1998 SINGLE-GAME BESTS

As reported to the Indiana High School Athletic Association

 

RUSHING

(275 yards minimum)

390 -- Jason Shingler (48 carries, 3 TD), North Newton vs. River Forest, Sept. 25.

352 -- Brandon Robinson (30 carries, 3 TD), Heritage vs. South Adams, Sept. 11.

334 -- Tito Mayfield (26 carries, 4 TD), Clarksville vs. Brownstown Central, Sept. 4.

332 -- Matthew Deaton (32 carries, 4 TD), West Washington vs. Park Tudor, Oct. 23.

329 -- Ben Buening (33 carries, 3 TD), North Decatur vs. Indian Creek, Oct. 2.

325 -- Brandon Robinson (29 carries, 3 TD), Heritage vs. Angola, Oct. 16.

323 -- Jeff Goble (28 carries, 3 TD), Shenandoah vs. Wes-Del, Sept. 11.

316 -- Justin Roth (43 carries, 5 TD), South Spencer vs. North Posey, Oct. 9.

313 -- Otis Shannon (19 carries, 4 TD), Indianapolis Cathedral vs. Greenwood, Oct. 23.

310 -- Brandon Robinson (22 carries, 5 TD), Heritage vs. New Haven, Aug. 21.

309 -- Jared Windhorst (39 carries, 3 TD), Lebanon vs. Frankfort, Oct. 2.

307 -- Jeremy Fairrow (23 carries, 4 TD), Evansville Central vs. Evansville Memorial, Oct. 2.

306 -- Tyrone Causey (33 carries,1 TD), Speedway vs. Indianapolis Scecina, Oct. 30.

305 -- Maurice Noethtich (27 carries, 3 TD), Anderson Highland vs. Jay County, Sept. 11.

300 -- David Barrett (39 carries), Manchester vs. Tippecanoe Valley, Sept. 4.

300 -- Steve Kemode, Triton Central vs. Indian Creek, Oct. 9.

299 -- Kyle Samons (24 carries, 5 TD), Floyd Central vs. Boonville, Oct. 23.

299 -- Andrew Wolf (27 carries), East Central vs. Batesville, Sept. 18.

298 -- Adam Hardebeck (31 carries, 5 TD), Benton Central vs. West Lafayette, Sept. 11.

297 -- Josh Ratts, Indian Creek vs. Edinburgh, Sept. 4.

296 -- Kenny Dinkins (20 carries, 2 TD), Lawrence Central vs. Bloomington North, Oct. 16.

295 -- Mike Kirk, Indianapolis Chatard vs. Indianapolis Scecina, Oct. 2.

295 -- Adam Melson (26 carries, 3 TD), Prairie Heights vs. Fremont, Oct. 16.

294 -- David Barrett (40 carries, 4 TD), Manchester vs. Southwood, Oct. 2.

294 -- Darryn Coddington (31 carries, 3 TD), Mooresville vs. Franklin, Oct. 2.

294 -- Sam Graves, New Haven vs. Columbia City, Sept. 25.

292 -- Karl Jackson (23 carries, 2 TD), Calumet vs. River Forest, Aug. 21.

287 -- Clythell Branson (17 carries, 3 TD), Muncie Central vs. New Castle, Sept. 11.

286 -- Karl Jackson (21 carries, 3 TD), Calumet vs. Hammond Noll, Oct. 23.

286 -- Chris Spillmann (22 carries, 4 TD), Owen Valley vs. Greencastle, Oct. 16.

285 -- Javier Deluna (24 carries, 3 TD), Munster vs. Hammond Gavit, Aug. 21.

285 -- Jackson Rust (12 carries, 4 TD), North Putnam vs. Greencastle, Oct. 2.

283 -- Maurice Noethtich (18 carries, 2 TD), Anderson Highland vs. Anderson, Aug. 21.

281 -- Jesse Avant (30 carries, 2 TD, Ben Davis vs. Indianapolis Northwest, Oct. 23.

281 -- Dustin Myers (30 carries, 1 TD), Angola vs. Lakeland), Sept. 18.

281 -- Brandon Robinson (28 carries, 2 TD), Heritage vs. Eastbrook, Oct. 30.

