IHSAA Championship Meet

Hy-Tek's MEET MANAGER 11:30 AM 2/8/2004 Page 1

 

 

 

 

 

 

 

IHSAA Girls High Sectional Boonville - 2/5/2004 to 2/7/2004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2004 IHSAA Girls Sectionals at Boonville

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boonville High School

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Results

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

 

School

 

Points

 

1

 

Castle

 

CASTL

 

356

 

 

 

 

 

2

 

Jasper

 

JASP

 

298

 

 

 

 

 

3

 

Southridge

 

SRIDG

 

235

 

 

 

 

 

4

 

Tell City

 

TELLC

 

126

 

 

 

 

 

5

 

Tecumseh

 

TECUM

 

86

 

 

 

 

 

6

 

Forest Park

 

FORPA

 

83

 

 

 

 

 

7

 

Heritage Hills

 

HERH

 

74

 

 

 

 

 

8

 

Northeast Dubois

 

NEDUB

 

38

 

 

 

 

 

9

 

Corydon Central

 

CORYD

 

25

 

 

 

 

 

10

 

Pike Central

 

PCENT

 

20

 

 

 

 

 

11

 

Boonville

 

BOONV

 

18

 

 

 

 

 

12

 

North Harrison

 

NHAR

 

12

 

 

 

 

 

 

Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay

 

 

 

 

 

 

 

Team

 

 

 

Relay

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Southridge

 

 

1:56.96

 

1:51.58

 

32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Gill, Chlesey 9

2) Gill, Jenae 12

3) Rickelman, Katie 9

4) Kunkler, Kari 11

 

 

 

2

 

Castle

 

 

1:55.70

 

1:54.42

 

26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) O'Bryan, Ashley 10

2) Winck, Kristine 11

3) Grimes, Lauren 11

4) Dallas, Jennie 11

 

 

 

3

 

Jasper

 

 

2:05.05

 

1:56.49

 

24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Brelage, Taryn 12

2) Wittmann, Ashlee 9

3) Gramelspacher, Maria 9

4) Eckerle, Jennifer 12

 

 

 

4

 

Tecumseh

 

 

2:06.91

 

2:11.06

 

22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Deskin, Whitney 10

2) Deskin, Deidre 12

3) Godeke, Cori 11

4) Nord, Chelsea 9

 

 

 

5

 

Heritage Hills

 

 

2:12.77

 

2:12.09

 

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Schwartz, Jennifer 9

2) Miller, Kayla 9

3) Chidester, Brittany 10

4) Keefer, Heather 11

 

 

 

---

 

Tell City

 

 

2:06.65

 

DQ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Bates, Audrey 9

2) Austin, Emily 9

3) Upmeyer, Staci 9

4) Dauby, Myra 9

 

 

 

B - Final

 

 

 

 

 

 

7

 

Forest Park

 

 

2:25.75

 

2:08.97

 

14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Schneider, Leah 12

2) Hassfurther, Shannon 10

3) Wahl, Lauren 9

4) Schipp, Katie 11

 

 

 

8

 

Northeast Dubois

 

 

2:16.03

 

2:12.46

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Knebal, Krystal 10

2) Dusi, Lisa 10

3) Denu, Alexandra 11

4) Eisenhut, Mallory 12

 

 

 

9

 

Corydon Central

 

 

2:15.39

 

2:14.65

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Burch, Alaine 10

2) Pendleton, Ava 10

3) Van Gaasbeek, Sarah 9

4) Rosenbaum, Rachel 10

 

 

 

10

 

North Harrison

 

 

2:19.54

 

2:18.70

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Robertson, Stacy 10

2) Gettelfinger, Lora 11

3) Schneider, Jenna 11

4) Benz, Kristan 9

 

 

 

11

 

Pike Central

 

 

2:20.86

 

2:20.24

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Popp, Paige 12

2) Tooley, Abby 9

3) Flint, Natalie 12

4) Henson, Rachel 11

 

