Final Team Scores
Place School Points
1
2 South
3
4 East Central 187
5 Lawrenceburg 124
6
7
8
9 Batesville 52
10
11 Rushville 14
12
13
Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay
Team Relay Prelim Time Finals Time Points
A - Final
1 New Castle
Chrysler 1:59.22 1:57.24 32
1)
Kimberly Freeburg 12 2) Amanda Breen 10 3) Monica
Moffitt 12 4) Michelle Ray 10
2 East Central
High School 1:59.56 1:58.54 26
1)
Amanda Rehage 9 2) Sara Eckstein
10 3) Kristina Rolfes 12 4) Samantha Foster 9
3 Richmond High
School 2:01.31 2:00.48 24
1)
Ashley Arnold 10 2) Stephanie Butler 11 3) Hannah Mills 12 4) Jessica Preston 11
4 Lawrenceburg
High School 2:02.86 2:01.36 22
1)
Lora Posey 9 2) Evan Powers 9 3) Tara Behlmer 12 4) Sarah Holland 12
5 Centerville
High School 2:02.24 2:03.18 20
1)
Lindsey Elsrod 11 2) Andrea
Stephen 10 3) Abigail Kettler 10 4) Mary Kerschner 12
6 South Dearborn
High School 2:06.27 2:05.57 18
1)
Heather Peterson 9 2) Brooke Kaiser 12 3) Sheena Stott
11 4) Andrea Walston 11
B - Final
7 Batesville
High School 2:10.55 2:08.99 14
1)
Ashley Schuerman 12 2) Kelly Goldsmith 11 3) Jessika Dean 11 4) Jilian Yorn
12
8 Oldenberg Academy 2:13.37 2:11.22 10
1)
Elizabeth Schrimpf 11 2) Sara Freese 10 3) Colette Ryan 10 4) Sarah
Richards 11
9 Connersville
High School 2:10.37 2:12.11 8
1)
Britteny Godar 10 2) Suzanna Savoy 11 3) Lindsey Lucas 10 4) Samantha Herdrich 10
10 Milan 2:19.41 2:22.46 6
1)
Tara Slone 11 2) Sarah Kraushar 10 3) Laura Snyder 11 4) Erin Meister 11
11 Rushville High
School 2:24.39 2:27.16 4
1)
Jenna Innis 12 2) Rachel Pickering 10 3) Dominque Miller 12 4) Jessica Keller 10
Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time Prelim Time
Preliminaries
1 New Castle
Chrysler 1:59.22
1)
Kimberly Freeburg 12 2) Amanda Breen 10 3) Monica
Moffitt 12 4) Michelle Ray 10
2 East Central
High School 1:59.56
1)
Amanda Rehage 9 2) Sara Eckstein
10 3) Kristina Rolfes 12 4) Samantha Foster 9
3 Richmond High
School 2:01.31
1)
Ashley Arnold 10 2) Stephanie Butler 11 3) Hannah Mills 12 4) Jessica Preston 11
4 Centerville
High School 2:02.24
1)
Lindsey Elsrod 11 2) Carlie Torbeck 11 3) Abigail Kettler 10 4) Mary Kerschner 12
5 Lawrenceburg
High School 2:02.86
1)
Lora Posey 9 2) Evan Powers 9 3) Tara Behlmer 12 4) Sarah Holland 12
6 South Dearborn
High School 2:06.27
1)
Heather Peterson 9 2) Brooke Kaiser 12 3) Sheena Stott
11 4) Andrea Walston 11
7 Connersville High
School 2:10.37
1)
Britteny Godar 10 2) Suzanna Savoy 11 3) Lindsey Lucas 10 4) Samantha Herdrich 10
8 Batesville
High School 2:10.55
1)
Ashley Schuerman 12 2) Kelly Goldsmith 11 3) Jessika Dean 11 4) Jilian Yorn
12
9 Oldenberg Academy 2:13.37
1)
Elizabeth Schrimpf 11 2) Sara Freese 10 3) Colette Ryan 10 4) Sarah
Richards 11
10 Hagerstown 2:16.81
1)
Meghan Warmoth 11 2) Jessica Selkirk 11 3) Ali Diercks 11 4) Stephanie Bruns 9
11 Milan 2:19.41
1)
Tara Slone 11 2) Sarah Kraushar 10 3) Laura Snyder 11 4) Erin Meister 11
Preliminaries ...