279 -- Kenny Dinkins (38 carries, 3 TD), Lawrence Central vs. Franklin Central, Oct. 9.

279 -- Tito Mayfield (19 carries, 5 TD), Clarksville vs. Brown County, Aug. 28.

277 -- Jon Bowersock (19 carries, 3 TD), Southmont vs. West Lafayette, Aug. 28.

276 -- Frank Perri (18 carries, 3 TD), Mishawaka Marian vs. Central Noble, Aug. 22.

275 -- Ki June-Yoon (27 carries, 2 TD), Lawrenceburg vs. Linton-Stockton, Oct. 17.


PASSING YARDAGE

(275 yards minimum)

514 -- Brian Lynch (29-53-514-5 TD), Connersville vs. Richmond, Oct. 23. State single-game record.

398 -- Brad Bennett (14-23-5 TD), Jay County vs. Connersville, Oct. 9.

398 -- Brad Bennett (27-54-2 TD), Jay County vs. Huntington North, Oct. 2.

387 -- Kenny Sanders (23-53-3 TD), Indianapolis Broad Ripple vs. Indianapolis Arlington, Oct. 23.

366 -- Jake Knott (15-23-366-5 TD), Lafayette Jefferson vs. Kokomo, Sept. 11.

357 -- Jeff Hedges, Jeffersonville vs. Evansville North, Nov. 6.

347 -- Blair Huff (12-14-7 TD), Salem vs. North Harrison, Oct. 16.

334 -- Phillip Johnson (22-38-2 TD), Tell City vs. Mount Vernon, Oct. 2.

334 -- Adam Schiff (25-34-3 TD), Evansville Mater Dei vs. Paoli, Oct. 30.

331 -- Jake Gennicks (11-22-3 TD), Linton-Stockton vs. Southmont, Sept. 11.

331 -- Kory Warren (14-19-4 TD), North Montgomery vs. Greencastle, Oct. 23.

330 -- Adam Schiff (19-24-4 TD), Evansville Mater Dei vs. North Posey, Nov. 6.

325 -- Brad Bennett (26-44-2 TD), Jay County vs. McCutcheon, Sept. 25.

322 -- Scott Garver (15-25-4 TD), Decatur Central vs. Martinsville, Oct. 16.

320 -- Brad Huff (21-26-4 TD), Monrovia vs. Tri-West Hendricks, Oct. 9.

319 -- Matt McClard (16-24-3 TD), Tipton vs. Indianapolis Scecina, Oct. 16.

317 -- Adam Schiff (18-22-3 TD), Evansville Mater Dei vs. Sullivan, Oct. 3.

316 -- Kevin Boyd (13-18-3 TD), Highland vs. Lowell, Sept. 11.

315 -- Rex Grossman (18-30-315-2 TD), Bloomington South vs. Jeffersonville, Nov. 13.

315 -- Eric Millhouse (23-33-2 TD), Fort Wayne Luers vs. Harding, Sept. 11.

314 -- Mike Ramirez (25-32-1 TD), Hammond Clark vs. Hammond Noll, Sept. 18.

309 -- Rex Grossman (20-29-4 TD), Bloomington South vs. Warren Central, Aug. 28.

309 -- Brad Huff (22-32-309-2 TD), Monrovia vs. Edgewood, Oct. 16.

307 -- Jon Smith (16-27-307-1 TD), Hamilton Southeastern vs. East Central, Nov. 13.

299 -- Josh Hardman (19-33-2 TD), New Castle vs. Anderson Highland, Aug. 28.

297 -- Jake Knott (16-37-297-2 TD), Lafayette Jefferson vs. Carmel, Oct. 30.

294 -- Chris Smiley (15-19-294-2 TD), Harding vs. Mississinewa, Oct. 30.

292 -- Rex Grossman (15-19-6 TD), Bloomington South vs. Bloomington North, Sept. 25.

290 -- Nick Fields (11-18-3 TD), Seymour vs. Columbus East, Aug. 28.

288 -- Scott Garver (19-33-288-1 TD), Decatur Central vs. Lake Central, Oct. 2.