 

 

12

 

Boonville

 

 

2:21.29

 

2:22.14

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Harrell, Katie 10

2) Johns, Alisa 11

3) Spradlin, Kayla 10

4) Cobb, Meagan 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay

 

 

 

 

 

 

 

Team

 

 

 

Relay

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Castle

 

 

1:53.74

 

1:55.70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) O'Bryan, Ashley 10

2) Winck, Kristine 11

3) Grimes, Lauren 11

4) May, Hadley 10

 

 

 

2

 

Southridge

 

 

1:56.02

 

1:56.96

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Gill, Chlesey 9

2) Gill, Jenae 12

3) Spinner, Alyssa 11

4) Kunkler, Kari 11

 

 

 

3

 

Jasper

 

 

2:01.09

 

2:05.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Brignac, Darby 11

2) Wittmann, Ashlee 9

3) DuPont, Emily 9

4) Eckerle, Jennifer 12

 

 

 

4

 

Tell City

 

 

2:08.99

 

2:06.65

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Bates, Audrey 9

2) Austin, Emily 9

3) Upmeyer, Staci 9

4) Dauby, Myra 9

 

 

 

5

 

Tecumseh

 

 

2:10.62

 

2:06.91

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Deskin, Whitney 10

2) Deskin, Deidre 12

3) Godeke, Cori 11

4) Nord, Chelsea 9

 

 

 

6

 

Heritage Hills

 

 

2:13.34

 

2:12.77

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Miller, Kayla 9

2) Schwartz, Jennifer 9

3) Chidester, Brittany 10

4) Keefer, Heather 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Corydon Central

 

 

2:13.75

 

2:15.39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Burch, Alaine 10

2) Pendleton, Ava 10

3) Van Gaasbeek, Sarah 9

4) Rosenbaum, Rachel 10

 

 

 

8

 

Northeast Dubois

 

 

2:16.27

 

2:16.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Knebal, Krystal 10

2) Nathan, Julia 12

3) Denu, Alexandra 11

4) Eisenhut, Mallory 12

 

 

 

9

 

North Harrison

 

 

2:19.38

 

2:19.54

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Robertson, Stacy 10

2) Gettelfinger, Lora 11

3) Schneider, Jenna 11

4) Benz, Kristan 9

 

 

 

10

 

Pike Central

 

 

2:13.96

 

2:20.86

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Popp, Paige 12

2) Tooley, Abby 9

3) Flint, Natalie 12

4) Henson, Rachel 11

 

 

 

Preliminaries ... (Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay)

 

 

 

 

 

 

 

Team

 

 

 

Relay

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Boonville

 

 

2:21.36

 

2:21.29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Harrell, Katie 10

2) Johns, Alisa 11

3) Spradlin, Kayla 10

4) Cobb, Meagan 10

 

 

 

12

 

Forest Park

 

 

2:11.96

 

2:25.75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Sizemore, Heather 9

2) Troesch, Erin 10

3) Knust, Manda 11

4) Schipp, Katie 11

 

 

 

 

13

 

South Spencer

 

 

2:38.68

 

2:40.85

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Boultinghouse, Lisa 10

2) Hurm, Larissa 10

3) Weatherholt, Kari 10

4) Duley, Andrea 12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 2 Girls 200 Yard Freestyle

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Jimenez, Courtney

11

 

Castle

2:01.15

 

1:57.64

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Hogan, Amanda

11

 

Jasper

2:00.91

 

1:57.73

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Stinnett, Elizabeth

11

 

Castle

2:07.74

 

2:06.11

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

O'Bryan, Ashley

10

 

Castle

2:07.39

 

2:06.48

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Eckerle, Jennifer

12

 

Jasper

2:09.84

 

2:08.20

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

DuPont, Emily

9

 

Jasper

2:09.00

 

2:08.78

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B - Final

 

 

 

 

 

 

7

 

