Licensed to IHSAA Championship Meet HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 2/4/2011 09:23 PM
       IHSAA Girls Swimming and Diving Sectional - 2/3/2011 to 2/5/2011        
                               Avon High School                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Terre Haute South                                 1:54.03    1:52.51  
     1) Grace Padget SO                 2) Sarah Senseman JR              
     3) Mercedez Bray JR                4) Katherine Senseman FR          
  2 Avon                                              1:53.57    1:53.11  
     1) Casey Sieferman SO              2) Liz Wishart SO                 
     3) Miranda Fay SO                  4) Allison Badgley JR             
  3 Brownsburg                                        1:56.26    1:54.60  
     1) Kimberly Woodings SO            2) Heather Partlow JR             
     3) Madeline Ketchem SO             4) Elizabeth Ancel JR             
  4 Zionsville                                        1:53.73    1:56.75  
     1) CourtneyS Sampson               2) AmandaS Short                  
     3) ErinS Coscia                    4) MargaretS Hicks                
  5 Terre Haute North                                 2:01.60    1:58.93  
     1) Casey Powers JR                 2) Caroline Nichols SR            
     3) Celeste Kline SR                4) Alexandra Nichols SO           
  6 Danville Community                                1:59.05    2:00.29  
     1) Savannah Mitchell JR            2) Kelsey Newcomer SR             
     3) Anna Eschbach FR                4) Kathrin Ritzka SO              
-------------------------------------------------------------------------
  7 Tri-West Hendricks                                2:04.20    2:02.50  
     1) Kayla Hagemier JR               2) Ayla McCalley SR               
     3) Alexa Dorrell SR                4) Sydney McCalley SO             
  8 Lebanon                                           2:03.84    2:03.49  
     1) Morgan Glendenning FR           2) Shannon Jones FR               
     3) Tonda Lee JR                    4) Alexandria(Alex) Kutz JR       
  9 Plainfield                                        2:04.39    2:03.74  
     1) Lena Charles FR                 2) Emily Justus JR                
     3) Katie Schnepp SO                4) Christy Travis JR              
 10 Cascade                                           2:02.87    2:07.72  
     1) Brittney English JR             2) Regina Solik SO                
     3) Justine Weatherman JR           4) Shalynn Eckols SR              
 11 West Vigo                                         2:29.18    2:35.41  
     1) Elizabeth McGlone SO            2) Allison Fifer SR               
     3) Stephanie Knoepfel SO           4) Kayla Akers SO                 
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Zoe Mattingly             JR ZION                 1:52.98    1:54.63  
  2 Emmie Ryan                SR AVON                 1:54.04    1:55.03  
  3 Lizzie Lyon               JR ZION                 1:53.89    1:55.63  
  4 Janet Watson              SR BRON                 2:00.01    1:56.16  
  5 Leighann Mattson          SR ZION                 2:02.58    1:58.23  
  6 Sarah Lorenz              SR AVON                 2:00.01    2:01.69  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kelsey Wickham            JR PFLD                 2:04.45    2:02.37  
  8 Elizabeth Kitching        SO AVON                 1:58.66    2:02.78  
  9 Chloe Wittig              FR BRON                 2:05.10    2:04.17  
 10 Victoria Whicker          FR PFLD                 2:14.16    2:12.41  
 11 Grace Fulwider            FR BRON                 2:16.96    2:15.07  
 12 Hannah Smith              FR LEB                  2:13.02    2:15.41  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Molly McLean              JR THNO                 2:19.91    2:17.10  
 14 Samantha Baker            SR DANV                 2:13.21    2:18.31  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Tori Breeding             FR CASC                 2:17.42    2:19.92  
 16 Alexa Holmes              JR THSO                 2:24.34    2:20.61  
 17 Devin Vanwanzeele         SR PFLD                 2:27.29    2:22.57  
 18 Taylor Heath              SO TRIW                 2:18.57    2:27.16  
 19 Madison Manning           JR THSO                 2:25.97    2:27.60  
