Indiana Football Coaches Association
1998 Academic All-State Teams
REGION 1
Player School Class
Bob Austgen Munster 4A
Justin Benge Calumet 3A
Jeremy Best Calumet 3A
Tom Bialata Portage 5A
Don Clark Valparaiso 5A
Eric Coker Lake Central 5A
Mark Cregger Lowell 4A
Marty Dado Whiting A
Jason Dobos Hammond Morton 4A
Brian Drwecki River Forest A
Todd Evans Valparaiso 5A
David Fadely Portage 5A
Eliu Fontanez River Forest A
Marty Gard Hammond Noll 3A
Mike Green LaPorte 5A
Kyle Hanson Valparaiso 5A
Rob Hefner Lake Central 5A
Jeff Hemphill Calumet 3A
Corey Hill Munster 4A
Mike Hoover Whiting A
Lucas Howard Valparaiso 5A
Joe Hurst Hobart 4A
Aaron Johnson LaPorte 5A
Lawrence Jones Gary West Side 4A
Adam Kierzek Lowell 4A
Kevin Knaga Crown Point 5A
Jon-Paul LaFrance LaPorte 5A
Christian Laird Griffith 4A
Richard Leverett Gary West Side 4A
Dan Lewis Highland 4A
Kevin Lurtz Crown Point 5A
Erick Maciszak Griffith 4A
Chris Manering LaPorte 5A
Pat McGriff Valparaiso 5A
Steve Meegan LaPorte 5A
Nick Metros Crown Point 5A
Adam Moore Valparaiso 5A
Brad Mumma LaPorte 5A
Andy Neuberg Valparaiso 5A
Jim Nickovich Crown Point 5A
Larry Parsley Hammond Gavit 4A
Ike Peterson Gary West Side 4A
Luke Pierson Griffith 4A
Jonathan Pratt Gary West Side 4A
Maury Raycroft Whiting A
Nick Rodriquez Hammond Gavit 4A
Dan Schmid Munster 4A
Brendan Schreiber Hammond Noll 3A
Mark Sedoris Hobart 4A
Tom Sibo Valparaiso 5A
Ben Silley LaPorte 5A
Chris Smolnicky Portage 5A
Tom Tague LaPorte 5A
Chris Trojnar Hammond Noll 3A
Shawn Turpin Whiting A
Dave Wendell Munster 4A
Kevin Wilson River Forest A
Nick Yack Merrillville 5A
Steve Yaros Hammond Clark 4A
REGION 2
Player School Class
Joe Abel NorthWood 3A
Adam Allsop Glenn 2A
Hector Amezquita Elkhart Central 5A
Kellen Anderson Michigan City 5A
John Antonucci Mishawaka Marian 3A
Ben Aronson S.B. Riley 5A
Joseph Baker Fremont A
Jason Barrett Warsaw 5A
Trevor Battles S.B. Riley 5A
Blair Baumgartner NorthWood 3A
Kurt Beier Northridge 3A
Chad Bennett Mishawaka 5A
Jason Binder S.B. Riley 5A
Eric Block Mishawaka Marian 3A
John Bossnack Elkhart Central 5A
Cory Briner Jimtown 2A
Dan Bringle Jimtown 2A
Will Brooks Penn 5A
Matt Brown Michigan City 5A
Scott Brown Tippecanoe Valley 3A
Bob Bundy Culver Military 3A
Mike Byron Mishawaka Marian 3A
Carter Cassidy Northridge 3A
Nick Chaney Plymouth 4A
Ryan Christy LaVille A
Justin Clifford S.B. Adams 4A
Naoh Davey Mishawaka Marian 3A
Travis Davis Jimtown 2A
Mike DeShano S.B. St. Joseph's 3A
J.T. Diener Northfield A
Jason Driscoll Mishawaka 5A
Josh Ewing Northridge 3A
Rex Gadia S.B. Adams 4A
Landon Gibert Jimtown 2A
Matt Gibson Northridge 3A
Matt Gidley Plymouth 4A
Chris Glassman Concord 4A
Casey Godfrey Elkhart Memorial 4A
Brad Greenlee NorthWood 3A
Tyson Greenwood New Prairie 3A
Joel Grindle Plymouth 4A
Jason Gromski S.B. LaSalle 4A
Jim Guidos Penn 5A
Rob Hackett Michigan City 5A