Whittaker, Morgan

9

 

Tell City

2:12.25

 

2:10.31

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Gasser, Katelyn

11

 

Southridge

2:12.21

 

2:12.84

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Dauby, Jordan

9

 

Tell City

2:18.21

 

2:17.10

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Eisenhut, Heidi

11

 

Southridge

2:17.05

 

2:17.16

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Deskin, Whitney

10

 

Tecumseh

2:15.51

 

2:17.24

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Hassfurther, Shannon

10

 

Forest Park

2:17.54

 

2:19.72

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 2 Girls 200 Yard Freestyle

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Hogan, Amanda

11

 

Jasper

1:58.20

 

2:00.91

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Jimenez, Courtney

11

 

Castle

1:59.42

 

2:01.15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

O'Bryan, Ashley

10

 

Castle

2:07.10

 

2:07.39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Stinnett, Elizabeth

11

 

Castle

2:06.81

 

2:07.74

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

DuPont, Emily

9

 

Jasper

2:09.98

 

2:09.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Eckerle, Jennifer

12

 

Jasper

2:07.71

 

2:09.84

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Gasser, Katelyn

11

 

Southridge

2:10.21

 

2:12.21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Whittaker, Morgan

9

 

Tell City

2:14.16

 

2:12.25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Deskin, Whitney

10

 

Tecumseh

2:14.00

 

2:15.51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Eisenhut, Heidi

11

 

Southridge

2:14.11

 

2:17.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Hassfurther, Shannon

10

 

Forest Park

2:17.00

 

2:17.54

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Dauby, Jordan

9

 

Tell City

2:24.40

 

2:18.21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

Thompson, Caroline

11

 

Southridge

2:18.11

 

2:19.28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

Muenks, Katie

11

 

Tell City

2:25.23

 

2:21.74

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

Nolan, Kasey

10

 

Tecumseh

2:22.00

 

2:22.35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

Hagedorn, Courtney

9

 

Northeast Dubois

2:28.43

 

2:24.80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

Baglan, Samantha

9

 

Northeast Dubois

2:36.91

 

2:27.54

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

 

Woolsey, Cierra

10

 

Boonville

2:33.30

 

2:28.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19

 

Hurm, Larissa

10

 

South Spencer

2:30.22

 

2:29.76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

 

Hoover, Whitney

11

 

Heritage Hills

2:28.22

 

2:32.19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

 

Hemmings, Katie

11

 

Boonville

2:36.42

 

2:38.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries ... (Event 2 Girls 200 Yard Freestyle)

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

 

Schwartz, Jennifer

9

 

Heritage Hills

2:36.29

 

2:41.98

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

 

Hopf, Jennifer

11

 

Northeast Dubois

2:44.71

 

2:46.17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

 

Pund, Janelle

11

 

Heritage Hills

2:48.21

 

2:46.46

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

 

Williams, Mallory

9

 

Pike Central

2:45.14

 

2:57.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26

 

Cochran, Amanda

10

 

Pike Central

3:02.21

 

3:00.07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27

 

Hollis, Rachel

11

 

Boonville

3:16.42

 

3:08.34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 3 Girls 200 Yard IM

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Winck, Kristine

11

 

Castle

2:13.54

 

2:11.75

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Grimes, Lauren

11

 

Castle

2:12.96

 

2:12.37

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Kuntz, Whitney

11

 

Jasper

2:15.86

 

2:13.40

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Brelage, Taryn

12

 

Jasper

2:20.96

 

2:21.70

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Campo, Laura

12

 

Castle

2:25.25

 

2:24.92

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Ziegelgruber, Kate

12

 

Tell City

2:28.97

 

2:29.43

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B - Final

 

 

 

 

 

 

7

 

Wittmann, Ashlee

9

 

Jasper

2:30.84

 

2:25.49

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Spinner, Alyssa

11

 

Southridge

2:33.84

 

2:33.33

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Buening, Laura

9

 