(Event 1 Girls
200 Yard Medley Relay)
Team Relay Seed Time Prelim Time
12 Rushville High
School 2:24.39
1)
Jenna Innis 12 2) Katie Pickering 11 3) Dominque Miller 12 4) Jessica Keller 10
13 Greensburg High
School 2:38.14
1)
Stephanie Hagerty 10 2) Barbara Hawkins 9 3) Jeralyn Draping 9 4) Emma Bausback 11
Event 2 Girls 200 Yard Freestyle
Name Yr School Prelim Time Finals Time Points
A - Final
1 Elizabeth Schrimpf 11 Oldenberg Academy 2:02.41 2:02.96 16
2 Samantha
Foster 9 East Central
High School 2:05.25 2:03.39 13
3 Sarah Brkowski 12 South Dearborn High School 2:08.45 2:07.78 12
4 Jessica Hadsell 9 New Castle
Chrysler 2:09.31 2:07.84 11
5 Hannah Mills 12 Richmond High School 2:09.08 2:08.02 10
6 Sarah Holland 12 Lawrenceburg High School 2:08.75 2:09.36 9
B - Final
7 Andrea Lewton 11 New Castle Chrysler 2:10.96 2:08.86 7
8 Karli Elsrod 10 Centerville High School 2:14.48 2:13.04 5
9 Britteny Godar 10 Connersville High School 2:15.92 2:13.41 4
10 Linda Stolla 10 East Central High School 2:12.83 2:14.74 3
11 Emily Rigling 11 Connersville High School 2:15.15 2:15.58 2
12 Carly Coats 9 East Central
High School 2:09.52 2:16.43 1
Event 2 Girls 200 Yard Freestyle
Name Yr School Seed Time Prelim Time
Preliminaries
1 Elizabeth Schrimpf 11 Oldenberg Academy 2:02.41
2 Samantha
Foster 9 East Central
High School 2:05.25
3 Sarah Brkowski 12 South Dearborn
High School 2:08.45
4 Sarah Holland 12 Lawrenceburg High School 2:08.75
5 Hannah Mills 12 Richmond High School 2:09.08
6 Jessica Hadsell 9 New Castle
Chrysler 2:09.31
7 Carly Coats 9 East Central
High School 2:09.52
8 Andrea Lewton 11 New Castle Chrysler 2:10.96
9 Linda Stolla 10 East Central High School 2:12.83
10 Karli Elsrod 10 Centerville High School 2:14.48
11 Emily Rigling
11 Connersville
High School 2:15.15
12 Britteny Godar 10 Connersville High School 2:15.92
13 Mary Jo Busching 9 South Dearborn
High School 2:19.07
14 Sara Freese 10 Oldenberg Academy 2:20.06
15 Jessica
Preston 11 Richmond High School 2:20.50
16 Miranda Boyles 11 Lawrenceburg High School 2:23.07
17 Terra Messer 11 Centerville High School 2:23.69
18 Ruthann Meyer 10 South Dearborn High School 2:27.66
19 Katie Collinsworth 10 Richmond High School 2:28.59
20 Coree Combs 10 Milan 2:29.97
21 Debbie Moll 10 Batesville High School 2:30.10
22 Kristin
Roberts 9 Connersville
High School 2:33.71
23 Alison Bishop 9 Milan 2:35.97
24 Christin Wiggins-Bash 9 New Castle Chrysler 2:37.13
Preliminaries ...
