.7 6:16
39 135 Kyle Schubla (11) Shakamak 19:34.8 6:18
40 99 Evan Sipes (9) Linton Stockton 19:38.7 6:19
41 117 Mathew Haltom (11) Riverton Parke 19:44.7 6:21
42 181 Derek Braun (11) West Vigo 19:57.1 6:25
43 148 Casey Garner (9) Sullivan 20:07.9 6:28
44 112 Ryan South (12) Northview 20:10.1 6:29
45 128 Alex Enstrom (12) Shakamak 20:10.2 6:29
46 151 Jonathon Rose (10) Sullivan 20:14.3 6:31
47 102 Cullen Johnson (12) North Central (Farmersburg) 20:15.1 6:31
48 120 Brian Obenchain (11) Riverton Parke 20:27.5 6:35
49 109 Devon McCollum (9) Northview 20:29.0 6:36
50 127 Brock Dowell (12) Shakamak 20:35.5 6:37
51 125 Adam Wilson (11) Riverton Parke 20:37.7 6:38
52 114 Brendon Bovair (11) Riverton Parke 20:42.8 6:40
53 97 Eli Passen (10) Linton Stockton 20:42.8 6:40
54 142 Brody Jacobs (9) South Vermillion 20:46.2 6:41
55 119 Luther Mathas (10) Riverton Parke 20:59.6 6:45
56 154 Riley Witvoet (12) Sullivan 21:00.6 6:46
57 179 Blake Benefiel (10) West Vigo 21:06.2 6:47
58 153 Benjamin Short (9) Sullivan 21:11.4 6:49
59 129 Robert Fowler (12) Shakamak 21:12.7 6:49
60 106 Skylar Aguliar (9) Northview 21:18.6 6:51
61 139 Austin Fagg (9) South Vermillion 21:22.3 6:53
62 147 Alex Thomas (12) South Vermillion 21:33.7 6:56
63 116 Stephen Falls (11) Riverton Parke 21:44.7 7:00
64 93 Evan Sumner (9) Clay City 21:45.8 7:00
65 138 Anthony Collins (10) South Vermillion 22:49.4 7:21
66 141 Montgomery Holland (9) South Vermillion 23:03.1 7:25
67 150 Hunter King (10) Sullivan 23:04.9 7:25
68 104 Logan McDonald (9) North Central (Farmersburg) 23:41.9 7:37
69 103 Jordan Kreischer (12) North Central (Farmersburg) 26:16.7 8:27
Go to Top
Girls
 
Place Bib Number Name School Time Pace
1 63 Chanli Mundy (11) TH North 19:18.9 6:13
2 57 Jessi Conley (10) TH North 20:00.4 6:26
3 62 Anne Mullican (11) TH North 20:10.2 6:29
4 60 Laura Johnson (10) TH North 20:22.4 6:33
5 61 Katherine Loebker (11) TH North 20:30.4 6:36
6 58 Emily Cotterman (12) TH North 20:45.3 6:41
7 65 Mallory Sanders (10) TH North 20:53.5 6:43
8 76 Rachel Stephens (11) TH South 21:09.4 6:48
9 41 Savannah Turner (11) Shakamak 21:18.0 6:51
10 75 Natalie Shanks (9) TH South 21:37.8 6:57
11 74 Katie Schmidt (10) TH South 21:48.1 7:01
12 36 Aleksey Green (10) Shakamak 21:57.1 7:04
13 80 Sarah Hudson (12) West Vigo 22:12.3 7:09
14 66 Stacey Beckman (12) TH South 22:31.2 7:15
15 70 Sami Holmes (10) TH South 22:45.2 7:19
16 47 Caitlyn Waldrop (12) South Vermillion 22:48.2 7:20
17 20 Alyssa Conrad (12) Northview 22:51.1 7:21
18 71 Nicole Howe (10) TH South 22:54.4 7:22