Southridge

2:32.94

 

2:33.64

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Wahl, Lauren

9

 

Forest Park

2:35.87

 

2:34.34

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Godeke, Cori

11

 

Tecumseh

2:33.79

 

2:34.38

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Bartelt, Holly

9

 

Southridge

2:37.38

 

2:39.55

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 3 Girls 200 Yard IM

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Grimes, Lauren

11

 

Castle

2:12.49

 

2:12.96

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Winck, Kristine

11

 

Castle

2:12.15

 

2:13.54

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Kuntz, Whitney

11

 

Jasper

2:14.00

 

2:15.86

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Brelage, Taryn

12

 

Jasper

2:19.27

 

2:20.96

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Campo, Laura

12

 

Castle

2:26.35

 

2:25.25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Ziegelgruber, Kate

12

 

Tell City

2:29.48

 

2:28.97

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Wittmann, Ashlee

9

 

Jasper

2:29.79

 

2:30.84

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Buening, Laura

9

 

Southridge

2:34.91

 

2:32.94

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Godeke, Cori

11

 

Tecumseh

2:32.00

 

2:33.79

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Spinner, Alyssa

11

 

Southridge

2:32.11

 

2:33.84

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Wahl, Lauren

9

 

Forest Park

2:34.64

 

2:35.87

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Bartelt, Holly

9

 

Southridge

2:35.92

 

2:37.38

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

LeClere, Kristen

11

 

Tell City

2:39.73

 

2:40.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

Bates, Audrey

9

 

Tell City

2:42.02

 

2:42.19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

Rosenbaum, Rachel

10

 

Corydon Central

2:42.63

 

2:42.68

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

Chidester, Brittany

10

 

Heritage Hills

2:49.79

 

2:52.33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

Terwiske, Tessa

12

 

Northeast Dubois

2:55.30

 

2:53.44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

 

Denu, Alexandra

11

 

Northeast Dubois

3:00.66

 

2:55.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19

 

Forehand, Dana

11

 

Boonville

2:59.70

 

2:58.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

 

Alcorn, Meredith

10

 

Heritage Hills

3:12.00

 

3:05.84

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

 

Weatherholt, Kari

10

 

South Spencer

3:07.35

 

3:09.53

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries ... (Event 3 Girls 200 Yard IM)

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

 

Flint, Natalie

12

 

Pike Central

3:12.56

 

3:22.59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

 

Duley, Andrea

12

 

South Spencer

3:36.40

 

3:39.42

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 4 Girls 50 Yard Freestyle

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Gill, Jenae

12

 

Southridge

24.81

 

23.90

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Sergesketter, Kayla

9

 

Jasper

24.60

 

24.10

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Gramelspacher, Maria

9

 

Jasper

25.95

 

25.51

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Dallas, Jennie

11

 

Castle

26.32

 

26.31

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Shackelford, Annie

9

 

Castle

26.28

 

26.33

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Kunkler, Kari

11

 

Southridge

26.74

 

26.79

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B - Final

 

 

 

 

 

 

7

 

Pierrard, Casey

12

 

Tell City

27.81

 

27.46

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Rickelman, Katie

9

 

Southridge

27.76

 

27.64

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Schipp, Katie

11

 

Forest Park

27.43

 

27.67

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Dawkins, Abigail

12

 

Jasper

27.78

 

27.68

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Austin, Emily

9

 

Tell City

27.71

 

27.71

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Van Gaasbeek, Sarah

9

 

Corydon Central

28.16

 

27.91

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 4 Girls 50 Yard Freestyle

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Sergesketter, Kayla

9

 

Jasper

24.44

 

24.60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Gill, Jenae

12

 

Southridge

24.30

 

24.81

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Gramelspacher, Maria

9

 

Jasper

25.81

 

25.95

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Shackelford, Annie

9

 

Castle

26.02

 

26.28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Dallas, Jennie

11

 

Castle

26.13

 

