IHSAA Championship Meet

Hy-Tek's MEET MANAGER 12:02 PM 2/8/2004 Page 1

 

 

 

 

 

 

 

IHSAA Girls High Sectional Munster - 2/5/2004 to 2/7/2004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2004 IHSAA Girls Sectionals at Munster

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Munster High School

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Results

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

 

School

 

Points

 

1

 

Munster

 

MUNST

 

453

 

 

 

 

 

2

 

Highland

 

HIGHL

 

345

 

 

 

 

 

3

 

Hammond Morton

 

HMORT

 

132

 

 

 

 

 

4

 

Griffith

 

GRIFF

 

131

 

 

 

 

 

5

 

Hammond Gavit

 

HGAV

 

113

 

 

 

 

 

6

 

Hammond Bishop Noll

 

HBNL

 

54

 

 

 

 

 

7

 

Calumet

 

CALUM

 

43

 

 

 

 

 

8

 

Hammond

 

HAMM

 

30

 

 

 

 

 

9

 

Gary West Side

 

GWEST

 

28

 

 

 

 

 

10

 

Hammond Clark

 

HCLRK

 

26

 

 

 

 

 

 

Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay

 

 

 

 

 

 

 

Team

 

 

 

Relay

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Munster

 

 

1:56.71

 

1:50.69

 

32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Del Rio, Addison 12

2) Feingold, Julie 10

3) Brakulis, Jessica 11

4) Behrens, Maggie 10

 

 

 

2

 

Highland

 

 

1:56.72

 

1:52.41

 

26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Rohling, Nathalie 9

2) Fett, Janna 11

3) Smailis, Donna 10

4) Mihalik, Elise 11

 

 

 

3

 

Hammond Morton

 

 

2:12.06

 

2:09.38

 

24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Horgan, Becky 10

2) Mancos, Nicole 11

3) Ramirez, Melinda 11

4) Rush, Emily 11

 

 

 

4

 

Griffith

 

 

2:16.61

 

2:09.81

 

22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Wartsbaugh, Lori 9

2) Werkowski, Kali 11

3) Lastagarkov, Jamie 11

4) Tharp, Sarah 11

 

 

 

5

 

Hammond Gavit

 

 

2:13.72

 

2:15.96

 

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Owens, Amanda 12

2) Gomez, Christina 11

3) Lawrence, Geena 11

4) Ostapchuk, Meagan 9

 

 

 

6

 

Calumet

 

 

2:33.95

 

2:31.67

 

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Galligo, Katherine 10

2) Haynes, Jessica 10

3) Ireland, Alicia 10

4) Scott, Lisa 12

 

 

 

B - Final

 

 

 

 

 

 

7

 

Hammond Bishop Noll

 

 

2:46.95

 

2:40.12

 

14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Lampa, Elizabeth 12

2) Rossi, Amanda 12

3) Perea, Leticia 12

4) Gomez, Angelina 9

 

 

 

8

 

Hammond

 

 

2:47.73

 

2:42.35

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) McClelland, Stacey 12

2) Enriquez, Victoria 12

3) Hernandez, Sierra 11

4) Kuntz, Debera 12

 

 

 

9

 

Hammond Clark

 

 

2:45.59

 

2:43.17

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Quijano, Paloma 11

2) Cornelius, Elizabeth 11

3) Orlando, Jennifer 11

4) Hernandez, Alyssa 9

 

 

 

10

 

Gary West Side

 

 

2:57.39

 

2:53.24

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Washington, Katie 10

2) Akins, Rachel 10

3) Allison, Shalika 11

4) Tobert, Wennikia 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay

 

 

 

 

 

 

 

Team

 

 

 

Relay

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Munster

 

 

1:49.76

 

1:56.71

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Del Rio, Addison 12

2) Feingold, Julie 10

3) Brakulis, Jessica 11

4) Behrens, Maggie 10

 

 

 

