IHSAA Championship Meet

Hy-Tek's MEET MANAGER 11:34 AM 2/8/2004 Page 1

 

 

 

 

 

 

 

IHSAA Girls High Sectional Carmel - 2/5/2004 to 2/7/2004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2004 IHSAA Girls Sectionals at Carmel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Carmel High School

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Results

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

 

School

 

Points

 

1

 

Carmel High School

 

CARML

 

388

 

 

 

 

 

2

 

North Central (Indpls.)

 

NCENT

 

343

 

 

 

 

 

3

 

Lawrence North

 

LAWN

 

129

 

 

 

 

 

4

 

Brebeuf Jesuit

 

BREBF

 

124

 

 

 

 

 

5

 

Lawrence Central

 

LAWC

 

116

 

 

 

 

 

6

 

Indianapolis Cathedral

 

ICATH

 

78

 

 

 

 

 

7

 

Heritage Christian

 

HERCH

 

52

 

 

 

 

 

8

 

Indianapolis Chatard

 

ICHAT

 

45

 

 

 

 

 

9

 

ParkTudor

 

PKTDR

 

37

 

 

 

 

 

10

 

Indianapolis Broad Ripple

 

IBDRP

 

30

 

 

 

 

 

11

 

Indianapolis Arsenal Technical

 

ITECH

 

20

 

 

 

 

 

12

 

Warren Central

 

WARRC

 

9

 

 

 

 

 

 

Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay

 

 

 

 

 

 

 

Team

 

 

 

Relay

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Carmel High School

 

 

1:49.53

 

1:47.16

 

32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Sparks, Megan 9

2) Sparks, Erin 12

3) Rosinko, Alyssa 10

4) Baughman, Taylor 11

 

 

 

2

 

North Central (Indpls.)

 

 

1:51.89

 

1:48.98

 

26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Osborne, Katie 10

2) Hurst, Emily 10

3) Moss, Molly 12

4) Crawford, Crissy 09

 

 

 

3

 

Lawrence North

 

 

1:57.22

 

1:53.01

 

24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Pressley, Kaitlyn 10

2) Bandeira, Fernanda 12

3) Ooley, Jamie 9

4) Kautzman, Alex 10

 

 

 

4

 

Brebeuf Jesuit

 

 

1:56.44

 

1:54.19

 

22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Webster, Audrey 11

2) Fitzgerald, Ellen 10

3) Pitts, Rachael 10

4) Magnabosco, Lara 11

 

 

 

5

 

Lawrence Central

 

 

2:01.53

 

1:59.74

 

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Collip, Briann 12

2) Murphy, Amanda 12

3) Levy, Jessica 10

4) Pittman, Sarah 10

 

 

 

6

 

Indianapolis Cathedral

 

 

2:03.23

 

2:01.18

 

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Arness, Caroline 9

2) Dilts, Liz 10

3) DeCoursey, Alex 10

4) Ford, Chelsie 9

 

 

 

B - Final

 

 

 

 

 

 

7

 

Heritage Christian

 

 

2:05.07

 

2:04.54

 

14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Fitzpatrick, Kristin 9

2) Paul, Ellen 12

3) Kennedy, Kelsey 10

4) Brunett, Lizzy 11

 

 

 

8

 

Indianapolis Chatard

 

 

2:05.78

 

2:05.49

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) O'Donnell, Nola 11

2) Salyer, Catie 9

3) Nelson, Samantha 9

4) Czarnecki, Jenna 12

 

 

 

9

 

ParkTudor

 

 

2:09.76

 

2:09.34

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Tuttle, Grace 9

2) Elder, Shanice 10

3) Mallinger, Ann 12

4) Vawter, Kim 12

 

 

 

10

 

Indianapolis Arsenal Technical

 

 

2:16.09

 

2:15.57

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Scott, Charity 11

2) Adams, Abby 9

3) Davidson, Jeris 11

4) Harris, Robin 12

 

 

 

11

 

Indianapolis Broad Ripple

 

 

2:22.20

 

2:23.26

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Crist, Katie 9

2) Danner, Tess 11

3) Meyer, Heidi 9

4) Frank, Kara 9

 

 

 

---

 

Warren Central

 

 

2:22.21

 

DQ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Miles, Whitney 12

2) Moore, Holly 9

3) Fillenworth, Megan 9

4) Stanfill, Lori 12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay

 

 

 

 

 

 

 

Team

 

 

 

Relay

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Carmel High School

 

 

1:48.08

 

1:49.53

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Sparks, Megan 9

2) Fisher, Meaghann 10

3) Rosinko, Alyssa 10

4) Baughman, Taylor 11

 

 

 

2

 

North Central (Indpls.)