 20 Emilee Boyles             FR LEB                  2:30.90    2:27.75  
 21 Rebecca(Becky) Wornhoff   JR LEB                  2:33.02    2:27.97  
 22 Morgan Clason             SR DANV                 2:22.74    2:30.91  
 23 Renae Schuldt             FR DANV                 2:29.42    2:31.21  
 24 Abby Toole                SR CASC                 2:27.10    2:31.87  
 25 Ryann Scott               FR THSO                 2:37.25    2:32.05  
 26 Alisha Keck               SR TRIW                 2:32.87    2:32.38  
 27 Kristen Burger            SR CASC                 2:27.32    2:32.91  
 28 Elise Welch               SO THNO                 2:38.30    2:34.21  
 29 Kylie Sheets              JR TRIW                 2:31.34    2:34.51  
 30 Shannon Welch             SO THNO                 2:40.76    2:34.61  
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Madeline Ketchem          SO BRON                 2:16.34    2:12.79  
  2 Hannah Mitchell           FR ZION                 2:12.03    2:13.18  
  3 Liz Wishart               SO AVON                 2:12.56    2:13.30  
  4 Amanda Short              SO ZION                 2:19.06    2:16.52  
  5 Sarah Senseman            JR THSO                 2:19.23    2:20.11  
  6 Casey Sieferman           SO AVON                 2:23.05    2:21.97  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Erin Miller               SO BRON                 2:22.92    2:22.53  
  8 Erin Coscia               SO ZION                 2:23.94    2:22.92  
  9 Kristin Anderson          SR BRON                 2:29.56    2:23.21  
 10 Alexandra Nichols         SO THNO                 2:23.07    2:24.43  
 11 Morgan Glendenning        FR LEB                  2:25.96    2:26.90  
 12 Taylor Smith              JR AVON                 2:31.83    2:27.83  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lena Charles              FR PFLD                 2:28.56    2:28.47  
 14 Sydney McCalley           SO TRIW                 2:28.38    2:29.32  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Emily Justus              JR PFLD                 2:31.08    2:31.80  
 16 Brandi Caudill            JR THNO                 2:32.97    2:33.31  
 17 Malia McGovern            JR DANV                 2:35.55    2:34.45  
 18 Shannon Jones             FR LEB                  2:37.68    2:36.06  
 19 Kathrin Ritzka            SO DANV                 2:33.54    2:38.00  
 20 Micah Breitweiser         FR THNO                 2:43.71    2:42.98  
 21 Monique Cloe              JR PFLD                 2:47.53    2:46.26  
 22 Taylor Peycha             SR LEB                  2:39.84    2:49.25  
 23 Kayla Hagemier            JR TRIW                 2:50.54    2:49.53  
 24 Nicole Mercho             JR THSO                 2:51.33    2:50.41  
 25 Alyssa Hake               SO TRIW                 2:55.48    2:58.89  
 26 Kourtney Vanwey           SO THSO                 3:03.41    2:59.26  
 27 Elizabeth McGlone         SO WV                   3:01.99    3:06.74  
 -- Allison Fifer             SR WV                   2:59.75         DQ  
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Heather Partlow           JR BRON                   24.71      24.62  
  2 Alex Cleveland            FR ZION                   25.48      25.09  
  3 Savannah Mitchell         JR DANV                   25.52      25.10  
  4 Katherine Senseman        FR THSO                   25.75      25.12  
  5 Lindsey Hill              JR AVON                   25.34      25.40  
  6 Keely Simonson            JR ZION                   25.58      25.41  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lauren Campbell           FR AVON                   25.92      25.55  
  8 Miranda Fay               SO AVON                   26.67      25.86  
  9 Margaret Hicks            FR ZION                   26.88      25.92  
 10 Anna Taber                SO PFLD                   25.70      26.03  
 11 Casey Powers              JR THNO                   26.11      26.08  
 12 Kailyn Stogsdill          SO LEB                    26.74      26.24  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Shalynn Eckols            SR CASC                   24.89      26.43  
 14 Elizabeth Ancel           JR BRON                   27.15      26.49  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Ayla McCalley             SR TRIW                   26.32      26.86  
 16 Alexandria(Alex) Kutz     JR LEB                    27.06      27.05  