Andy Haeck Plymouth 4A
Chris Hamman Penn 5A
Chris Hayden South Bend Clay 4A
Justin Hendricks LaVille A
Jon Hill Warsaw 5A
Adam Hipsher Jimtown 2A
Craig Hisey Jimtown 2A
Josh Hooley Triton A
Judson Howard Mishawaka 5A
Jermel Hurt Michigan City 5A
Jared Huss Elkhart Central 5A
Scott Isenbarger Plymouth 4A
Jeremy Kienitz Michigan City 5A
Khadi King S. B. St. Joseph's 3A
Keith Kinoel Jimtown 2A
Dave Klaer Mishawaka 5A
Jacob Klosinski S. B. St. Joseph's 3A
Trent Kososki Culver Military 3A
Andy Kratzer Elkhart Central 5A
Lyle Kuhmichel Elkhart Central 5A
Kevin Lackman S.B. Adams 5A
Josh Lehman Jimtown 2A
Dan Loth Concord 4A
David Lower Culver A
Micah Lukens Tippecanoe Valley 3A
Russ Mann Concord 4A
Michael Martin S.B. Washington 5A
Ben McAfoos Concord 4A
Jacob McCallister Jimtown 2A
Steve McKinnley Warsaw 5A
Lavon Miller Triton A
Brian Miller S.B. Adams 5A
Andy Myres Elkhart Central 5A
Matt Myres Concord 4A
Andy Nymeyer Elkhart Central 5A
Anthony Paiano Mishawaka 5A
Scott Parrish Fremont A
Brian Peterson Concord 4A
Ryan Pettit Goshen 4A
Josh Pickett Jimtown 2A
Tom Ponkers Warsaw 5A
Eric Prater Tippecanoe Valley 3A
Andy Price Triton A
Bobby Raatz Northridge 3A
Tony Ricca Michigan City 5A
Josh Rider Jimtown 2A
Daniel Rieff Concord 4A
Rob Riewoldt Plymouth 4A
Wes Rodman Warsaw 5A
Brian Russell LaVille A
Paul Sacquitne Fremont A
Justin Sellon NorthWood 3A
Chris Shively Goshen 4A
Jason Short S.B. St. Joseph's 3A
Kevin Smith Penn 5A
Tim Sommer Penn 5A
Joe Stanley Warsaw 5A
Craig Stedman Glenn 2A
Ben Stoffel Northridge 3A
Pete Svantoff Jimtown 2A
Jeb Terry Culver Community A
Cody Thompson Plymouth 4A
Frank Vandy S.B. Clay 5A
Brent Villing S.B. St. Joseph's 3A
Ryan Whalen Jimtown 2A
Bryon Whitten Penn 5A
Ryan Wittig Culver Community A
Joe Wolf S.B. Clay 5A
Mark Wortley Tippecanoe Valley 3A
Chip Yeakey Mishawaka 5A
REGION 3
Player School Class
Robert Armstrong F.W. South 5A
Ben Bennett Columbia City 4A
Jimmy Blake Central Noble A
Denver Booth Prairie Heights 2A
Jamie Bopp F.W. Snider 5A
Nick Brown Columbia City 4A
Brian Brueggema n F.W. Luers 2A
Mike Carper DeKalb 4A
John Christophersen Homestead 5A
Josh Clinkenbeard F.W. Snider 5A
Bryan Comito New Haven 3A
Adam Farmer Churubusco A
Tad Feaster South Adams A
Andy Friedt Bellmont 4A
Matt Gabet F.W. Dwenger 4A
Shawn Gage Churubusco A
Kedmck Ganaway F.W. Wayne 4A
Bob Gilbert Heritage 2A
Brett Gildea F.W. Luers 2A
Manley Glick Homestead 5A
Adam Goble Whitko 3A
Matt Gouan F.W. Wayne 4A
Matt Gualdoin F.W. Northrop 5A
Darin Hadley Woodlan 2A
Tony Hakel F.W. Luers 2A
Thomas Hammoc k F.W. Luers 2A
Tony Hayden F.W. Snider 5A
Josh Hovarter Central Noble A
David Jarrett Heritage 2A
Ryan Keefer F.W. Northrop 5A
Jesse Kimmel Churubusco A
Eric Kjendalen Prairie Heights 2A
Aaron Kock DeKalb 4A
Rick Kohrman F.W. Luers 2A
Jared Kolter Adams Central A
Josh Krause Columbia City 4A
Alex Lengacher Woodlan 2A