 

 

1:50.12

 

1:51.89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Osborne, Katie 10

2) Yu, Katy 10

3) Prugh, Amy 10

4) Hurst, Emily 10

 

 

 

3

 

Brebeuf Jesuit

 

 

1:56.47

 

1:56.44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Webster, Audrey 11

2) Fitzgerald, Ellen 10

3) Pitts, Rachael 10

4) Magnabosco, Lara 11

 

 

 

4

 

Lawrence North

 

 

1:55.83

 

1:57.22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Pressley, Kaitlyn 10

2) Olson, Anna 11

3) Jerman, Kari 10

4) Kautzman, Alex 10

 

 

 

5

 

Lawrence Central

 

 

2:03.00

 

2:01.53

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Collip, Briann 12

2) Murphy, Amanda 12

3) Levy, Jessica 10

4) Pittman, Sarah 10

 

 

 

6

 

Indianapolis Cathedral

 

 

2:02.82

 

2:03.23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Arness, Caroline 9

2) Dilts, Liz 10

3) DeCoursey, Alex 10

4) Ford, Chelsie 9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Heritage Christian

 

 

2:11.52

 

2:05.07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Fitzpatrick, Kristin 9

2) Paul, Ellen 12

3) Kennedy, Kelsey 10

4) Brunett, Lizzy 11

 

 

 

8

 

Indianapolis Chatard

 

 

2:04.50

 

2:05.78

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Anderson, Hali 9

2) Salyer, Catie 9

3) Nelson, Samantha 9

4) Czarnecki, Jenna 12

 

 

 

9

 

ParkTudor

 

 

2:16.50

 

2:09.76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Tuttle, Grace 9

2) Elder, Shanice 10

3) Mallinger, Ann 12

4) Vawter, Kim 12

 

 

 

10

 

Indianapolis Arsenal Technical

 

 

2:21.20

 

2:16.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Scott, Charity 11

2) Adams, Abby 9

3) Davidson, Jeris 11

4) Harris, Robin 12

 

 

 

Preliminaries ... (Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay)

 

 

 

 

 

 

 

Team

 

 

 

Relay

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Indianapolis Broad Ripple

 

 

2:21.00

 

2:22.20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Meyer, Heidi 9

2) Frank, Kara 9

3) Danner, Tess 11

4) Crist, Katie 9

 

 

 

12

 

Warren Central

 

 

2:12.35

 

2:22.21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Miles, Whitney 12

2) Moore, Holly 9

3) Fillenworth, Megan 9

4) Stanfill, Lori 12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 2 Girls 200 Yard Freestyle

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Shehorn, Christine

11

 

North Central (Indpls.)

1:52.84

 

1:52.68

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Davis, Katherine

12

 

North Central (Indpls.)

1:56.80

 

1:55.17

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Moore, Meredith

12

 

Carmel High School

1:56.89

 

1:55.22

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Young, Alexandra

9

 

Carmel High School

1:55.63

 

1:55.55

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Van Allen, Clara

09

 

North Central (Indpls.)

1:58.02

 

1:57.06

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Wermer, Lizzy

11

 

Carmel High School

1:56.88

 

1:57.42

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B - Final

 

 

 

 

 

 

7

 

Fitzgerald, Ellen

10

 

Brebeuf Jesuit

2:00.10

 

1:58.52

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Craft, Sarah

12

 

Lawrence North

2:04.67

 

2:05.22

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Suerth, Megan

9

 

Indianapolis Cathedral

2:06.51

 

2:05.44

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Anderson, Hali

9

 

Indianapolis Chatard

2:09.61

 

2:07.68

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Trissler, Monica

9

 

Lawrence North

2:09.58

 

2:08.88

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Murphy, Leslie

9

 

Lawrence Central

2:08.62

 

2:09.23

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 2 Girls 200 Yard Freestyle

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Shehorn, Christine

11

 

North Central (Indpls.)