 17 Regina Solik              SO CASC                   25.88      27.36  
 18 Amy Justus                JR PFLD                   26.85      27.37  
 19 Anna Miller               FR BRON                   28.53      27.51  
 20 Mallory Howard            SR LEB                    27.00      27.52  
 21 Hannah Stelflug           SO THSO                   27.37      27.65  
 22 Christy Travis            JR PFLD                   27.89      28.10  
 23 Kate Samson               SR THSO                   28.09      28.17  
 24 Brittney English          JR CASC                   27.87      28.52  
 25 Carly Kroll               FR DANV                   28.01      28.56  
 26 McKenzie Kahl             JR TRIW                   28.56      28.60  
 27 Alexa Dorrell             SR TRIW                   28.84      29.56  
 28 Tatiana Barton            FR DANV                   29.56      29.58  
 29 Kaitlin Tanner            SO THNO                   29.82      30.10  
 30 Dominique Bagnoche        FR THNO                   32.50      31.76  
 31 Stephanie Knoepfel        SO WV                     32.84      32.69  
 32 Kayla Akers               SO WV                     32.07      33.44  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Heather Partlow           JR BRON                   58.96      58.85  
  2 Madeline Ketchem          SO BRON                 1:01.00      59.86  
  3 Anna Savery               FR ZION                 1:00.81    1:00.25  
  4 Lindsey Hill              JR AVON                 1:00.32    1:00.90  
  5 Mercedez Bray             JR THSO                 1:01.71    1:01.32  
  6 Celeste Kline             SR THNO                 1:04.91    1:02.02  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Miranda Fay               SO AVON                 1:03.80    1:02.41  
  8 Grace Padget              SO THSO                 1:02.50    1:02.67  
  9 Kailyn Stogsdill          SO LEB                  1:03.41    1:03.39  
 10 Erin Coscia               SO ZION                 1:03.87    1:04.19  
 11 Chloe Wittig              FR BRON                 1:04.89    1:05.56  
 12 Tonda Lee                 JR LEB                  1:06.00    1:06.64  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jackie McMasters          SO ZION                 1:06.58    1:06.70  
 14 Sonali Mali               FR AVON                 1:07.29    1:08.56  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Anna Eschbach             FR DANV                 1:07.59    1:09.58  
 16 Justine Weatherman        JR CASC                 1:09.20    1:11.04  
 17 McKenzie Wall             JR LEB                  1:15.02    1:12.10  
 18 Alexa Dorrell             SR TRIW                 1:10.64    1:12.54  
 19 Caroline Nichols          SR THNO                 1:12.76    1:12.55  
 20 Katie Schnepp             SO PFLD                 1:13.41    1:12.84  
 21 Sarah Copeland            FR PFLD                 1:17.56    1:16.99  
 22 Alyssa Hake               SO TRIW                 1:22.25    1:18.31  
 23 Hannah Breitweiser        JR THNO                 1:20.16    1:21.07  
 24 Claire Hazelton           SO DANV                 1:23.73    1:23.22  
 25 Devin Bedwell             FR THSO                 1:21.79    1:24.04  
 26 Kelly Freiburger          SR DANV                 1:20.99    1:24.45  
 27 Rachel Roesler            JR PFLD                 1:25.77    1:25.18  
 -- Stephanie Knoepfel        SO WV                   1:24.77        DFS  
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Zoe Mattingly             JR ZION                   52.73      52.40  
  2 Allison Badgley           JR AVON                   53.79      54.48  
  3 Lauren Campbell           FR AVON                   55.69      54.56  
  4 Hannah Mitchell           FR ZION                   54.59      55.36  
  5 Anna Savery               FR ZION                   56.53      55.50  
  6 Kelsey Wickham            JR PFLD                   57.69      56.50  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Anna Taber                SO PFLD                   57.32      57.96  
  8 Kimberly Woodings         SO BRON                   59.32      58.68  
  9 Elizabeth Ancel           JR BRON                 1:00.15      59.21  
 10 Ayla McCalley             SR TRIW                   59.18      59.38  
 11 Alexandria(Alex) Kutz     JR LEB                  1:00.48      59.93  