(Event 2 Girls
200 Yard Freestyle)
Name Yr School Seed Time Prelim Time
25 Sarah Mills 9 Milan 2:43.14
26 Kyndra Matheney 11 Hagerstown 2:44.38
27 Lindsay Moore 11 Centerville High School 2:46.52
28 Gwen Kemple 11 Rushville High
School 2:47.09
29 Jessica Hall 12 Rushville High School 2:52.06
30 Lindsay Cutter 12 Batesville High School 2:57.76
31 Jessica Zurwell 9 Hagerstown 3:01.80
32 Sasha Balser 9 Greensburg High
School 3:14.29
33 Maggie Harrah 12 Batesville High School 3:32.48
34 Brandy Rouse 11 Rushville High School 3:42.88
Event 3 Girls 200 Yard IM
Name Yr School Prelim Time Finals Time Points
A - Final
1 Bethany
Fortuna 12 South Dearborn High School 2:16.77 2:13.11 16
2 Amanda Breen 10 New Castle Chrysler 2:20.49 2:15.78 13
3 Michelle Ray 10 New Castle Chrysler 2:24.58 2:22.66 12
4 Andi Rodal 10 Richmond High School 2:24.66 2:22.71 11
5 Mary Kelly 10 Connersville High School 2:27.21 2:25.41 10
6 Lindsay
Jamison 9 Richmond High
School 2:32.40 2:33.65 9
B - Final
7 Heather Hirt 11 Greensburg High School 2:32.69 2:31.68 7
8 Heidi Truitt 9 East Central
High School 2:35.89 2:34.53 5
9 Evan Powers 9 Lawrenceburg
High School 2:35.78 2:35.98 4
10 Kristina Rolfes 12 East Central High School 2:33.97 2:36.48 3
11 Michele
McDaniel 12 East Central High School 2:36.61 2:37.88 2
12 Kaitlin Vaughn 9 Centerville
High School 2:36.64 2:39.42 1
Event 3 Girls 200 Yard IM
Name Yr School Seed Time Prelim Time
Preliminaries
1 Bethany
Fortuna 12 South Dearborn High School 2:16.77
2 Amanda Breen 10 New Castle Chrysler 2:20.49
3 Michelle Ray 10 New Castle Chrysler 2:24.58
4 Andi Rodal 10 Richmond High School 2:24.66
5 Mary Kelly 10 Connersville High School 2:27.21
6 Lindsay
Jamison 9 Richmond High
School 2:32.40
7 Heather Hirt
11 Greensburg
High School 2:32.69
8 Kristina Rolfes 12 East Central High School 2:33.97
9 Evan Powers 9 Lawrenceburg
High School 2:35.78
10 Heidi Truitt 9 East Central
High School 2:35.89
11 Michele
McDaniel 12 East Central High School 2:36.61
12 Kaitlin Vaughn 9 Centerville
High School 2:36.64
13 Maria Weigel 9 Greensburg High
School 2:37.17
14 Brooke Kaiser 12 South Dearborn High School 2:37.21
15 Lisa McGuire 10 Lawrenceburg High School 2:39.87
16 Beth Wren 10 Centerville High School 2:40.68
17 Lindsey Lucas 10 Connersville High School 2:43.85
18 Andrea Stephen 10 Centerville High School 2:44.37
Preliminaries ...