288 -- Adam Schiff (30-48-3 TD), Evansville Mater Dei vs. Evansville Harrison, Sept. 26.

286 -- Lance Buecher (14-29-286-2 TD), North Posey vs. South Spencer, Oct. 9.

286 -- Matt McClard (22-28-2 TD, Tipton vs. Stevensville Lakeshore (Mich.), Oct. 2.

285 -- Adam Schiff (17-29-3 TD), Evansville Mater Dei vs. Evansville Bosse, Sept. 18.

284 -- Matt McClard (16-18), Tipton vs. Prairie Central (Ill.), Aug. 29.

281 -- Rex Grossman (18-29-4 TD), Bloomington South vs. Lawrence Central, Sept. 11.

280 -- Brian Lynch (23-50-0 TD), Connersville vs. Jay County, Oct. 9.

277 -- Phillip Johnson (17-34-0 TD), Tell City vs. Warren East (Ky.), Oct. 16.

275 -- Rex Reimer (17-35-2 TD), Manchester vs. Rochester, Sept. 25.

 


PASSING PERCENTAGE

(.700 minimum with a minimum of 10 attempts)

.888 -- Matt McClard (16-18-284), Tipton vs. Prairie Central (Ill.), Aug. 29.

.857 -- Blair Huff (12-14-347-7 TD), Salem vs. North Harrison, Oct. 16.

.833 -- Anthony Young (10-12-218-3 TD), Fort Wayne Snider vs. Fort Wayne Dwenger, Oct. 9.

.823 -- David Caudill (14-17-222-3 TD), Eastbrook vs. Mississinewa, Oct. 2.

.818 -- Trent Hardisty (9-11-111-3 TD) , Martinsville vs. Southport, Sept. 18.

.818 -- Jake Knott (9-11-193-2 TD), Lafayette Jefferson vs. Marion, Sept. 25.

.818 -- Adam Schiff (18-22-3 TD), Evansville Mater Dei vs. Sullivan, Oct. 3.

.818 -- Jon Smith (9-11-173-2 TD), Hamilton Southeastern vs. Harrison (West Lafayette), Sept. 11.

.800 -- Kelly Disser (8-10-138-1 TD), Homestead vs. Huntington North, Oct. 30.

.800 Jason Russell (12-15-211-3 TD), Evansville Reitz vs. New Albany, Aug. 28.

.800 -- Adam Schiff (16-20-271-3 TD), Evansville Mater Dei vs. South Spencer, Oct. 23.

.791 -- Adam Schiff (19-24-330-4 TD), Evansville Mater Dei vs. North Posey, Nov. 6.

.789 -- Rex Grossman (15-19-292-6 TD), Bloomington South vs. Bloomington North, Sept. 25.

.789 -- Chris Pursley (15-19-189-2 TD), Boonville vs. Washington, Oct. 16.

.789 -- Chris Smiley (15-19-294-2 TD), Harding vs. Mississinewa, Oct. 30.

.785 -- Joe Lonneman (11-14107-0 TD), Ben Davis vs. Decatur Central, Nov. 6.

.785 -- Matt McClard (22-28-286-2 TD), Tipton vs. Stevensville Lakeshore (Mich.), Oct. 2.

.769 -- Chris Bass (10-13-124-1 TD), Madison vs. Jennings County, Sept. 18.

.769 -- Julian Reese (10-13-280-4 TD), Fort Wayne South Side vs. Fort Wayne Elmnurst, Oct. 16.

.769 -- Brock Symon (10-13-88-0 TD), South Spencer vs. North Posey, Oct. 9.

.750 -- Matt Calvert (12-16-230-2 TD), Evansville Memorial vs. Castle, Oct. 17.

.750 -- Phillip Johnson (9-12), Tell City vs. Princeton, Oct. 9.

.750 -- Andy Yoder (9-12-161-1 TD), Goshen vs. Wawasee, Oct. 16.

.750 -- Chris Streevel (12-16-141-2 TD), Edinburgh vs. Triton Central, Sept. 18.

.735 -- Adam Schiff (25-34-334-3 TD), Evansville Mater Dei vs. Paoli, Oct. 30.