 12 Julie Swihart             SR AVON                   59.60    1:00.75  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Victoria Whicker          FR PFLD                 1:00.56    1:00.82  
 14 Mallory Howard            SR LEB                    58.72    1:00.88  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Hannah Stelflug           SO THSO                 1:00.83    1:01.28  
 16 Anna Miller               FR BRON                 1:02.36    1:01.45  
 17 Hannah Smith              FR LEB                  1:00.57    1:01.79  
 18 Kate Samson               SR THSO                 1:00.86    1:01.88  
 19 Shalynn Eckols            SR CASC                   58.77    1:03.05  
 20 Tori Breeding             FR CASC                 1:03.25    1:04.11  
 21 Carly Kroll               FR DANV                 1:02.37    1:05.21  
 22 Tori Newman               SO THSO                 1:03.95    1:05.93  
 23 Kaitlin Tanner            SO THNO                 1:09.84    1:06.80  
 24 McKenzie Kahl             JR TRIW                 1:06.47    1:08.63  
 25 Alexandra Baker           SR DANV                 1:07.68    1:09.60  
 26 Alex Stokes               SO TRIW                 1:12.37    1:10.92  
 27 Claire Hazelton           SO DANV                 1:09.59    1:12.75  
 28 Carly Neuhausel           FR CASC                 1:09.90    1:12.87  
 29 Catherine Rink            FR THNO                 1:12.56    1:14.21  
 30 Kayla Akers               SO WV                   1:13.00    1:15.53  
 31 Rachel Williams           SO THNO                 1:17.30    1:16.16  
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Emmie Ryan                SR AVON                 5:03.17    5:03.93  
  2 Janet Watson              SR BRON                 5:14.81    5:07.22  
  3 Lizzie Lyon               JR ZION                 5:08.00    5:10.05  
  4 Leighann Mattson          SR ZION                 5:23.42    5:14.14  
  5 Elizabeth Kitching        SO AVON                 5:09.59    5:17.00  
  6 Sarah Lorenz              SR AVON                 5:19.53    5:17.50  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Grace Einterz             SO ZION                 5:23.50    5:26.44  
  8 Erin Miller               SO BRON                 5:28.47    5:30.68  
  9 Casey Powers              JR THNO                 5:30.96    5:32.74  
 10 Morgan Glendenning        FR LEB                  5:44.08    5:42.24  
 11 Amy Justus                JR PFLD                 5:50.75    5:51.75  
 12 Grace Fulwider            FR BRON                 6:05.79    5:55.29  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Monique Cloe              JR PFLD                 6:03.85    5:59.16  
 14 Nina Wornhoff             SO LEB                  5:58.60    6:05.13  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Aly Weigel                JR PFLD                 6:09.29    6:11.47  
 16 Molly McLean              JR THNO                 6:24.63    6:14.63  
 17 Alexa Holmes              JR THSO                 6:14.59    6:16.77  
 18 Taylor Heath              SO TRIW                 6:22.82    6:32.36  
 19 Morgan Clason             SR DANV                 6:22.57    6:34.63  
 20 Madison Manning           JR THSO                 6:31.29    6:38.00  
 21 Rebecca(Becky) Wornhoff   JR LEB                  6:28.12    6:39.05  
 22 Renae Schuldt             FR DANV                 6:49.21    6:40.53  
 23 Maria Samson              SO THSO                 6:36.39    6:41.41  
 24 Kylie Sheets              JR TRIW                 6:40.37    6:51.40  
 25 Abby Toole                SR CASC                 6:34.20    6:54.16  
 26 Rosemary Weber            SO THNO                 6:59.57    6:54.17  
 27 Kristen Burger            SR CASC                 6:50.20    6:58.77  
 28 Krystal Edwards           JR CASC                 7:03.43    7:00.68  
 29 Hannah Weiss              SO DANV                 7:26.51    7:16.84  
 30 Alex DeSutter             SR TRIW                 7:29.23    7:27.80  
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Avon                                              1:41.07    1:42.62  
     1) Elizabeth Kitching SO           2) Lauren Campbell FR             
     3) Liz Wishart SO                  4) Sarah Lorenz SR                
  2 Zionsville                                        1:40.12    1:42.66  
     1) AlexS Cleveland                 2) MargaretS Hicks                
     3) KeelyS Simonson                 4) GraceS Einterz                 