1:52.63

 

1:52.84

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Young, Alexandra

9

 

Carmel High School

1:56.67

 

1:55.63

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Davis, Katherine

12

 

North Central (Indpls.)

1:55.85

 

1:56.80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Wermer, Lizzy

11

 

Carmel High School

1:58.22

 

1:56.88

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Moore, Meredith

12

 

Carmel High School

1:54.86

 

1:56.89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Van Allen, Clara

09

 

North Central (Indpls.)

1:58.17

 

1:58.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Fitzgerald, Ellen

10

 

Brebeuf Jesuit

1:58.46

 

2:00.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Craft, Sarah

12

 

Lawrence North

2:05.28

 

2:04.67

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Suerth, Megan

9

 

Indianapolis Cathedral

2:06.65

 

2:06.51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Murphy, Leslie

9

 

Lawrence Central

2:08.80

 

2:08.62

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Trissler, Monica

9

 

Lawrence North

2:09.83

 

2:09.58

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Anderson, Hali

9

 

Indianapolis Chatard

2:11.00

 

2:09.61

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

Eales, Megan

10

 

Lawrence Central

2:09.00

 

2:10.94

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

Lomax, Emily

12

 

Lawrence North

2:12.29

 

2:12.37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

Eichholtz, Nancy

10

 

Lawrence Central

2:23.40

 

2:13.65

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

Brunett, Lizzy

11

 

Heritage Christian

2:18.19

 

2:14.55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

Crist, Katie

9

 

Indianapolis Broad Ripple

2:15.00

 

2:15.61

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

 

McGonigal, Meghan

11

 

Indianapolis Chatard

2:17.10

 

2:17.86

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19

 

Todd, Jamie

12

 

Heritage Christian

2:21.96

 

2:18.93

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

 

Mallinger, Ann

12

 

ParkTudor

2:13.00

 

2:20.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

 

vanWestrum, Melissa

11

 

Indianapolis Cathedral

2:24.21

 

2:24.89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

 

Shumaker, Laura

12

 

Indianapolis Cathedral

2:33.27

 

2:30.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

 

Mindrebo, Emily

9

 

Heritage Christian

2:51.50

 

2:34.89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries ... (Event 2 Girls 200 Yard Freestyle)

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

 

Wareham, Maegan

12

 

Brebeuf Jesuit

2:49.98

 

2:45.57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

 

Maher, Kathleen

9

 

Indianapolis Chatard

2:30.00

 

2:46.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26

 

Winn, Sarah

12

 

Warren Central

2:40.66

 

2:48.31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27

 

Overhage, Lauren

9

 

Brebeuf Jesuit

2:51.99

 

2:48.52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28

 

Cartwright-Ashcraft, Christina

10

 

Indianapolis Broad Ripple

2:51.00

 

2:52.96

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29

 

Angel, Emily

11

 

Indianapolis Arsenal Technical

2:42.10

 

3:01.85

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

 

Sherman, Desaray

11

 

Indianapolis Arsenal Technical

2:52.97

 

3:03.79

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31

 

Edwards, Jessica

10

 

Indianapolis Arsenal Technical

3:04.07

 

3:08.79

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

32

 

Dunbar, Elizabeth

10

 

ParkTudor

2:59.00

 

3:11.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

33

 

Chew, Chyane

11

 

Indiana School for the Deaf

3:18.00

 

3:28.51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

34

 

Sullivan, Ashlei

11

 

Indianapolis Arlington

3:54.35

 

3:40.23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

35

 

White, Star

11

 

Indianapolis Arlington

4:00.13

 

4:18.81

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 3 Girls 200 Yard IM

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Sparks, Erin

12

 

Carmel High School

2:04.66

 

2:03.77

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Hurst, Emily

10

 

North Central (Indpls.)

2:07.95

 

2:07.72

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Webster, Audrey

11

 

Brebeuf Jesuit

2:10.07

 

2:08.68

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Stegger, Ineke

9

 

Carmel High School

2:12.32

 

2:10.57

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Pickens, Sherri

12

 

Carmel High School

2:11.79

 

2:11.81

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Elder, Shanice

10

 

ParkTudor

2:15.43

 

2:15.83

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B - Final

 

 

 

 

 

 

7

 

Ritter, Kally

10

 

North Central (Indpls.)