.733 -- Kelly Disser (11-15-188-3 TD), Homestead vs. Bellmont, Sept. 18.

.727 -- Richard Gist (8-11-242-3 TD), South Putnam vs. Greencastle Sept.25.

.727 -- Kenny Sanders (8-11-212-2 TD), Indianapolis Broad Ripple vs. Gary Mann, Sept. 4.

.727 -- Anthony Young (8-11), Fort Wayne Snider vs. Fort Wayne Northrop, Sept. 4.

.722 -- Kevin Boyd (13-18-316-3 TD), Highland vs. Lowell, Sept. 11.

.714 -- Matt Hanselman (10-14), Norwell vs. Maconaquah, Aug. 21.

.714 -- Nathan Houk (10-14-127-2 TD), Adams Central vs. Northfield, Oct. 23.

.709 -- Nathan Curtis (22-31-262-0 TD), Peru vs. Logansport, Aug. 28.

.700 -- Mike Arcella (7-10-70-3 TD), Lake Central vs. Hammond Noll, Sept. 25.

.700 -- Tyler Benge (14-20-245-2 TD), Brown County vs. Edinburgh, Oct. 2.

.700 -- Matt Calvert (7-10-83-2 TD), Evansville Memorial vs. Heritage Hills, Oct. 30.

.700 -- Keon Frazier (14-20-246-5 TD), East Chicago Central vs. Northview, Sept. 26.

.700 -- Reggie Nevels (7-10-124-1 TD), Marion vs. Muncie Central, Oct. 16.

.700 -- Steve Reinbrecht (7-10-94-1 TD), Gibson Southern vs. Pike Central, Sept. 25.

.700 -- Scott Shelbourne (7-10-190-2 TD), Warren Cenrtral vs. Lawrence North, Oct. 30.

.700 -- Justin Thompson (7-10), South Vermillion vs. Covington, Aug. 21.

.700 -- Paul Wright (7-10-202-2TD), Southwood vs. Wabash, Aug. 28.

 


PASSING TOUCHDOWNS

(4 minimum)

7 -- Blair Huff, Salem vs. North Harrison, Oct. 16.

6 -- Rex Grossman, Bloomington South vs. Bloomington North, Sept. 25.

5 -- Brad Bennett, Jay County vs. Connersville, Oct. 9.

5 -- Randy Cate, Richmond vs. New Castle, Oct. 2.

5 -- Nick Fields, Seymour vs. Jeffersonville, Sept. 4.

5 -- Keon Frazier, East Chicago Central vs. Northview, Sept. 26.

5 -- Rex Grossman, Bloomington South vs. Southport, Oct. 16.

5 -- Rex Grossman, Bloomington South vs. Homestead, Nov. 28.

5 -- Jake Knott, Lafayette Jefferson vs. Kokomo, Sept. 11.

5 -- Jake Knott, Lafayette Jefferson vs. Anderson, Sept. 18.

5 -- Brian Lynch, Connersville vs. Richmond, Oct. 23.

4 -- Mike Arcella, Lake Central vs. Griffith, Sept. 11.

4 -- Phil Clem, Seeger vs. Riverton Parke, Sept. 11.

4 -- Kelly Disser, Homestead vs. Carroll (Fort Wayne), Oct. 2.

4 -- Scott Garver, Decatur Central vs. Martinsville, Oct. 16.

4 -- Jake Gennicks, Linton-Stockton vs. Oakland City Wood Memorial, Oct. 23.

4 -- Rex Grossman, Bloomington South vs. Warren Central, Aug. 28.

4 -- Rex Grossman, Bloomington South vs. Lawrence Central, Sept. 11.

4 -- Brad Huff, Monrovia vs. Tri-West Hendricks, Oct. 9.

4 -- Julian Reese, Fort Wayne South Side vs. Fort Wayne Elmhurst, Oct. 16.

4 -- Adam Schiff, Evansville Mater Dei vs. North Posey, Nov. 6.

4 -- Anthony Young, Fort Wayne Snider vs. Fort Wayne North Side, Oct. 16.


RECEIVING YARDAGE

(150 yards minimum)

254 -- Nathan DeVore (5 receptions), Alexandria vs. Mississinewa, Sept. 11.