26.32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Kunkler, Kari

11

 

Southridge

26.20

 

26.74

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Schipp, Katie

11

 

Forest Park

26.59

 

27.43

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Austin, Emily

9

 

Tell City

29.21

 

27.71

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Rickelman, Katie

9

 

Southridge

27.00

 

27.76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Dawkins, Abigail

12

 

Jasper

27.83

 

27.78

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Pierrard, Casey

12

 

Tell City

27.67

 

27.81

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Van Gaasbeek, Sarah

9

 

Corydon Central

27.93

 

28.16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

Dauby, Myra

9

 

Tell City

29.14

 

J28.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

Eisenhut, Mallory

12

 

Northeast Dubois

28.24

 

J28.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

Olinger, Allison

10

 

Heritage Hills

28.65

 

28.74

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

Keefer, Heather

11

 

Heritage Hills

28.07

 

29.26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

Spradlin, Kayla

10

 

Boonville

29.13

 

29.68

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

 

Clifton, Chasity

9

 

Pike Central

29.28

 

30.12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19

 

Nord, Chelsea

9

 

Tecumseh

30.74

 

30.76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

 

Terwiske, Tessa

12

 

Northeast Dubois

30.64

 

30.89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

 

Henson, Rachel

11

 

Pike Central

31.15

 

31.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

 

Compton, Christina

12

 

Heritage Hills

31.68

 

31.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

 

Gettelfinger, Lora

11

 

North Harrison

31.68

 

32.68

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

 

Oser, Amanda

12

 

Boonville

34.67

 

32.70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

 

Hopf, Jennifer

11

 

Northeast Dubois

32.60

 

32.77

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries ... (Event 4 Girls 50 Yard Freestyle)

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26

 

Tooley, Abby

9

 

Pike Central

35.00

 

33.80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27

 

Robinson, Jennifer

11

 

Boonville

36.48

 

34.35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28

 

Musgrove, Kayla

9

 

Tecumseh

35.00

 

34.75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29

 

Lant, Becky

9

 

Tecumseh

34.00

 

35.15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

 

Johnson, Stephanie

10

 

South Spencer

34.98

 

35.76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31

 

Mullins, Amy

10

 

South Spencer

35.96

 

36.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

32

 

Sizemore, Heather

9

 

Forest Park

37.48

 

37.96

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

---

 

May, Hadley

10

 

Castle

26.56

 

DQ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 5 Girls 1 mtr Diving

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Semis Score

 

Finals Score

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Gaesser, Rachel

11

 

Heritage Hills

248.20

 

334.10

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Holder, Meredith

12

 

Castle

209.90

 

309.05

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Altstadt, Rachelle

9

 

Southridge

209.00

 

295.40

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Bastawros, Sally

11

 

Castle

189.20

 

284.50

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Howard, Nicole

10

 

Castle

211.45

 

277.50

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Gramelspacher, Amy

12

 

Jasper

197.65

 

268.10

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Nord, Chelsea

9

 

Tecumseh

188.70

 

255.80

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Doogs, Alecia

9

 

Tell City

186.55

 

246.25

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Henson, Rachel

11

 

Pike Central

162.55

 

232.85

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Flannagan, Heather

9

 

Jasper

156.45

 

228.55

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Brescher, Samantha

10

 

Jasper

161.30

 

217.40

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Upmeyer, Staci

9

 

Tell City

158.00

 

210.75

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 5 Girls 1 mtr Diving

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Score

 

Semis Score

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Semi-Finals

 

 

 

 

 

 

1

 

Gaesser, Rachel

11

 

Heritage Hills

152.35

 

248.20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Howard, Nicole

10

 

Castle

134.15

 

211.45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Holder, Meredith

12

 

Castle

135.55

 

209.90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Altstadt, Rachelle

9

 

Southridge

122.80

 

209.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Gramelspacher, Amy

12

 

Jasper

128.95

 