(Event 3 Girls
200 Yard IM)
Name Yr School Seed Time Prelim Time
19 Laura Snyder 11 Milan 2:44.96
20 Amanda Logan 12 New Castle Chrysler 2:48.92
21 Colette Ryan 10 Oldenberg Academy 2:50.26
22 Kim Narwold 10 Batesville High School 2:50.85
23 Brittany
Rockwell 9 Connersville
High School 2:51.82
24 Sarah Kraushar 10 Milan 2:52.53
25 Kristan Hoblit 10 Hagerstown 2:54.99
26 Emily
Ballenger 11 Richmond High School 2:55.44
27 Sarah Tepe
11 Batesville
High School 2:59.04
28 Kristen
Johnson 11 Oldenberg Academy 3:00.20
29 Jenna Innis 12 Rushville High School 3:08.24
30 Tara Laird 11 Rushville High School 3:20.15
31 Lindsay Cutter 12 Batesville High School 3:25.70
Event 4 Girls 50 Yard Freestyle
Name Yr School Prelim Time Finals Time Points
A - Final
1 Katie Robinson 12 South Dearborn High School 24.23 23.60 16
2 Jessica
Preston 11 Richmond High School 26.23 25.87 13
3 Tara Behlmer 12 Lawrenceburg High School 26.09 25.93 12
4 Jennifer
Stewart 11 Greensburg High School 25.85 25.97 11
5 Stacy Hilber 12 Richmond High School 26.11 26.14 10
6 Kimberly
Freeburg 12 New Castle Chrysler 26.27 26.15 9
B - Final
7 Ashley Schuerman 12 Batesville High School 26.39 26.13 7
8 Rose Peterson 11 South Dearborn High School 26.57 26.27 5
9 Abigail Kettler 10 Centerville High School 26.49 26.52 4
10 Cari Janssen 10 New Castle Chrysler 27.13 27.02 3
11 Diana Richards 9 Connersville
High School 27.22 27.23 2
12 Lindsey Elsrod 11 Centerville High School 27.64 27.99 1
Event 4 Girls 50 Yard Freestyle
Name Yr School Seed Time Prelim Time
Preliminaries
1 Katie Robinson 12 South Dearborn High School 24.23
2 Jennifer
Stewart 11 Greensburg High School 25.85
3 Tara Behlmer 12 Lawrenceburg High School 26.09
4 Stacy Hilber 12 Richmond High School 26.11
5 Jessica
Preston 11 Richmond High School 26.23
6 Kimberly
Freeburg 12 New Castle Chrysler 26.27
7 Ashley Schuerman 12 Batesville High School 26.39
8 Abigail Kettler 10 Centerville High School 26.49
9 Rose Peterson 11 South Dearborn High School 26.57
10 Cari Janssen 10 New Castle Chrysler 27.13
11 Diana Richards 9 Connersville
High School 27.22
12 Lindsey Elsrod 11 Centerville High School 27.64
13 Jessica
Selkirk 11 Hagerstown 27.75
14 Dominque Miller 12 Rushville High School 27.78
15 Andrea Walston 11 South Dearborn High School 27.90
Preliminaries ...
(Event 4 Girls
50 Yard Freestyle)
Name Yr School Seed Time Prelim Time
16 Samantha Herdrich 10 Connersville High School 27.97
17 Abigail Burris 10 Lawrenceburg High School 28.31
18 Lori Denton 12 East Central High School 28.36
19 Christine
Young 10 East Central High School 29.01
20 Erin Meister 11 Milan 29.27
21 Laura Crouch 9 East Central
High School 29.76
22 Jessica Keller 10 Rushville High School 29.87
23 Kandra Johnson 11 Centerville High School 30.23
24 Kelly
Goldsmith 11 Batesville High School 30.29
25 Lora Stanley 11 New Castle Chrysler 30.69
26 Jilian Yorn 12 Batesville High School 30.78
27 Jeralyn Draping 9 Greensburg High
School 30.92
28 Sabrina Lima 11 Connersville High School 31.10
29 Emma Bausback 11 Greensburg High School 31.34
30 Alison Bishop 9 Milan 31.80
31 Sarah Meister 9 Milan 32.05
32 Kelley Guzman 10 Lawrenceburg High School 32.47
33 Amanda Mitter 12 Oldenberg Academy 34.29
34 Heather Stone 10 Richmond High School 34.79
35 Marci Davis 11 Rushville High School 34.83
36 Sarah Richards 11 Oldenberg Academy 38.86
37 Krystal Potter 9 Hagerstown 39.75
--- Stephanie Bruns 9 Hagerstown DQ
Event 5 Girls 1 mtr
Diving
Name Yr School Semis Score Finals Score Points
A - Final
1 Allison
Worthington 12 South Dearborn High School 269.20 374.35 16
2 Blair Glasgo 11 East Central High School 236.05 320.85 13
3 Lauren Wagner 11 South Dearborn High School 233.10 312.95 12
4 Katie Metroka 9 New Castle
Chrysler 220.10 300.05 11
5 Katie Kollmeyer 9 New Castle
Chrysler 172.85 251.50 10
6 Rachel Rust 10 New Castle Chrysler 173.10 245.95 9
7 Jennifer Haft 12 East Central High School 177.00 243.50 7
8 Erin Barnes 11 Richmond High School 159.30 198.60 5
9 Alicia Laake 9 East Central
High School 147.00 190.45 4
10 Desiree Roszell 9 Connersville
High School 135.45 172.25 3
--- Elizabeth
Yeager 9 Connersville
High School 129.20 DQ
Event 5 Girls 1 mtr
Diving
Name Yr School Prelim Score Semis Score
Semi-Finals
1 Allison
Worthington 12 South Dearborn High School 167.90 269.20
2 Blair Glasgo 11 East Central High School 143.35 236.05
3 Lauren Wagner 11 South Dearborn High School 143.10 233.10
4 Katie Metroka 9 New Castle
Chrysler 149.20 220.10
5 Jennifer Haft 12 East Central High School 109.95 177.00
6 Rachel Rust 10 New Castle Chrysler 111.75 173.10
7 Katie Kollmeyer 9 New Castle
Chrysler 105.75 172.85
8 Erin Barnes 11 Richmond High School 97.05 159.30
Semi-Finals ...