2:20.11

 

2:16.27

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Hawley, Kristen

12

 

North Central (Indpls.)

2:16.41

 

2:17.44

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Collip, Briann

12

 

Lawrence Central

2:21.74

 

2:19.11

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Arness, Caroline

9

 

Indianapolis Cathedral

2:21.43

 

2:20.00

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Kennedy, Kelsey

10

 

Heritage Christian

2:23.33

 

2:21.42

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

O'Connor, Kate

9

 

Brebeuf Jesuit

2:25.63

 

2:25.16

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 3 Girls 200 Yard IM

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Sparks, Erin

12

 

Carmel High School

2:04.88

 

2:04.66

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Hurst, Emily

10

 

North Central (Indpls.)

2:08.44

 

2:07.95

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Webster, Audrey

11

 

Brebeuf Jesuit

2:11.22

 

2:10.07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Pickens, Sherri

12

 

Carmel High School

2:11.62

 

2:11.79

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Stegger, Ineke

9

 

Carmel High School

2:10.59

 

2:12.32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Elder, Shanice

10

 

ParkTudor

2:17.00

 

2:15.43

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Hawley, Kristen

12

 

North Central (Indpls.)

2:16.38

 

2:16.41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Ritter, Kally

10

 

North Central (Indpls.)

2:16.45

 

2:20.11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Arness, Caroline

9

 

Indianapolis Cathedral

2:23.49

 

2:21.43

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Collip, Briann

12

 

Lawrence Central

2:19.70

 

2:21.74

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Kennedy, Kelsey

10

 

Heritage Christian

2:22.88

 

2:23.33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

O'Connor, Kate

9

 

Brebeuf Jesuit

2:24.56

 

2:25.63

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

Jerman, Kari

10

 

Lawrence North

2:24.61

 

2:26.45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

Olson, Anna

11

 

Lawrence North

2:27.31

 

2:27.88

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

Penaloza, Vanesa

10

 

Lawrence Central

2:29.30

 

2:29.58

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries ... (Event 3 Girls 200 Yard IM)

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

Levy, Jessica

10

 

Lawrence Central

2:34.30

 

2:33.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

Scruggs, Ellie

9

 

Lawrence North

2:34.56

 

2:34.62

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

 

Davidson, Jeris

11

 

Indianapolis Arsenal Technical

2:31.23

 

2:36.45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19

 

DeCoursey, Alex

10

 

Indianapolis Cathedral

2:35.44

 

2:36.89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

 

Kempf, Emma

9

 

Indianapolis Chatard

2:39.10

 

2:40.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

 

Meyer, Heidi

9

 

Indianapolis Broad Ripple

2:41.20

 

2:40.14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

 

Fitzpatrick, Kristin

9

 

Heritage Christian

2:47.61

 

2:45.20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

 

Kelley, Kathleen

12

 

Indianapolis Cathedral

2:42.00

 

2:48.58

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

 

Waymouth, Lindsay

12

 

Indianapolis Chatard

2:51.40

 

2:51.15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

 

O'Keefe, Allison

11

 

Indianapolis Chatard

2:50.60

 

2:54.32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26

 

Adams, Abby

9

 

Indianapolis Arsenal Technical

2:56.78

 

2:55.11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27

 

Woodbury, Kristin

10

 

Heritage Christian

3:04.08

 

3:00.95

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28

 

Fillenworth, Megan

9

 

Warren Central

3:30.71

 

3:05.28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29

 

Adams, Jessica

11

 

Indianapolis Arsenal Technical

3:06.19

 

3:09.37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

 

Lyon, Natalie

9

 

Brebeuf Jesuit

3:28.02

 

3:16.14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 4 Girls 50 Yard Freestyle

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Baughman, Taylor

11

 

Carmel High School

23.87

 

23.54

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Osborne, Katie

10

 

North Central (Indpls.)

24.28

 

24.20

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Magnabosco, Lara

11

 

Brebeuf Jesuit

24.89

 

24.38

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Sparks, Megan

9

 

Carmel High School

24.87

 

24.69

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Moore, Lisa

9

 

Carmel High School

24.65

 

24.71

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Crawford, Crissy

09

 

North Central (Indpls.)