197.65

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Bastawros, Sally

11

 

Castle

125.70

 

189.20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Nord, Chelsea

9

 

Tecumseh

118.70

 

188.70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Doogs, Alecia

9

 

Tell City

119.75

 

186.55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Henson, Rachel

11

 

Pike Central

122.45

 

162.55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Brescher, Samantha

10

 

Jasper

95.60

 

161.30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Upmeyer, Staci

9

 

Tell City

100.40

 

158.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Flannagan, Heather

9

 

Jasper

96.40

 

156.45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

Reed, Tina

9

 

Tell City

88.15

 

152.25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

Tanner, Leigh

11

 

Southridge

96.45

 

147.65

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

Baglan, Samantha

9

 

Northeast Dubois

93.00

 

142.45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

Feldmeyer, Katie

9

 

Southridge

71.50

 

127.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 5 Girls 1 mtr Diving

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

 

 

Prelim Score

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Gaesser, Rachel

11

 

Heritage Hills

NT

 

152.35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries ... (Event 5 Girls 1 mtr Diving)

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

 

 

Prelim Score

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Holder, Meredith

12

 

Castle

NT

 

135.55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Howard, Nicole

10

 

Castle

NT

 

134.15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Gramelspacher, Amy

12

 

Jasper

NT

 

128.95

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Bastawros, Sally

11

 

Castle

NT

 

125.70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Altstadt, Rachelle

9

 

Southridge

NT

 

122.80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Henson, Rachel

11

 

Pike Central

NT

 

122.45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Doogs, Alecia

9

 

Tell City

NT

 

119.75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Nord, Chelsea

9

 

Tecumseh

NT

 

118.70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Upmeyer, Staci

9

 

Tell City

NT

 

100.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Tanner, Leigh

11

 

Southridge

NT

 

96.45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Flannagan, Heather

9

 

Jasper

NT

 

96.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

Brescher, Samantha

10

 

Jasper

NT

 

95.60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

Baglan, Samantha

9

 

Northeast Dubois

NT

 

93.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

Reed, Tina

9

 

Tell City

NT

 

88.15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

Feldmeyer, Katie

9

 

Southridge

NT

 

71.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 6 Girls 100 Yard Butterfly

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Gill, Chlesey

9

 

Southridge

1:00.64

 

58.56

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Gramelspacher, Maria

9

 

Jasper

1:00.17

 

58.86

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Grimes, Lauren

11

 

Castle

1:00.45

 

59.85

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

McGuire, Molly

10

 

Castle

1:04.70

 

1:04.82

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Shackelford, Annie

9

 

Castle

1:05.86

 

1:05.84

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Ziegelgruber, Kate

12

 

Tell City

1:06.30

 

1:07.80

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B - Final

 

 

 

 

 

 

7

 

Spinner, Alyssa

11

 

Southridge

1:09.43

 

1:08.80

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Rickelman, Katie

9

 

Southridge

1:14.43

 

1:10.80

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Godeke, Cori

11

 

Tecumseh

1:12.04

 

1:12.95

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Keefer, Heather

11

 

Heritage Hills

1:17.13

 

1:15.24

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Tunks, Francesca

11

 

Jasper

1:19.01

 

1:16.76

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Knust, Amber

9

 

Forest Park

1:17.37

 

1:17.80

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 6 Girls 100 Yard Butterfly

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Gramelspacher, Maria

9

 

Jasper

59.79

 

1:00.17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Grimes, Lauren

11

 

Castle

59.79

 

1:00.45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Gill, Chlesey

9

 

Southridge

1:00.20

 

1:00.64

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

McGuire, Molly

10

 

Castle

1:06.54

 

1:04.70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Shackelford, Annie

9

 

Castle

1:05.72

 

1:05.86

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Ziegelgruber, Kate

12

 

Tell City

1:08.80

 

1:06.30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Spinner, Alyssa

11

 

Southridge

1:06.81

 

1:09.43