2

 

Highland

 

 

1:55.58

 

1:56.72

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Rohling, Nathalie 9

2) Fett, Janna 11

3) Smailis, Donna 10

4) Mihalik, Elise 11

 

 

 

3

 

Hammond Morton

 

 

2:10.12

 

2:12.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Horgan, Becky 10

2) Mancos, Nicole 11

3) Ramirez, Melinda 11

4) Rush, Emily 11

 

 

 

4

 

Hammond Gavit

 

 

2:15.93

 

2:13.72

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Owens, Amanda 12

2) Gomez, Christina 11

3) Lawrence, Geena 11

4) Ostapchuk, Meagan 9

 

 

 

5

 

Griffith

 

 

2:10.76

 

2:16.61

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Werkowski, Kali 11

2) Tharp, Amanda 9

3) Lastagarkov, Jamie 11

4) Konopasek, Kristen 11

 

 

 

6

 

Calumet

 

 

2:36.94

 

2:33.95

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Galligo, Katherine 10

2) Haynes, Jessica 10

3) Ireland, Alicia 10

4) Scott, Lisa 12

 

 

 

 

7

 

Hammond Clark

 

 

2:48.50

 

2:45.59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Quijano, Paloma 11

2) Cornelius, Elizabeth 11

3) Orlando, Jennifer 11

4) Hernandez, Alyssa 9

 

 

 

8

 

Hammond Bishop Noll

 

 

2:52.25

 

2:46.95

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Lampa, Elizabeth 12

2) Rossi, Amanda 12

3) Perea, Leticia 12

4) Gomez, Angelina 9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Hammond

 

 

2:48.53

 

2:47.73

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) McClelland, Stacey 12

2) Enriquez, Victoria 12

3) Hernandez, Sierra 11

4) Kuntz, Debera 12

 

 

 

10

 

East Chicago Central

 

 

3:27.00

 

2:56.76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Torres, Sarah 9

2) Navarro, Veronica 9

3) Ramos, Jessica 12

4) Espitia, Alexsandra 9

 

 

 

11

 

Gary West Side

 

 

3:01.25

 

2:57.39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Washington, Katie 10

2) Akins, Rachel 10

3) Allison, Shalika 11

4) Tobert, Wennikia 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 2 Girls 200 Yard Freestyle

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Briggs, Cara

9

 

Munster

1:59.98

 

1:55.47

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Triemstra, Becky

12

 

Munster

1:59.78

 

1:56.13

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Rohling, Nathalie

9

 

Highland

2:00.59

 

2:00.46

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Homans, Abby

10

 

Munster

2:05.05

 

2:00.60

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Gauthier, Ally

9

 

Highland

2:02.19

 

2:01.17

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Lachowiec, Jennifer

12

 

Highland

2:07.28

 

2:05.10

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B - Final

 

 

 

 

 

 

7

 

Wartsbaugh, Lori

9

 

Griffith

2:14.55

 

2:13.94

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Owens, Amanda

12

 

Hammond Gavit

2:24.80

 

2:23.44

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Curnow, Becky

9

 

Griffith

2:28.75

 

2:25.37

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Horgan, Becky

10

 

Hammond Morton

2:19.48

 

2:27.85

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Ramirez, Melinda

11

 

Hammond Morton

2:26.05

 

2:27.93

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Bates, Nicole

10

 

Hammond Gavit

2:30.57

 

2:29.54

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 2 Girls 200 Yard Freestyle

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Triemstra, Becky

12

 

Munster

1:56.55

 

1:59.78

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Briggs, Cara

9

 

Munster

1:58.51

 

1:59.98

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Rohling, Nathalie

9

 

Highland

2:02.73

 

2:00.59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Gauthier, Ally

9

 

Highland

2:03.75

 

2:02.19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Homans, Abby

10

 

Munster

1:59.97

 

2:05.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Lachowiec, Jennifer

12

 