(Event 5 Girls
1 mtr Diving)
Name Yr School Prelim Score Semis Score
9 Alicia Laake 9 East Central
High School 97.75 147.00
10 Desiree Roszell 9 Connersville High
School 89.05 135.45
11 Elizabeth
Yeager 9 Connersville
High School 86.30 129.20
Event 5 Girls 1 mtr
Diving
Name Yr School Prelim Score
Preliminaries
1 Allison
Worthington 12 South Dearborn High School 167.90
2 Katie Metroka 9 New Castle Chrysler 149.20
3 Blair Glasgo 11 East Central High School 143.35
4 Lauren Wagner 11 South Dearborn High School 143.10
5 Rachel Rust 10 New Castle Chrysler 111.75
6 Jennifer Haft 12 East Central High School 109.95
7 Katie Kollmeyer 9 New Castle Chrysler 105.75
8 Alicia Laake 9 East Central
High School 97.75
9 Erin Barnes 11 Richmond High School 97.05
10 Desiree Roszell 9 Connersville
High School 89.05
11 Elizabeth
Yeager 9 Connersville
High School 86.30
--- Anne Kitchin 12 Richmond High School DQ
Event 6 Girls 100 Yard Butterfly
Name Yr School Prelim Time Finals Time Points
A - Final
1 Katie Robinson 12 South Dearborn High School 57.97 55.73 16
2 Andi Rodal 10 Richmond High School 1:05.30 1:03.13 13
3 Monica Moffitt 12 New Castle Chrysler 1:05.05 1:05.43 12
4 Ashley Arnold 10 Richmond High School 1:06.53 1:07.50 11
5 Abigail Kettler 10 Centerville High School 1:06.58 1:07.75 10
6 Kristina Rolfes 12 East Central High School 1:06.80 1:08.16 9
B - Final
7 Heather Hirt 11 Greensburg High School 1:08.92 1:08.08 7
8 Lora Posey 9 Lawrenceburg
High School 1:06.96 1:08.73 5
9 Kaitlin Vaughn 9
10 Ali Diercks 11
11 Sheena Stott 11 South
12 Heidi Truitt 9 East Central
High School 1:12.09 1:11.80 1
Event 6 Girls 100 Yard Butterfly
Name Yr School Seed Time Prelim Time
Preliminaries
1 Katie Robinson 12 South
2 Monica Moffitt 12
3 Andi Rodal 10
4 Ashley Arnold 10
5 Abigail Kettler 10
6 Kristina Rolfes 12 East Central High School 1:06.80
7 Lora Posey 9 Lawrenceburg
High School 1:06.96
8 Heather Hirt
11
9 Kaitlin Vaughn 9
10 Sheena Stott 11 South
Preliminaries ...