  3 Brownsburg                                        1:45.47    1:47.02  
     1) Erin Miller SO                  2) Chloe Wittig FR                
     3) Elizabeth Ancel JR              4) Janet Watson SR                
  4 Plainfield                                        1:47.75    1:47.74  
     1) Anna Taber SO                   2) Kelsey Wickham JR              
     3) Victoria Whicker FR             4) Emily Justus JR                
  5 Lebanon                                           1:46.81    1:49.00  
     1) Kailyn Stogsdill SO             2) Mallory Howard SR              
     3) Hannah Smith FR                 4) Alexandria(Alex) Kutz JR       
  6 Terre Haute South                                 1:53.58    1:52.40  
     1) Hannah Stelflug SO              2) Kate Samson SR                 
     3) Tori Newman SO                  4) Devin Bedwell FR               
-------------------------------------------------------------------------
  7 Tri-West Hendricks                                1:53.99    1:52.46  
     1) Ayla McCalley SR                2) Alexa Dorrell SR               
     3) Tara Wolf FR                    4) Sydney McCalley SO             
  8 Danville Community                                1:47.62    1:52.54  
     1) Kelsey Newcomer SR              2) Carly Kroll FR                 
     3) Kathrin Ritzka SO               4) Anna Eschbach FR               
  9 Cascade                                           1:48.79    1:53.98  
     1) Justine Weatherman JR           2) Tori Breeding FR               
     3) Shalynn Eckols SR               4) Regina Solik SO                
 10 Terre Haute North                                 1:58.94    2:00.06  
     1) Brandi Caudill JR               2) Hannah Breitweiser JR          
     3) Kaitlin Tanner SO               4) Molly McLean JR                
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Grace Padget              SO THSO                 1:01.37    1:00.42  
  2 Alex Cleveland            FR ZION                 1:02.68    1:00.78  
  3 Katherine Senseman        FR THSO                 1:03.63    1:01.43  
  4 Savannah Mitchell         JR DANV                 1:02.08    1:01.60  
  5 Celeste Kline             SR THNO                 1:03.43    1:01.73  
  6 Casey Sieferman           SO AVON                 1:01.71    1:02.02  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Courtney Sampson          SO ZION                 1:05.89    1:02.90  
  8 Kimberly Woodings         SO BRON                 1:05.41    1:04.89  
  9 Gretchen Beehler          FR ZION                 1:05.95    1:05.67  
 10 Sonali Mali               FR AVON                 1:05.68    1:06.09  
 11 Lena Charles              FR PFLD                 1:07.29    1:08.99  
 12 Lila Whitlock             FR THSO                 1:11.08    1:09.16  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kendyll Holsinger         JR AVON                 1:10.03    1:10.12  
 14 Katie Schnepp             SO PFLD                 1:10.28    1:10.40  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Tonda Lee                 JR LEB                  1:11.35    1:11.28  
 16 Brandi Caudill            JR THNO                 1:08.62    1:12.21  
 17 Kayla Hagemier            JR TRIW                 1:13.26    1:13.05  
 18 Brittney Siller           SR DANV                 1:12.04    1:13.55  
 19 Hannah Breitweiser        JR THNO                 1:13.89    1:14.42  
 20 Meghan Lewis              JR CASC                 1:14.08    1:14.45  
 21 Brittney English          JR CASC                 1:12.49    1:14.65  
 22 Erin Shaw                 SR BRON                 1:18.96    1:15.47  
 23 Bailey Sayre              FR BRON                 1:15.35    1:15.56  
 24 Kelly Freiburger          SR DANV                 1:14.24    1:15.95  
 25 Shelby Lee                SO LEB                  1:19.87    1:17.31  
 26 Elizabeth McGlone         SO WV                   1:20.88    1:20.29  
 27 Taylor Pearson            SR PFLD                 1:24.29    1:23.14  
 28 Carly Neuhausel           FR CASC                 1:25.25    1:25.97  
 29 Becca Smith               FR TRIW                 1:38.03    1:37.66  
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Liz Wishart               SO AVON                 1:07.41    1:08.48  
  2 Keely Simonson            JR ZION                 1:08.16    1:08.52  
  3 Mercedez Bray             JR THSO                 1:09.53    1:09.10  