24.60

 

24.82

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B - Final

 

 

 

 

 

 

7

 

Kautzman, Alex

10

 

Lawrence North

25.43

 

25.16

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Apparius, Caitlin

12

 

North Central (Indpls.)

25.15

 

25.54

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Pressley, Kaitlyn

10

 

Lawrence North

25.76

 

25.74

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Ford, Chelsie

9

 

Indianapolis Cathedral

25.83

 

26.03

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Pittman, Sarah

10

 

Lawrence Central

26.46

 

26.15

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Rinker, Tracy

12

 

Lawrence North

26.36

 

26.36

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 4 Girls 50 Yard Freestyle

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Baughman, Taylor

11

 

Carmel High School

23.45

 

23.87

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Osborne, Katie

10

 

North Central (Indpls.)

24.53

 

24.28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Crawford, Crissy

09

 

North Central (Indpls.)

25.15

 

24.60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Moore, Lisa

9

 

Carmel High School

24.74

 

24.65

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Sparks, Megan

9

 

Carmel High School

24.98

 

24.87

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Magnabosco, Lara

11

 

Brebeuf Jesuit

25.24

 

24.89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Apparius, Caitlin

12

 

North Central (Indpls.)

25.40

 

25.15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Kautzman, Alex

10

 

Lawrence North

25.78

 

25.43

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Pressley, Kaitlyn

10

 

Lawrence North

26.04

 

25.76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Ford, Chelsie

9

 

Indianapolis Cathedral

26.67

 

25.83

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Rinker, Tracy

12

 

Lawrence North

26.39

 

26.36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Pittman, Sarah

10

 

Lawrence Central

26.70

 

26.46

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries ... (Event 4 Girls 50 Yard Freestyle)

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

Silke, Kristina

11

 

Lawrence Central

27.70

 

26.60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

Nelson, Samantha

9

 

Indianapolis Chatard

26.83

 

26.69

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

Sillery, Stephanie

11

 

Lawrence Central

27.40

 

26.71

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

Paul, Ellen

12

 

Heritage Christian

28.49

 

27.42

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

Czarnecki, Jenna

12

 

Indianapolis Chatard

27.90

 

27.78

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

 

Tuttle, Grace

9

 

ParkTudor

29.00

 

27.93

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19

 

Ortman, Jennifer

11

 

Indianapolis Chatard

28.00

 

28.13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

 

Vawter, Kim

12

 

ParkTudor

29.00

 

29.11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

 

Shaughnessy, Joy

11

 

Heritage Christian

31.90

 

29.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

 

Schaak, Casey

10

 

Indianapolis Cathedral

30.38

 

29.71

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

 

Harris, Robin

12

 

Indianapolis Arsenal Technical

29.61

 

29.84

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

 

Dilts, Katie

12

 

Indianapolis Cathedral

30.21

 

30.34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

 

Scott, Charity

11

 

Indianapolis Arsenal Technical

31.29

 

30.78

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26

 

Nekoomaram, Ladan

11

 

Brebeuf Jesuit

34.72

 

31.38

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27

 

Gibson, Melissa

11

 

Heritage Christian

32.99

 

31.48

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28

 

Frank, Kara

9

 

Indianapolis Broad Ripple

32.00

 

31.76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29

 

Nekoomaram, Javaneh

11

 

Brebeuf Jesuit

35.06

 

32.57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

 

Stanfill, Lori

12

 

Warren Central

34.22

 

33.47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31

 

Coons, Unoblesse'd

9

 

Indianapolis Arsenal Technical

32.00

 

33.88

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

32

 

Sewell, Heather

10

 

Indiana School for the Deaf

33.60

 

35.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

33

 

Wehrheim, Liz

10

 

Warren Central

37.79

 

36.70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

34

 

Lechner, Katie

10

 

Indiana School for the Deaf

38.50

 

38.83

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

35

 

Dowe, Paige

10

 

Indianapolis Broad Ripple

41.00

 

44.32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

36

 

Smith, Morgan

9

 

Indianapolis Broad Ripple

50.00

 

45.70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

37

 

White, Star

11

 

Indianapolis Arlington

52.72

 

48.18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

38

 

Williams, Latoya

9

 

Warren Central

59.56

 

53.56

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

39

 

White, LeNe

9

 

Indianapolis Arlington

1:00.64

 

55.81

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 5 Girls 1 mtr Diving

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Semis Score

 

Finals Score

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Feldman, Brittany

10

 

Indianapolis Broad Ripple

328.75

 

464.95

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Greene, Ashley

12

 

North Central (Indpls.)