Highland

2:03.77

 

2:07.28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Wartsbaugh, Lori

9

 

Griffith

2:12.70

 

2:14.55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Horgan, Becky

10

 

Hammond Morton

2:16.27

 

2:19.48

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Owens, Amanda

12

 

Hammond Gavit

2:23.42

 

2:24.80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Ramirez, Melinda

11

 

Hammond Morton

2:22.24

 

2:26.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Curnow, Becky

9

 

Griffith

2:26.66

 

2:28.75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Bates, Nicole

10

 

Hammond Gavit

2:29.59

 

2:30.57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

Jusko, Kelly

11

 

Griffith

2:32.24

 

2:33.26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

Griffith, Kristina

9

 

Hammond Morton

2:50.25

 

2:46.99

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

Kuntz, Debera

12

 

Hammond

2:55.19

 

2:53.99

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

Peterson, Burnadette

12

 

Calumet

2:58.93

 

3:05.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

Mendez, Jeinie

9

 

East Chicago Central

3:16.00

 

3:10.74

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

 

Tobert, Wennikia

10

 

Gary West Side

3:24.18

 

3:24.14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19

 

Kresich, Laura

11

 

Hammond Clark

3:39.48

 

3:33.22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

 

Buchanan, Michele

10

 

Gary West Side

3:55.16

 

3:36.69

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

 

Glass, Janita

10

 

Gary West Side

4:04.30

 

4:18.52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 3 Girls 200 Yard IM

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Del Rio, Addison

12

 

Munster

2:17.44

 

2:09.71

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Brakulis, Jessica

11

 

Munster

2:21.13

 

2:10.89

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Fett, Janna

11

 

Highland

2:19.94

 

2:17.84

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Mikels, Kate

12

 

Munster

2:27.09

 

2:19.84

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final ... (Event 3 Girls 200 Yard IM)

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Matesavec, Sara

12

 

Highland

2:29.74

 

2:33.06

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Mancos, Nicole

11

 

Hammond Morton

2:35.38

 

2:36.64

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B - Final

 

 

 

 

 

 

7

 

Kennedy, Erin

12

 

Highland

2:39.94

 

2:38.67

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Lawrence, Geena

11

 

Hammond Gavit

2:45.25

 

2:46.93

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Rossi, Amanda

12

 

Hammond Bishop Noll

2:59.98

 

2:52.98

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Koch, Jessica

10

 

Griffith

2:56.66

 

2:55.06

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Tharp, Amanda

9

 

Griffith

2:58.09

 

2:55.70

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Cornelius, Elizabeth

11

 

Hammond Clark

3:05.46

 

3:07.18

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 3 Girls 200 Yard IM

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Del Rio, Addison

12

 

Munster

2:08.64

 

2:17.44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Fett, Janna

11

 

Highland

2:21.79

 

2:19.94

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Brakulis, Jessica

11

 

Munster

2:12.29

 

2:21.13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Mikels, Kate

12

 

Munster

2:18.36

 

2:27.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Matesavec, Sara

12

 

Highland

2:34.88

 

2:29.74

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Mancos, Nicole

11

 

Hammond Morton

2:37.37

 

2:35.38

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Kennedy, Erin

12

 

Highland

2:40.09

 

2:39.94

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Lawrence, Geena

11

 

Hammond Gavit

2:50.82

 

2:45.25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Koch, Jessica

10

 

Griffith

2:54.27

 

2:56.66

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Tharp, Amanda

9

 

Griffith

2:55.82

 

2:58.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Rossi, Amanda

12

 

Hammond Bishop Noll

2:58.00

 

2:59.98

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Cornelius, Elizabeth

11

 

Hammond Clark

3:10.60

 

3:05.46

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

Haynes, Jessica

10

 

Calumet

3:08.05

 

3:09.34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

Sloan, Amy

9

 

Griffith

3:08.76

 