247 -- Dustin Pennington (10 receptions, 1 TD), Connersville vs. Richmond, Oct. 23.

243 -- Brad Stone (10 receptions, 3 TD), Crown Point vs. Lake Central, Oct. 23.

205 -- Andy Tolle (9 receptions, 3 TD), Tipton vs. Indianapolis Scecina, Oct. 16.

200 -- Josh Kilgore (10 receptions), Eastbrook vs. Mississinewa, Oct. 2.

198 -- Eric Prater (7 receptions), Tippecanoe Valley vs. Manchester, Sept. 4.

197 -- Dusty Cole (10 receptions, 3 TD), Paoli vs. Southridge, Oct. 23.

195 -- Nick Testa (8 receptions, 3 TD), Lake Central vs. Valparaiso, Oct. 30.

194 -- Todd Greeson (10 receptions, 1 TD), Connersville vs. Richmond, Oct. 23.

189 -- Jacob Weber (8 receptions), South Vermillion vs. Seeger, Oct. 9.

186 -- Dylan Sanchez (6 receptions), Hammond Clark vs. Hammond Noll, Sept. 18.

186 -- Josh Ulery (7 receptions), Peru vs. Northwestern, Oct. 9.

185 -- Nick Testa (11 receptions, 3 TD), Lake Central vs. Penn, Oct. 9.

185 -- Andy Tolle (7 receptions), Tipton vs. Prairie Central (Ill.), Aug. 29.

184 -- Andy Clampitt (9 receptions), Connersville vs. Muncie Southside, Oct. 2.

184 -- Ryan Moyer (6 receptions), Homestead vs. Carroll (Fort Wayne), Oct. 2.

184 -- Andy Woehler (13 receptions), Evansville Mater Dei vs. Evansville Harrison, Sept. 26.

178 -- Ryan Short (12 receptions, 2 TD), Perry Meridian vs. Martinsville, Aug. 28.

175 -- Josh Bronaugh (6 receptions, 3 TD), North Montgomery vs. Greencastle, Oct. 23.

173 -- Jeremy Richey (8 receptions), Seymour vs. Columbus East, Aug. 28.

173 -- Brandon Robinson (6 receptions), Heritage vs. Woodlan, Sept. 4.

172 -- Josh Ulery (12 receptions), Peru vs. Logansport, Aug. 28.

170 -- Adam Rich (10 receptions), Tri-Central vs. Shenandoah, Oct. 2.

169 -- Kyle Ames (6 receptions, 2 TD), South Putnam vs. Greencastle, Sept. 25.

168 -- Joel Flotow (6 receptions), Garrett vs. Churubusco, Oct. 9.

168 -- Ike Miller (8 receptions1, TD), Evannsville Mater Dei vs. North Posey, Nov. 6.

168 -- Travis Reynolds (8 receptions), Mitchell vs. Springs Valley, Sept. 11.

168 -- Travis Reynolds (7 receptions), Mitchell vs. West Washington, Oct. 9.

165 -- Dallas Browning (5 receptions), Covington vs. Turkey Run, Oct. 23.

165 -- Nathan Kline (4 receptions, 3 TD), Huntington North vs. Marion, Aug. 28.

164 -- Justin Adams (7 receptions, 1 TD), Merrillville vs. LaPorte, Sept. 25.

163 -- Zack Wellsand (8 receptions, 2 TD), Chesterton vs. South Bend Riley, Oct. 23.

160 -- Todd Greeson (9 receptions, 0 TD), Connersville vs. Jay County, Oct. 9.

160 -- Rodney King (9 receptions, 2 TD), Marion vs. Huntington North, Aug. 28.

160 -- Aaron Murphy (8 receptions, 1 TD), Bloomington South vs. Warren Central, Aug. 28.

159-- Jon Grimmer (6 receptions, 1 TD), Evansville North vs. Jeffersonville, Nov. 6.

158 -- Jason Briggs (3 receptions, 2 TD), Richmond vs. Anderson, Sept. 4.

157 -- Dusty Cole (7 receptions, 1 TD), Paoli vs. Springs Valley, Sept. 4.