286.10

 

430.60

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Egenolf, Audra

9

 

Heritage Christian

317.95

 

427.60

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Harvey, Heather

11

 

North Central (Indpls.)

225.60

 

301.40

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Taylor, Hilary

11

 

Lawrence Central

209.85

 

283.80

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Znachko, Lauren

11

 

Heritage Christian

209.30

 

282.65

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Gennett, Lauren

9

 

Lawrence Central

180.30

 

241.75

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Forester, Larisa

12

 

Lawrence Central

178.50

 

237.60

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Frazier, Katie

12

 

Indianapolis Cathedral

182.80

 

235.05

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Snyder, Vanessa

09

 

North Central (Indpls.)

178.70

 

231.15

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Mantel, Alexandra

10

 

Carmel High School

162.80

 

222.40

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Ryan, Faye

11

 

Carmel High School

151.45

 

198.55

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 5 Girls 1 mtr Diving

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Score

 

Semis Score

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Semi-Finals

 

 

 

 

 

 

1

 

Feldman, Brittany

10

 

Indianapolis Broad Ripple

328.75

 

328.75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Egenolf, Audra

9

 

Heritage Christian

317.95

 

317.95

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Semi-Finals ... (Event 5 Girls 1 mtr Diving)

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Score

 

Semis Score

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Greene, Ashley

12

 

North Central (Indpls.)

286.10

 

286.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Harvey, Heather

11

 

North Central (Indpls.)

225.60

 

225.60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Taylor, Hilary

11

 

Lawrence Central

209.85

 

209.85

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Znachko, Lauren

11

 

Heritage Christian

209.30

 

209.30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Frazier, Katie

12

 

Indianapolis Cathedral

182.80

 

182.80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Gennett, Lauren

9

 

Lawrence Central

180.30

 

180.30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Snyder, Vanessa

09

 

North Central (Indpls.)

178.70

 

178.70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Forester, Larisa

12

 

Lawrence Central

178.50

 

178.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Mantel, Alexandra

10

 

Carmel High School

162.80

 

162.80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Ryan, Faye

11

 

Carmel High School

151.45

 

151.45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

Smith, Angel

11

 

Warren Central

133.35

 

133.35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

Guest, Rachel

10

 

Carmel High School

127.85

 

127.85

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

Ortman, Jennifer

11

 

Indianapolis Chatard

75.50

 

75.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 5 Girls 1 mtr Diving

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

 

 

Prelim Score

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Feldman, Brittany

10

 

Indianapolis Broad Ripple

NT

 

328.75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Egenolf, Audra

9

 

Heritage Christian

NT

 

317.95

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Greene, Ashley

12

 

North Central (Indpls.)

NT

 

286.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Harvey, Heather

11

 

North Central (Indpls.)

NT

 

225.60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Taylor, Hilary

11

 

Lawrence Central

NT

 

209.85

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Znachko, Lauren

11

 

Heritage Christian

NT

 

209.30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Frazier, Katie

12

 

Indianapolis Cathedral

NT

 

182.80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Gennett, Lauren

9

 

Lawrence Central

NT

 

180.30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Snyder, Vanessa

09

 

North Central (Indpls.)

NT

 

178.70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Forester, Larisa

12

 

Lawrence Central

NT

 

178.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Mantel, Alexandra

10

 

Carmel High School

NT

 

162.80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Ryan, Faye

11

 

Carmel High School

NT

 

151.45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

Smith, Angel

11

 

Warren Central

NT

 

133.35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

Guest, Rachel

10

 

Carmel High School

NT

 

127.85

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

Ortman, Jennifer

11

 

Indianapolis Chatard

NT

 

75.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 6 Girls 100 Yard Butterfly

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Rosinko, Alyssa

10

 

Carmel High School

57.76

 

57.43

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Young, Alexandra

9

 

Carmel High School

58.35

 

58.51

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Uhrin, Nicole

12

 

Carmel High School

59.43

 

59.59

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Collip, Briann

12

 

Lawrence Central

59.53

 

59.75

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Moss, Molly

12

 

North Central (Indpls.)

1:00.89

 

1:00.16

 

10