3:10.94

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

Scott, Lisa

12

 

Calumet

3:07.51

 

3:11.80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

Evans, Asia

10

 

Gary Wirt

4:24.10

 

3:47.29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

---

 

Ostapchuk, Meagan

9

 

Hammond Gavit

2:50.92

 

DQ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 4 Girls 50 Yard Freestyle

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Hinkleman, Elizabeth

12

 

Munster

25.47

 

24.76

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Jancosek, Jordan

9

 

Munster

25.99

 

25.61

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Mihalik, Elise

11

 

Highland

25.80

 

25.74

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Tuuk, Alicia

9

 

Munster

26.17

 

25.78

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Rush, Emily

11

 

Hammond Morton

26.07

 

25.91

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Zuke, Anna

9

 

Highland

26.07

 

26.06

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B - Final

 

 

 

 

 

 

7

 

Cieslak, Cindy

11

 

Highland

26.35

 

26.33

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Lastagarkov, Jamie

11

 

Griffith

27.39

 

27.66

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Tharp, Sarah

11

 

Griffith

29.38

 

29.15

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Grahovac, Mindy

11

 

Griffith

29.39

 

29.50

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Araiza, Julie

10

 

Hammond Gavit

29.84

 

29.84

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Lunsford, Allison

12

 

Hammond Morton

30.08

 

31.08

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 4 Girls 50 Yard Freestyle

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Hinkleman, Elizabeth

12

 

Munster

24.85

 

25.47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Mihalik, Elise

11

 

Highland

26.35

 

25.80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Jancosek, Jordan

9

 

Munster

25.97

 

25.99

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Rush, Emily

11

 

Hammond Morton

25.75

 

26.07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Zuke, Anna

9

 

Highland

26.86

 

26.07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Tuuk, Alicia

9

 

Munster

25.28

 

26.17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Cieslak, Cindy

11

 

Highland

27.23

 

26.35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Lastagarkov, Jamie

11

 

Griffith

27.32

 

27.39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Tharp, Sarah

11

 

Griffith

29.51

 

29.38

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Grahovac, Mindy

11

 

Griffith

30.62

 

29.39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Araiza, Julie

10

 

Hammond Gavit

30.30

 

29.84

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Lunsford, Allison

12

 

Hammond Morton

29.10

 

30.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

Lampa, Elizabeth

12

 

Hammond Bishop Noll

32.26

 

30.90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

Saez, Scarlet

9

 

Hammond Gavit

31.80

 

31.23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

Vanderlei, Cindy

9

 

Hammond Morton

31.67

 

31.75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

Espitia, Alexsandra

9

 

East Chicago Central

32.00

 

34.63

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

Ireland, Alicia

10

 

Calumet

35.54

 

35.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

 

Washington, Tawanna

11

 

Gary West Side

34.25

 

35.23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19

 

Rowe, Amiel

12

 

Gary Roosevelt

33.00

 

36.43

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

 

Murray, Tachyla

10

 

Gary West Side

36.41

 

37.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

 

Ramos, Jessica

12

 

East Chicago Central

34.00

 

37.70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

 

Wilson, Randi

9

 

Calumet

39.85

 

37.91

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

 

Evans, Asia

10

 

Gary Wirt

41.50

 

37.97

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

 

Torres, Sarah

9

 

East Chicago Central

38.00

 

38.61

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

 

Parea, Cinthya

11

 

Hammond Clark

42.01

 

38.85

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26

 

Quijano, Faviola

10

 

Hammond Clark

39.02

 

39.60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27

 

Reyes, Martha

11

 

Hammond

39.12

 

39.77

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28

 

Earle, Theresa

10

 

Hammond

38.26

 

40.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29

 

Jackson, Latisha

10

 

Gary Roosevelt

40.00

 

44.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

 

Gomez, Angelina

9

 

Hammond Bishop Noll

44.53

 

44.31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31

 