156 -- Brandon Robinson (2 receptions, 2 TD), Heritage vs. Leo, Sept. 25.

155 -- Todd Greeson (2 receptions, 2 TD), Connersville vs. Brownsburg, Sept. 4.

155 -- Andy Tolle (10 receptions), Tipton vs. Stevensville Lakeshore (Mich.), Oct. 2.

154 -- Andy Tolle (9 receptions, 2 TD), Tipton vs. Sheridan, Oct. 9.

153 Chris Davis (14 receptions, 1 TD), Pike Central vs. Heritage Hills, Oct. 23.

 


RECEPTIONS

(8 minimum)

14 Chris Davis, Pike Central vs. Heritage Hills, Oct. 23.

13 -- Jimmy Corbin, Jasper vs. Floyd Central, Nov. 6.

13 -- Andy Woehler, Evansville Mater Dei vs. Evansville Harrison, Sept. 26.

12 -- Danny Hernandez, Hammond Gavit vs. Hammond Clark, Sept. 11.

12 -- Ike Miller, Evansville Mater Dei vs. Castle, Oct. 9.

12 -- Ryan Short, Perry Meridian vs. Martinsville, Aug. 28.

12 -- Josh Ulery, Peru vs. Logansport, Aug. 28.

11 -- Dusty Cole, Paoli vs. Brownstown Central, Oct. 9

11 -- Nick Testa, Lake Central vs. Penn, Oct. 9.

10 -- Ben Carpenter, North Montgomery vs. Southmont, Sept. 4.

10 -- Ben Carpenter, North Montgomery vs. Western Boone, Oct. 30.

10 -- Dusty Cole, Paoli vs. Southridge, Oct. 23.

10 -- Todd Greeson, Connersville vs. Richmond, Oct. 23.

10 -- Josh Kilgore, Eastbrook vs. Mississinewa, Oct. 2.

10 -- Ike Miller, Evansville Mater Dei vs. Paoli, Oct. 30.

10 -- Dustin Pennington, Connersville vs. Richmond, Oct. 23.

10 -- Adam Rich, Tri-Central vs. Shenandoah, Oct. 2.

10 -- Brad Stone, Crown Point vs. Lake Central, Oct. 23.

10 -- Andy Tolle, Tipton vs. Stevensville Lakeshore (Mich.), Oct. 2.

10 -- Nathan Whalen, Greenwood vs. Indianapolis Cathedral, Oct. 23.

9 -- Andy Clampitt, Connersville vs. Muncie Southside, Oct. 2.

9 -- Travis Geels, Adams Central vs. Bluffton, Oct. 9.

9 -- Rodney King, Marion vs. Huntington North, Aug. 28.

9 -- Ike Miller, Evansville Mater Dei vs. Evansville Bosse, Sept. 18.

9 -- Jeremy Noble, Tell City vs. Jasper, Sept. 11.

9 -- Jeremy Noble, Tell City vs. Mount Vernon, Oct. 2.

9 -- Torrey Roe, Kokomo vs. Richmond, Sept. 25.

9 -- Jason Standeford, Monrovia vs. Tri-West Hendricks, Oct. 9.

9 -- Andy Tolle, Tipton vs. Sheridan, Oct. 9.

9 -- Andy Tolle, Tipton vs. Indianapolis Scecina, Oct. 16.

9 -- Taylor Walden, New Castle vs. Anderson Highland, Aug. 28.

8 -- Andrew Krouse, Fort Wayne Luers vs. Harding, Sept. 11.

8 -- Ike Miller, Evansville Mater Dei vs. North Posey, Nov. 6.

8 -- Aaron Murphy, Bloomington South vs. Warren Central, Aug. 28.

8 -- Travis Reynolds, Mitchell vs. Springs Valley, Sept. 11.

8 -- Jeremy Richey, Seymour vs. Columbus East, Aug. 28.

8 -- Kyle Timme, Sheridan vs. North Montgomery, Aug. 28.

8 -- John Standeford, Monrovia vs. Western Boone, Oct. 23.

8 -- Ray Sterling, Angola vs. NorthWood, Oct. 23.

8 -- Josh Ulery, Peru vs. Eastern (Greentown), Sept. 4.