  4 Amanda Short              SO ZION                 1:12.51    1:10.97  
  5 Sarah Senseman            JR THSO                 1:12.65    1:11.83  
  6 Emily Justus              JR PFLD                 1:12.53    1:12.51  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Alexandra Nichols         SO THNO                 1:13.70    1:12.91  
  8 Kristin Anderson          SR BRON                 1:18.20    1:14.18  
  9 Caroline Nichols          SR THNO                 1:15.15    1:15.51  
 10 Malia McGovern            JR DANV                 1:15.17    1:15.97  
 11 Sydney McCalley           SO TRIW                 1:14.52    1:15.99  
 12 Gretchen Smitson          SO ZION                 1:16.01    1:16.21  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kelsey Newcomer           SR DANV                 1:14.50    1:16.51  
 14 Emily Young               JR BRON                 1:18.89    1:17.44  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Shannon Jones             FR LEB                  1:17.08    1:18.53  
 16 Micah Breitweiser         FR THNO                 1:17.66    1:18.57  
 17 Madde Jordan              FR BRON                 1:15.54    1:18.66  
 18 Taylor Smith              JR AVON                 1:19.28    1:19.22  
 19 Ooma Huffines             JR AVON                 1:18.25    1:19.28  
 20 Regina Solik              SO CASC                 1:15.24    1:21.23  
 21 Kathrin Ritzka            SO DANV                 1:19.26    1:21.54  
 22 Mady Hayden               FR PFLD                 1:24.78    1:22.74  
 23 Nina Wornhoff             SO LEB                  1:18.38    1:23.26  
 24 Taylor Peycha             SR LEB                  1:21.33    1:25.18  
 25 Devin Vanwanzeele         SR PFLD                 1:28.87    1:26.45  
 26 Julie Bittar              JR THSO                 1:29.11    1:27.14  
 27 Kayla Berling             SR CASC                 1:25.11    1:28.59  
 28 Allison Fifer             SR WV                   1:33.00    1:35.68  
 29 Rachel Hott               JR TRIW                 1:47.21    1:47.44  
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Avon                                              3:39.71    3:43.42  
     1) Allison Badgley JR              2) Elizabeth Kitching SO          
     3) Lauren Campbell FR              4) Sarah Lorenz SR                
  2 Zionsville                                        3:41.08    3:43.60  
     1) LizzieS Lyon                    2) MichelleS Peterson             
     3) AnnaS Savery                    4) HannahS Mitchell               
  3 Brownsburg                                        3:47.81    3:45.18  
     1) Erin Miller SO                  2) Janet Watson SR                
     3) Madeline Ketchem SO             4) Heather Partlow JR             
  4 Terre Haute South                                 3:48.05    3:51.94  
     1) Katherine Senseman FR           2) Grace Padget SO                
     3) Sarah Senseman JR               4) Mercedez Bray JR               
  5 Plainfield                                        3:54.99    3:52.24  
     1) Anna Taber SO                   2) Amy Justus JR                  
     3) Lena Charles FR                 4) Kelsey Wickham JR              
  6 Terre Haute North                                 3:58.92    3:53.67  
     1) Casey Powers JR                 2) Celeste Kline SR               
     3) Caroline Nichols SR             4) Alexandra Nichols SO           
-------------------------------------------------------------------------
  7 Danville Community                                4:07.64    4:04.77  
     1) Anna Eschbach FR                2) Samantha Baker SR              
     3) Kelsey Newcomer SR              4) Savannah Mitchell JR           
  8 Lebanon                                           3:54.65    4:05.74  
     1) Kailyn Stogsdill SO             2) Mallory Howard SR              
     3) Hannah Smith FR                 4) Morgan Glendenning FR          
  9 Cascade                                           4:21.21    4:33.31  
     1) Tori Breeding FR                2) Abby Toole SR                  
     3) Brittney English JR             4) Kristen Burger SR              
 10 Tri-West Hendricks                                4:11.25    4:33.80  
     1) Kayla Hagemier JR               2) McKenzie Kahl JR               
     3) Alisha Keck SR                  4) Taylor Heath SO