19 82 Acetha Tolerson (11) West Vigo 22:55.5 7:23
20 21 Emily Conrad (9) Northview 23:04.2 7:25
21 72 Allyson Johnson (12) TH South 23:08.5 7:27
22 40 Brooklyn Samm (11) Shakamak 23:39.7 7:37
23 83 Shaelynn White (10) West Vigo 23:50.5 7:40
24 46 Emily Vitaniemi (10) South Vermillion 23:51.2 7:41
25 51 Haleigh Hinkel (11) Sullivan 23:51.8 7:41
26 38 Megan Phipps (11) Shakamak 24:01.3 7:44
27 29 Hannah Zadeii (11) Northview 24:11.3 7:47
28 78 Taylor Bunch (10) West Vigo 24:22.1 7:51
29 49 Samantha Copenhaver (9) Sullivan 24:27.3 7:52
30 22 Allison Dupin (9) Northview 24:32.6 7:54
31 28 Eileen Stinnett (11) Northview 24:50.4 8:00
32 11 Kiera Mossburger (9) Linton Stockton 25:03.1 8:04
33 4 Ashley Reach (9) Clay City 25:35.0 8:14
34 50 Taylor Hill (10) Sullivan 25:38.5 8:15
35 1 Phoebe Farmer (10) Clay City 26:09.1 8:25
36 5 Kayla Sinders (11) Clay City 26:20.7 8:29
37 32 Olyvia Higginbotham (10) Riverton Parke 26:23.0 8:29
38 27 Josey Stakeman (9) Northview 26:23.0 8:29
39 39 Casey Reynolds (11) Shakamak 26:26.9 8:30
40 9 Kaitlin Doyle (9) Linton Stockton 26:38.4 8:34
41 7 Ashley Sumner (12) Clay City 26:41.0 8:35
42 53 Jordyn Stowers (12) Sullivan 26:49.7 8:38
43 81 Katy Jones (10) West Vigo 26:56.8 8:40
44 52 Caelan Jones (11) Sullivan 27:28.6 8:50
45 33 Natasha Leonard (10) Riverton Parke 27:30.5 8:51
46 35 Keara Richey (10) Riverton Parke 27:40.8 8:54
47 8 Kennedy Camden (10) Linton Stockton 27:41.3 8:55
48 10 Madeleine Gainey (9) Linton Stockton 27:41.3 8:55
49 79 Kendra Carlson (10) West Vigo 27:47.2 8:57
50 44 Dayci Millikan (11) South Vermillion 27:49.4 8:57
51 30 Hannah Carty (10) Riverton Parke 28:01.6 9:01
52 2 Michaella Hogan (11) Clay City 28:10.2 9:04
53 3 Kiersten Mann (9) Clay City 28:57.1 9:19
54 13 Galina Carrio (10) North Central (Farmersburg) 29:22.8 9:27
55 45 Payton Thomas (11) South Vermillion 29:37.1 9:32
56 54 Rachel Whitlock (12) Sullivan 29:43.9 9:34
57 23 Olivia Howald (10) Northview 29:44.3 9:34
58 37 Nicole Mattox (11) Shakamak 29:46.7 9:35
59 6 Krista Sinders (10) Clay City 30:52.0 9:56
60 17 Sebrina Pritchard (9) North Central (Farmersburg) 30:53.4 9:56
61 31 Taylor Guoli (10) Riverton Parke 30:58.2 9:58
62 12 Brilee Parker (10) Linton Stockton 31:08.4 10:01
63 16 Jessica Hall (10) North Central (Farmersburg) 31:09.2 10:02
64 15 Ashley Hall (12) North Central (Farmersburg) 31:39.1 10:11
65 42 Megan Foster (10) South Vermillion 31:58.3 10:17
66 43 Madie Holland (10) South Vermillion 33:27.5 10:46
67 18 Alana Scarbrough (12) North Central (Farmersburg) 37:24.4 12:02