Aaron Lochner DeKalb 4A
Brian Maggert Woodlan 2A
David Martin Bellmont 4A
Jeff McElhaney F.W. Elmhurst 4A
Bret Minear F.W. Snider 5A
J. Robert Moore South Adams A
Scott Newman Columbia City 4A
Derek Oehler Heritage 2A
Austin Papenbrock Churubusco A
Jamie Pritel F.W. Northrop 5A
Brandon Robinson Heritage 2A
Mark Rohrer South Adams A
Jake Schierling F.W. Snider 5A
Austin Schlie Woodlan 2A
Andy Sipe Woodlan 2A
Sam Snyder Woodlan 2A
Marcus Spillson F. W. Luers 2A
Clint Tumbleson South Adams A
Nick Vilders Prairie Heights 2A
Brian Woodbury Woodlan 2A
REGION 4
Player School Class
Garrett Alson Rensselaer 2A
Josh Archibald Clinton Central A
Albert Arth Lafayette Catholic A
Daniel Askren Attica A
Josh Avxier North White A
Dustin Bradley North Judson 2A
Mike Bryant Caston A
Chris Crain Twin Lakes 3A
Philip Cunningham Covington A
Brian Eaton McCutcheon 4A
David Gilbert McCutcheon 4A
Matt Gilbert Clinton Central A
Adam Gohn Lafayette Jefferson 5A
Grant Goldman West Lafayette 3A
Nathan Goodman Benton Central 3A
Scott Gotshall Logansport 4A
Josh Green Carroll (Flora) A
Bill Guisinger Kankakee Valley 4A
Adam Gutwein Lafayette Jefferson 5A
Justin Haan Clinton Prairie A
Adam Hardebeck Benton Central 3A
Brock Haselby Twin Lakes 3A
Justin Herrold Caston A
Abraham Honegger Lafayette Jefferson 5A
Jordan Hoover Twin Lakes 3A
John Howard North Hudson 2A
Lou Jorczak North Hudson 2A
Wesley Ket McCutcheon 4A
Corey Kiger Seeger A
Jake Knott Lafayette Jefferson 5A
Karl Kraebber West Lafayette 3A
Kevin Lowry West Central A
Chris Lukasik Kankakee Valley 4A
Jon Martin Delphi 2A
Jesse McQuiston Lewis Cass 2A
Mark Mellon McCutcheon 4A
Brian Metcalf Twin Lakes 3A
Austin Metzger West Central A
Grant Miller Benton Central 3A
Matt Morris Clinton Central A
Cullen Myres Lafayette Jefferson 5A
Bob Nevitt Frontier A
Josh Poelstra Lafayette Jefferson 5A
Jerry Pokorney Pioneer A
Aaron Porter Kankakee Valley 4A
Adam Rice Lafayette Catholic A
Joe Roth Winamac 2A
Marc Rowe McCutcheon 4A
Joel Rush Logansport 4A
Joe Scanlon McCutcheon 4A
Jeremy Scheitlin Tri-County A
Brandon Schmaltz Pioneer A
Andy Schultz Frontier A
Chad Springer Carroll (Flora) A
Kevin Stafford Lafayette Jefferson 5A
Ryan Stan Kankakee Valley 4A
Trent Stinson Frontier A
Prentice Stovall Lafayette Jefferson 5A
Caleb Sutton Attica A
Brent Thomas Caston A
Chad Tryon Delphi 2A
Troy Vogel Twin Lakes 3A
Mitch Wettschurack Benton Central 3A
John Williams Delphi 2A
Jordan Zook Carroll (Flora) A
REGION 5
Player School Class
Craig Alexander Huntington North 5A
Jeremy Anderson Mississinewa 3A
Brad Bennett Jay County 4A
Kris Berry Blackford 3A
Lee Brumbaugh Huntington North 5A
Matt Cattin North Miami A
David Caudill Eastbrook 2A
Eric Combs Union City A
Josh Cox Eastern (Greentown) 2A
Tyson Damitz Kokomo 5A
Kyle Daniel Blackford 3A
Will Deeds North Miami A
Justin Denney Southwood 2A
