ICGSA 2003 All-State & All-District

Softball Teams Coaches of the Year

 

 

FIRST TEAM SECOND TEAM

 

Brooke Baker Lake Central Ashley Blankenbaker - Valparaiso

Katie Sheaks Andrean Laura Langendorfer - Chesterton

Mackenzie Knowling McCutcheon Abby Gross - Harrison

Allison Henry Pioneer Brandi Shields Lake Central

Kelli Jeziorski Andrean Amanda Wendlinger Hanover Central

Julie Owens Pendleton Heights Krystle Coleman Pendleton Heights

Suzanne Pressel Shenandoah Leanne Loichinger East Central

Darcy Wood Center Grove Allison Smith - Sheanandoah

Sarah Needy Whiteland Brittany Hedrick Center Grove

Jessie Privett Mt. Vernon Kehlie Kraus Franklin Co.

Bobbi-Leigh Pietz Lutheran Erin Lafayette - Zionsville

Kim Richards Warren Central Adrienne Jones Ben Davis

Kimmy Adamson Warren Central Ashley Hall - Noblesville

Nikki Nafzigger Lutheran Molly Taylor Southport

Jessica Mardini Noblesville Taylor Yancey Avon

Jessica Miller Tecumseh Mendy Martin Castle

Audra Lindenschmidt Ev. Harrison Courtney Bates Boonville

Kacie Stone Castle Tina Wolfe Castle

Elise Mehringer Ev. Memorial Kathy Wood Tecumseh

Katie Forshee Ev. North Kristy Groves Heritage Hills

Claire DeVreese Mishawaka Krysten Shumaker - DeKalb

Kasee Spangler Eastern Christy Nagy Concord

Gessica Hufnagle Northridge Dena Foster Columbia City

Kay Cee Pepple DeKalb Heather VanGalen Elkhart Memorial

Lauren Ward Eastside Melissa Fisher F.W. Snider

 

THIRD TEAM

 

Rachel Clark McCutcheon

Carolyne Joseph Griffith

Kristin Kennedy Jefferson

Cristin Zaragoza Portage

Alexia Clay Culver

Keshia Loweth Columbus East

Jami Lawson Pendleton Heights

Morgan Reynolds Alexandria-Mon.

Amanda Ockomon Anderson Highland

Brittney Cox Alexandria- Mon

Emily Marks Carmel

Kerrie Schludecker Roncalli

Whitney Dulla Southport

Melissa Nance Clinton Prairie

Meagan Raynes Perry Meridian

Ashley Like South Spencer

Laura Klem Forest Park

Trisha Corbin Jasper

Jessica Broadhead Boonville

Krista Price Ev. Memorial

Kari Roush Blackford

Breanna Howell Eastern

Stefani Thomas Western

Sarah Miesle Woodlan

Carrie Chilcutt - Angola

2003    ALL DISTRICT

 

#1

Lisa Anderson - Chesterton

Tara Traczyk - Highland

Betsy Bower - Lewis Cass

Cara Santori - Andrean

Nikki Clarkson - Griffith

Beth Adamski - Lake Central

Tiffanie Dismore -- McCutcheon

Katie Mitchell -- Lake Central

Amy Parker - Munster

Laura Mize - Pioneer

 

#2

Amanda Heckaman - Adams

Kerrie Burton - Northwestern

Kari Butler - Bellmont

Jacci Glancy - Blackford

Mandy Harter - Woodlan

Kacie Goodin - Northrop

Stephanie Elam - Elkhart Memorial

Miranda Diton - Columbia City

Jenna Yoder - Eastside

Alyssa Kindig - Jimtown

 

#3

Ashley Werner - Roncalli

Julie Vanzee - Perry Meridian

Tara Long - Luthern

Brittney Counts - Hamilton Southeastern

Chris Halstead - Cathedral

Madison Dunbar - Noblesville

Allison Tomey - Perry Meridian

Kari Souers - Hamilton Southeastern

Ashlee Pryor - Martinsville

Heather Cook - Martinsville

 

#4

Ashley Tharp - Whiteland

Kim Lauber - Columbus East

Lauren Cormilan - East Central

Carlee Page - Mt. Vernon

Ashley Hogue - Anderson Highland

Summer Vick - Whiteland

Danae Griffey - Mt. Vernon

Jenna Hole - Franklin Community

Ashley Polk - East Central

Ida Riggs - Shelbyville

 

#5

Lauren Inman - Boonville

Stephanie Stallwood - Jasper

Alina Secrest Union Dugger

Leah Phillips - Castle

Lindsay Dollison Ev. North

Katie Whitler Ev. Central

Danielle Hinton - Jeffersonville

Stephanie Schneider Forest Park

Sara Price Ev. North

Aubrey Barnard - Washington

 

 

District Coaches of the Year:

District 1 Keith Hauber Lake Central

  District 2 Steve Harp DeKalb

  District 3 Jenny Shayotovich Avon

  District 4 Scott Hall Pendleton Heights

  District 5 Jennie Herrenbruck Tecumseh

 

State Coach of the Year: Keith Hauber, Lake Central