Currier, Kimberly

10

 

Hammond Bishop Noll

47.76

 

46.26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

32

 

Patino, Rosa

9

 

Hammond Clark

49.49

 

51.16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

33

 

Galligo, Amanda

9

 

Calumet

40.85

 

57.67

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 5 Girls 1 mtr Diving

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Semis Score

 

Finals Score

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Duran, Nicole

12

 

Highland

293.40

 

391.35

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Webb, Casey

10

 

Munster

285.20

 

375.10

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Kouklakis, Christina

9

 

Munster

253.45

 

336.25

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Vacendak, Elizabeth

9

 

Munster

242.10

 

325.80

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Walker, Natalie

12

 

Highland

226.15

 

310.10

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Rayson, Gina

11

 

Highland

203.25

 

276.95

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 5 Girls 1 mtr Diving

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Score

 

Semis Score

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Semi-Finals

 

 

 

 

 

 

1

 

Duran, Nicole

12

 

Highland

195.05

 

293.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Webb, Casey

10

 

Munster

178.75

 

285.20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Kouklakis, Christina

9

 

Munster

167.95

 

253.45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Vacendak, Elizabeth

9

 

Munster

151.15

 

242.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Walker, Natalie

12

 

Highland

154.85

 

226.15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Rayson, Gina

11

 

Highland

130.30

 

203.25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 5 Girls 1 mtr Diving

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

 

 

Prelim Score

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Duran, Nicole

12

 

Highland

NT

 

195.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Webb, Casey

10

 

Munster

NT

 

178.75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Kouklakis, Christina

9

 

Munster

NT

 

167.95

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Walker, Natalie

12

 

Highland

NT

 

154.85

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Vacendak, Elizabeth

9

 

Munster

NT

 

151.15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Rayson, Gina

11

 

Highland

NT

 

130.30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 6 Girls 100 Yard Butterfly

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Del Rio, Addison

12

 

Munster

1:01.11

 

58.96

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Feingold, Julie

10

 

Munster

1:01.44

 

59.74

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Smailis, Donna

10

 

Highland

1:01.09

 

1:00.17

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Tuuk, Alicia

9

 

Munster

1:03.95

 

1:02.41

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Cieslak, Cindy

11

 

Highland

1:03.51

 

1:03.61

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Gyure, Amy

10

 

Highland

1:05.49

 

1:09.74

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B - Final

 

 

 

 

 

 

7

 

Araiza, Julie

10

 

Hammond Gavit

1:15.28

 

1:15.28

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Lawrence, Geena

11

 

Hammond Gavit

1:19.32

 

1:19.23

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Perea, Leticia

12

 

Hammond Bishop Noll

1:19.56

 

1:19.27

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Lunsford, Allison

12

 

Hammond Morton

1:21.84

 

1:23.31

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Brines, Sara

11

 

Griffith

1:23.71

 

1:24.36

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Orlando, Jennifer

11

 

Hammond Clark

1:28.86

 

1:28.39

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 6 Girls 100 Yard Butterfly

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Smailis, Donna

10

 

Highland

1:01.24

 

1:01.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Del Rio, Addison

12

 

Munster

58.69

 

1:01.11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Feingold, Julie

10

 

Munster

59.45

 

1:01.44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Cieslak, Cindy

11

 

Highland

1:05.53

 

1:03.51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Tuuk, Alicia

9

 

Munster

1:02.05

 

1:03.95

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Gyure, Amy

10

 

Highland

1:06.57

 

1:05.49

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Araiza, Julie

10

 

Hammond Gavit

1:17.25

 

1:15.28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Lawrence, Geena

11

 

Hammond Gavit

1:22.61

 

1:19.32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Perea, Leticia

12

 

Hammond Bishop Noll

1:20.65

 

1:19.56

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Lunsford, Allison

12

 

Hammond Morton

1:17.77

 

1:21.84

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries ... (Event 6 Girls 100 Yard Butterfly)