8 -- Josh Ulery, Peru vs. Taylor, Sept. 11.

8 -- Nick Testa, Lake Central vs. Valparaiso, Oct. 30.

8 -- Jacob Weber, South Vermillion vs. Seeger, Oct. 9.

8 -- Zack Wellsand, Chesterton vs. South Bend Riley, Oct. 23.

 


SCORING

(30 points minimum)

38 -- Dan Trombley, Fremont vs. Prairie Heights, Oct. 16.

36 -- Sean Casey, Harding vs. Fort Wayne Concordia, Oct. 9.

36 -- Brayden Fleece, Danville vs. Monrovia, Oct. 2.

36 -- Jason Hoke, South Vermillion vs. Turkey Run, Sept. 11.

36 -- B.J. Steele, Charlestown vs. Brownstown Central, Oct. 2.

36 -- Trevor Keesling, Pendleton Heights vs. Winchester Community, Aug. 21.

32 -- Mike Arcella, Lake Central vs. Decatur Central, Oct. 2.

32 -- Sean Casey, Harding vs. Peru, Nov. 6.

32 -- Justin Hoffa, Attica vs. Turkey Run, Aug. 28.

30 -- Dave Barrett, Manchester vs. Whitko, Aug. 21.

30 -- Travis Belden, Hamilton Southeastern vs. Muncie Southside, Oct. 23.

30 -- Scott Fisher, North Posey vs. Pike Central, Oct. 2.

30 -- Rick Harris, Huntington North vs. Anderson Highland, Sept. 18.

30 -- Jeramy Hurt, Gibson Southern vs. Pike Central, Sept. 25.

30 -- Jason Kaeppel, Delphi vs. Clinton Prairie, Sept. 18.

30 -- Trevor Keesling, Pendleton Heights vs. Rushville, Oct. 9.

30 -- Nick Kortepeter, Plainfield vs. Greensburg, Oct. 16.

30 -- Tito Mayfield, Clarksville vs. Brown County, Aug. 28.

30 -- Ken McMahon, Logansport vs. Marion, Sept. 18.

30 -- Nick Miller, Evansville Mater Dei vs. Evansville Memorial, Sept. 4.

30 -- Brandon Robinson, Heritage vs. New Haven, Aug. 21.

30 -- Brandon Robinson, Heritage vs. Leo, Sept. 25.

30 -- Justin Roth, South Spencer vs. North Posey, Oct. 9.

30 -- Kyle Samons, Floyd Central vs. Bedford North Lawrence, Oct. 2.

30 -- Kyle Samons, Floyd Central vs. Boonville, Oct. 23.

30 -- Patrick Schaub, Roncalli vs. Indianapolis Broad Ripple, Oct. 16.

30 -- Matt Shrake, Martinsville vs. Bloomington North, Aug. 21.

30 -- Lionel Smith, Madison vs. New Albany, Sept. 25.

30 -- Jake Stilabower, Zionsville vs. Westfield, Oct. 16.

30 -- Ben Tompkins, Terre Haute North vs. Lawrence North, Sept. 25.

30 -- Jared Windhorst, Lebanon vs. Shelbyville, Oct. 9.

30 -- Andrew Wolf, East Central vs. South Dearborn, Sept. 25.

 

 

INTERCEPTIONS

(3 minimum)

4 -- Isaiah Benakovich, North White vs. Adams Central, Nov. 21.

4 -- Courtney Clency, Park Tudor vs. South Decatur, Sept. 4.

4 -- Antwayn Spencer, Merrillville vs. Portage, Sept. 11.

3 -- Kyle Ames, South Putnam vs. Cloverdale, Oct. 9.

3 -- Ben Carpenter, North Montgomery vs. Northview, Oct. 16.

3 -- Dusty Cole, Paoli vs. Southridge, Oct. 23.

3 -- Luke Gibson, Tippecanoe Valley vs. Northfield, Sept. 18.

3 -- Bret Govert, Crown Point vs. Munster, Aug. 28.

3 -- Joe Kress, Jasper vs. Owen Valley, Oct. 23.

3 -- Marko Zientara, Andrean vs. Twin Lakes, Nov. 13.