Josh Dials Wabash 2A
Dallas Dillon Southwood 2A
Andy Downing Yorktown 3A
Mark Earnest Madison-Grant 2A
Josh Eddie Huntington North 5A
Brian Edwards Blackford 3A
Kraig Estes Delta 3A
Doug Evans Jay County 4A
Steve Fawcett Manchester 2A
Antoine Finley Muncie Southside 4A
Nick Frasier Delta 3A
Andy Fry Eastbrook 2A
Dustin Funk Huntington North 5A
Corey Hardesty Jay County 4A
Lonnie Heck Southwood 2A
Jason Heidegger Jay County 4A
Tyler Herald Delta 3A
Joey Heth Eastbrook 2A
Jason Hopper Peru 3A
Justin Horan Marion 5A
Kyle Huntzinger Muncie South 4A
Jeremiah Johnson Mississinewa 3A
Seth Jones Maconaquah 2A
Brian Journay Jay County 4A
Nathan Kline Huntington North 5A
Craig Lehman Union City A
Scott Lozar Yorktown 3A
Chad Mills Winchester 2A
Nick Mullett Eastern (Greentown) 2A
Matt Nicholson Marion 5A
Brad Nixon Yorktown 3A
Justin Novinger Eastern 2A
Noah Peconga Maconaquah 2A
Rex Reimer Manchester 2A
Reagan Richey Oak Hill 2A
Michael Rizer Kokomo 5A
Torrey Roe Kokomo 5A
Eric Sommer Manchester 2A
Matthew Sparling Southwood 2A
Damon Stansberry Madison-Grant 2A
Brian Walker Huntington North 5A
Peter Wallace Marion 5A
Jeremy Wallace Northwestern 2A
Brett Webster Yorktown 3A
John West Yorktown 3A
Jason Wolosonovich Union City A
REGION 6
Player School Class
Ryan Allis Crawfordsville 3A
Chad Birge North Montgomery 2A
Ken Bogle Brownsburg 4A
Brent Bridwell Crawfordsville 3A
Matt Brock South Vermillion 3A
Rickey Brown South Vermillion 3A
Tole Burnett Danville 3A
Andy Campbell Crawfordsville 3A
Preston Canada Zionsville 3A
Devin Carter Plainfield 4A
Ryan Clark Avon 4A
Tim Conley Terre Haute North 5A
Andy Cook Edgewood 3A
D.J. Corey Crawfordsville 3A
Andrew Corn Crawfordsville 3A
Trent DeWitt Mooresville 4A
Ryan Ehlegracht Zionsville 3A
Mike Faulkenberg Edgewood 3A
David Garner Greencastle 2A
Brian Goggins Linton-Stockton A
Matt Groff Edgewood 3A
Drew Hanks Sullivan 3A
Eric Hays Linton-Stockton A
Doug Hesley Brownsburg 4A
Beau Hill Brownsburg 4A
R.J. Jovanovich South Vermillion 3A
Jeremy Kashman Brownsburg 4A
Jesse Kirkpatrick Rockville A
Nick Kortepeter Plainfield 4A
Craig Leffew Danville 3A
Chris Lelak Mooresville 4A
Ben Lenderman West Vigo 3A
Nick Linn Tri-West Hendricks A
Cory Long Plainfield 4A
Mike Lowe West Vigo 3A
Asher Lucas Western Boone 2A
Billy Marrs West Vigo 3A
Wes Nicley Western Boone 2A
Jeremy Orwig Sullivan 3A
Mark Osborn North Putnam 2A
Kevin Parker Tri-West Hendricks A
Nick Partlow Plainfield 4A
Adam Rausch Brownsburg 4A
Jeremy Rust North Putnam 2A
Brian Schone Brownsburg 4A
Andrew Smithka Crawfordsville 3A
Josh Stanton Mooresville 4A
Brandon Steele Danville 3A
Mark Stewart Brownsburg 4A
Jake Stilabower Zionsville 3A
Scott Thompson Brownsburg 4A
Philip Tribble Northview 4A
Chris Trout Northview 4A
Brian Ward Brownsburg 4A
Greg Whicker Danville 3A
Ross Williamson Zionsville 3A
REGION 7
Player School Class