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Brines, Sara

11

 

Griffith

1:18.74

 

1:23.71

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Orlando, Jennifer

11

 

Hammond Clark

1:29.60

 

1:28.86

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

Byrns, Alicia

11

 

Griffith

1:32.98

 

1:32.32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

Ireland, Alicia

10

 

Calumet

1:31.22

 

1:32.33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

Guzman, Lisa

11

 

Griffith

1:59.46

 

1:50.15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

---

 

Scott, Lisa

12

 

Calumet

1:31.63

 

DQ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 7 Girls 100 Yard Freestyle

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Prelim Time

 

Finals Time

 

Points

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A - Final

 

 

 

 

 

 

1

 

Behrens, Maggie

10

 

Munster

54.68

 

53.38

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Hinkleman, Elizabeth

12

 

Munster

55.46

 

53.77

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Homans, Abby

10

 

Munster

56.64

 

55.36

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Mihalik, Elise

11

 

Highland

56.02

 

55.68

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Rush, Emily

11

 

Hammond Morton

57.84

 

56.82

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Zuke, Anna

9

 

Highland

58.66

 

58.35

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B - Final

 

 

 

 

 

 

7

 

Lastagarkov, Jamie

11

 

Griffith

1:01.65

 

59.71

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Gomez, Christina

11

 

Hammond Gavit

1:03.10

 

1:03.03

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Ellis, Katie

10

 

Highland

1:04.98

 

1:04.58

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Werkowski, Kali

11

 

Griffith

1:06.77

 

1:06.36

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Earl, Erica

9

 

Hammond Morton

1:07.04

 

1:07.20

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Konopasek, Kristen

11

 

Griffith

1:07.81

 

1:08.28

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Event 7 Girls 100 Yard Freestyle

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries

 

 

 

 

 

 

1

 

Behrens, Maggie

10

 

Munster

53.25

 

54.68

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Hinkleman, Elizabeth

12

 

Munster

54.20

 

55.46

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

Mihalik, Elise

11

 

Highland

56.97

 

56.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Homans, Abby

10

 

Munster

55.16

 

56.64

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Rush, Emily

11

 

Hammond Morton

57.78

 

57.84

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

Zuke, Anna

9

 

Highland

59.47

 

58.66

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

Lastagarkov, Jamie

11

 

Griffith

59.56

 

1:01.65

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

Gomez, Christina

11

 

Hammond Gavit

1:02.30

 

1:03.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

Ellis, Katie

10

 

Highland

1:06.41

 

1:04.98

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

Werkowski, Kali

11

 

Griffith

1:07.20

 

1:06.77

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

Earl, Erica

9

 

Hammond Morton

1:08.10

 

1:07.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

Konopasek, Kristen

11

 

Griffith

1:10.13

 

1:07.81

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

McClelland, Stacey

12

 

Hammond

1:10.87

 

1:13.62

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

Kozubal, Michelle

11

 

Hammond Morton

1:18.18

 

1:16.75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

Damper, Sidney

10

 

Gary West Side

1:17.12

 

1:18.31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

Hernandez, Sierra

11

 

Hammond

1:20.73

 

1:21.86

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

Wilson, Randi

9

 

Calumet

1:25.68

 

1:25.16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

 

Navarro, Veronica

9

 

East Chicago Central

1:39.00

 

1:25.82

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19

 

Ramos, Jessica

12

 

East Chicago Central

1:24.00

 

1:26.38

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

 

Galligo, Katherine

10

 

Calumet

1:33.30

 

1:26.47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminaries ... (Event 7 Girls 100 Yard Freestyle)

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

Yr

 

School

 

Seed Time

 

Prelim Time

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

 

Earle, Theresa

10

 

Hammond

1:29.30

 

1:27.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

 

Mendez, Jeinie

9

 

East Chicago Central

1:37.00

 

1:28.94