Jon Anderson Lawrence Central 5A
Kevin Bardy Franklin Central 5A
Nick Baue Indpls. Scecina 2A
Brian Bauer Terre Haute South 5A
Matt Becker Indpls. Scecina 2A
Bryan Bentley Southport 5A
Nathan Boulais Ben Davis 5A
Josh Christie Park Tudor A
Bryce Conway Warren Central 5A
Adrian Crane Ben Davis 5A
Billy Dawn North Central (Indpls) 5A
Barry DeLisle Speedway 2A
Justin DeLisle Speedway 2A
Bob Dinn Warren Central 5A
Jon Dunlop Brebeuf 3A
Brian Englum North Central (Indpls.) 5A
Brian Feely Speedway 2A
Jason Feldhake Perry Meridian 5A
Adam Fuss Indpls. Scecina 2A
Grant Gaunt Brebeuf 3A
Brian Gaylord Brebeuf 3A
Steve Gohde Lawrence Central 5A
Matt Griggs Warren Central 5A
Tra Grooms Ben Davis 5A
Matt Grove Beech Grove 3A
Robbie Guiser Franklin Central 5A
Jeremy Hambrick Indpls. Scecina 2A
Kendall Hamilton North Central (Indpls.) 5A
Richard Harris Indianapolis Northwest 5A
Josh Holden Lawrence Central 5A
Brian House Park Tudor A
Ken Hughes Lawrence North 5A
Brian James Brebeuf 3A
Ben Johnson Brebeuf 3A
Aaron Kadel Beech Grove 3A
Mike Kirn Indpls. Chatard 3A
David Kropczynski Warren Central 5A
Peter Kuzma Park Tudor A
Ryan Lasley Southport 5A
Joe Lonnemann Ben Davis 5A
Dan Mallon Brebeuf 3A
Max Matthews North Central (Indpls.) 5A
David McNeely Terre Haute South 5A
Brad Moore Perry Meridian 5A
Gavin Morgan Indianapolis Northwest 5A
Shawn Newburg North Central (Indpls.) 5A
Justin Pelley Speedway 2A
Gabe Rosenberg Brebeuf Jesuit 3A
Ken Rosenberger Indpls. Pike 5A
Kapsool Seo North Central (Indpls.) 5A
Scott Shadiow Lawrence North 5A
John Shaughnessy Indpls. Chatard 3A
Scott Shelbourne Warren Central 5A
Josh Shneyderov North Central (Indpls.) 5A
Ryan Short Perry Meridian 5A
Chad Skelton Terre Haute South 5A
John Sponsec Warren Central 5A
Adam Stankewicz North Central (Indpls.) 5A
Andy StLaurent Warren Central 5A
Jake Stuckey Beech Grove 3A
Dan Tyler Warren Central 5A
Charlie Vannice Indpls. Chatard 3A
Brian Washburn Warren Central 5A
Brandon White Indpls. Ritter A
Jonas Williams Indianapolis Northwest 5A
Michael P. Wilsen Indpls. Arlington 5A
Greg Wilson Perry Meridian 5A
Marshawn Wolley North Central (Indpls.) 5A
Jon Wright North Central (Indpls.) 5A
Andrew Young Franklin Central 5A
REGION 8
Player School Class
Ryan Abell Carmel 5A
Brandon Ackley Carmel 5A
Bobby Anderson New Palestine 3A
Brent Archambault Shenandoah A
David Auman Northeastern 2A
Ian Avery Hagerstown A
Jonathon Baker Union County 2A
John Bartley Carmel 5A
Grant Becker Shenandoah A
Travis Belden Hamilton Southeastern 4A
Josh Blake Pendleton Heights 4A
Eric Blanton Alexandria 2A
Sam Burton Edinburgh A
Chris Camden Noblesville 5A
Kurt Cantlon Westfield 2A
Michael J. Clark Alexandria 2A
Josh Cochran Whiteland 3A
Wes Coffman Tri A
Landon Colip Knightstown A
Michael Crafton Center Grove 5A
Nate Cress Frankton A
Adam Detamore Mt. Vernon (Fortville) 3A
Rob Dro Carmel 5A
Derrick Elsworth Elwood 3A
Matt England Carmel 5A
Travis Estes Centerville 2A
Kabe Flanagan Elwood 3A
Andy Fox New Palestine 3A
Eric Frasier Westfield 2A
Matt Gaunt Alexandria 2A
Bryan Gray Westfield 2A
Todd Greeson Connersville 5A
Brett Griffith Pendleton Heights 4A
Brian Hale Shenandoah A
Ryan Haskin Noblesville 5A
Chris Herron New Palestine 3A
Adam Hollars Tri A
Sean Homan Noblesville 5A
Lee Huffman Cambridge City Lincoln A
John Husted New Palestine 3A
Michael Jameson New Palestine 3A
Nathanial Johnson Center Grove 5A
Scott Keegan Pendleton Heights 4A
Steve Kermode Triton Central 2A
John Kirk Hamilton Southeastern 4A
Rick Lapenta New Palestine 3A
Tom Lazzara Carmel 5A
Brian Leisune Elwood 3A
Tyler Lockridge Shelbyville 4A
Luke Lowder Shenandoah A
Brian Lynch Connersville 5A
David Maestro Carmel 5A
Devon McDonald New Palestine 3A
Tom Meeker Pendleton Heights 4A
Matt Meyer New Palestine 3A
Josh Miller Eastern Hancock 2A
Jason Morgan Anderson Highland 5A
Nathan O*Neil Carmel 5A
Nick Osborn Center Grove 5A
Brendon Papineau Westfield 2A
Mike Parker Anderson Highland 5A
Eric Peters Noblesville 5A
Jeremy Pfeifer Whiteland 3A
Andy Placek Mt. Vernon (Fortville) 3A
Josh Plummer New Palestine 3A
Kevin Powell Elwood 3A
Nate Price Anderson 5A
Dan Pusateri Noblesville 5A
Josh Ratts Indian Creek 2A
Tom Redick Shenandoah A
Josh Reed New Palestine 3A
Josh Reef Westfield 2A
Jared Roberts Eastern Hancock 2A
David Rogers Carmel 5A
Mario Ruzzo Alexandria 2A
Ryan Scott New Castle 4A
Dan Selke Noblesville 5A
Patrick Shuter Frankton A
Ed Simpson Mt. Vernon (Fortville) 3A
A.J. Smart Greenwood 4A
Brad Snyder Noblesville 5A
John Stephens Carmel 5A
Brant Stock Pendleton Heights 4A
Jeff Toschlog Centerville 2A
Kyle Trotter Hamilton Southeastern 4A
Brian Troutt Triton Central 2A
David Weglarz Noblesville 5A
Brian Wells Carmel 5A
Dan Whiteley Hagerstown A
Josh Willis Indian Creek 2A
Jeff Wright Frankton A
Matt Yates Frankton A
REGION 9
Player School Class
Jordan Aigner Boonville 4A
Michael Allstott Springs Valley A
Phil Beck Evansville Mater Dei 2A
Alex Bohnert Jasper 4A
Ian Brock Vincennes 4A
Josh Burke Gibson Southern 3A
Clint Butts Princeton 3A
Roger Callahan North Daviess A
Damon Carl North Posey 2A
Kylen Compton North Posey 2A
Jimmy Corbin Jasper 4A
Jesse Daniels Evansville Harrison 5A
Matthew Deaton West Washington A
Andy Drake Southridge 2A
Matt Easterling Princeton 3A
Chad Eckerle Jasper 4A
Chris Elpers Gibson Southern 3A
Andy Falkenstein Evansville Reitz 3A
Ben Falls Gibson Southern 3A
Ben Farone Evansville Mater Dei 2A
Scott Fisher North Posey 2A
Luke Fisher North Daviess A
Brett Gaudin Evansville Harrison 5A
Jason Greenwell Mount Vernon 3A
Billy Hall Mount Vernon 3A
Eric Harpenau South Spencer 2A
Andy Hess Heritage Hills 3A
Ryan Hubert Perry Central A
Marc Jarke Gibson Southern 3A
Mike Kaeck Pike Central 3A
Matt Kay Jasper 4A
Jake Kelly Mount Vernon 3A
Ryan King Evansville Mater Dei 2A
Andy Koester North Posey 2A
Adam Kunkel Evansville North 5A
Tyler Loveless Princeton 3A
Ryan Magill South Spencer 2A
Dustin Malke Evansville Mater Dei 2A
Josh Mastison Evansville Harrison 5A
Eric Mehringer Jasper 4A
Ryan Merriwether Evansville Harrison 5A
Dan Mitchell Jasper 4A
Nathan Mominee Boonville 4A
Kevin Mosbey Boonville 4A
Matt Nance Mount Vernon 3A
Whitney Neukam Southridge 2A
Bill Nord Tecumseh A
Lee Obermeier Heritage Hills 3A
Matthew Piechocki North Posey 2A
Ryan Preske North Posey 2A
Rob Rexing Gibson Southern 3A
Brock Schaefer Heritage Hills 3A
Pete Schneider Southridge 2A
Brent Schuler Jasper 4A
Adam Seger Jasper 4A
Mark Sollman Gibson Southern 3A
Jon Spindler Gibson Southern 3A
Jon Steckler Southridge 2A
Barry Steinkamp Evansville Mater Dei 2A
Jon Sutcliffe Perry Central A
Chet Swartzentruber North Daviess A
Justin Tempel Perry Central A
Steve Thacker Southridge 2A
Stan Torzewski Mount Vernon 3A
Tony Unfried Evansville Mater Dei 2A
J.D. Wargel Evansville Mater Dei 2A
Matt Weisheit Gibson Southern 3A
J.D. Wheatley Pike Central 3A
Andy Woehler Evansville Mater Dei 2A
Travis Woodruff North Daviess A
Brad Young Evansville North 5A
Derrick Young Jasper 4A
Allen Young South Spencer 2A
REGION 10
Player School Class
Jabin Apple Salem 3A
Travis Barclay Bedford North Lawrence 5A
Johnny Bright Jennings County 4A
Matt Brown Mitchell 2A
Tim Buschur South Dearborn 4A
Kip Chase Bedford North Lawrence 5A
Dylan Clark Columbus East 4A
Dusty Cole Paoli 2A
David Cornett Batesville 3A
Andrew Danieldson Bloomington South 5A
Rex Eaton Jennings County 4A
Derek Frank Bloomington North 4A
Josh Fuchs Batesville 3A
Nathan Fuller Bloomington North 4A
Stuart Gibson Clarksville 2A
Jeremy Gill Bloomington North 4A
Chris Green Rushville 3A
Nick Griffith Madison 4A
Mitch Hammersley Jennings County 4A
Jeremy Hardwick Jennings County 4A
Michael Harmon Paoli 2A
Zane Harris Jeffersonville 5A
Brad Hawkins Paoli 2A
Jeff Hedges Jeffersonville 5A
Nathaniel Hill Bloomington South 5A
Blair Huff Salem 3A
Jeff Jones Bloomington South 5A
Jacob Kerr Bloomington South 5A
Luke Kimmel Paoli 2A
Doug Kinder Rushville 3A
Jason Knisley Batesville 3A
Michael Light Batesville 3A
Jayson Martin Rushville 3A
Zach Martin Columbus East 4A
Joe Maudlin Salem 3A
Nathan McClain Bedford North Lawrence 5A
Charles McCrory Bloomington North 4A
David McDonald Paoli 2A
Vaughn Mitchell Bloomington North 4A
Steve Orcutt South Dearborn 4A
Josh Phillips Mitchell 2A
Scott Ripberger Rushville 3A
P.J. Schneider Batesville 3A
Ted Sheckels South Dearborn 4A
Jim Snyder Rushville 3A
Brian Spilbeler Bloomington South 5A
B.J. Steele Charlestown 2A
Matthew Thomure Bloomington South 5A
Kevin Wanke Jeffersonville 5A
Matt Williams Rushville 3A
Daniel Williams Charlestown 2A
Joe Wisley Bedford North Lawrence 5A
Steve Wyant Clarksville 2A