(Event 6 Girls
100 Yard Butterfly)
Name Yr School Seed Time Prelim Time
11 Heidi Truitt 9 East Central
High School 1:12.09
12 Ali Diercks 11
13 Maria Weigel 9
14 Ashley Duncan 10
15 Lindsey Lucas 10
16 Lauren Utt 12
17 Elaine Stinchcomb 10 South
18 Amber Fuson
12 East
Central High School 1:19.21
19 Colette Ryan 10 Oldenberg Academy 1:19.25
20 Jessika
Dean 11 Batesville High School 1:20.06
21 Kim Narwold 10 Batesville High School 1:21.35
22 Coree Combs 10
23 Emily
Ballenger 11
24 Jeralyn Draping 9
25 Tara Slone 11
26 Kristen
Johnson 11 Oldenberg Academy 1:28.33
27 Monica
28 Tara Laird 11 Rushville High School 1:39.18
29 Jessica Zurwell 9
30 Becky Schuerman 9 Batesville High
School 1:57.11
--- Jessica Denzler 9
Event 7 Girls 100 Yard Freestyle
Name Yr School Prelim Time Finals Time Points
A - Final
1 Sara Eckstein 10 East Central High School 56.31 56.04 16
2 Tara Behlmer 12 Lawrenceburg High School 56.93 56.33 13
3 Jennifer
Stewart 11
4 Kimberly
Freeburg 12
5 Stacy Hilber 12
6 Hannah Mills 12
B - Final
7 Mary Kerschner 12
8 Cari Janssen 10
9 Amanda Rehage 9 East Central
High School 58.94 59.32 4
10 Andrea Lewton 11
11 Katrina Heflin 11
12 Carly Coats 9 East Central
High School 1:00.67 1:01.57 1
Event 7 Girls 100 Yard Freestyle
Name Yr School Seed Time Prelim Time
Preliminaries
1 Sara Eckstein 10 East Central High School 56.31
2 Jennifer
Stewart 11
3 Tara Behlmer 12 Lawrenceburg High School 56.93
4 Stacy Hilber 12
5 Kimberly
Freeburg 12
6 Hannah Mills 12
7 Mary Kerschner 12
Preliminaries ...
(Event 7 Girls
100 Yard Freestyle)
Name Yr School Seed Time Prelim Time
8 Amanda Rehage 9 East Central
High School 58.94
8 Cari Janssen 10
10 Katrina Heflin 11
11 Andrea Lewton 11
12 Carly Coats 9 East Central
High School 1:00.67
13 Andrea Walston 11 South
14 Abigail Burris 10 Lawrenceburg High School 1:03.02
15 Diana Richards 9
16 Dominque Miller 12 Rushville High School 1:03.96
17 Jennifer Conners 12 Union County High School 1:04.06
18 Terra Messer 11
19 Heather
Peterson 9 South
21 Erin Meister 11
22 Jessica Keller 10 Rushville High School 1:09.18
23 Sabrina Lima 11
24 Emma Bausback 11
25 Jilian Yorn 12 Batesville High School 1:09.88
26 Rachel Meyer 9 Batesville High
School 1:14.30
27 Laura Hountz 10 Batesville High School 1:14.83
28 Stephanie Williams 11 Oldenberg Academy 1:15.09
29 Kelley Guzman 10 Lawrenceburg High School 1:15.33
30 Leann Masters 12 Rushville High School 1:16.63
31 Lindsay Moore 11
32 Lindsey Tutterrow 9
33 Heather Stone 10
34 Sarah Richards 11 Oldenberg Academy 1:22.65
35 Mallory
McKinley 9
36 Katie Stevens 10
37 Caitlin
Walters 9
Event 8 Girls 500 Yard Freestyle
Name Yr School Prelim Time Finals Time Points
A - Final
1 Jessica Hadsell 9
2 Samantha
Foster 9 East Central
High School 5:41.16 5:36.38 13
3 Stephanie
Butler 11
4 Mary Kelly 10
5 Sarah Brkowski 12 South
6 Linda Stolla 10 East Central High School 5:56.43 5:56.28 9
B - Final
7 Sarah Holland 12 Lawrenceburg High School 6:02.20 5:57.38 7
8 Emily Rigling 11
9 Andrea Stephen 10
10 Karli Elsrod 10
11 Andrea Kuntz 12 East Central High School 6:08.64 6:12.39 2
12 Lauren Utt 12
Event 8 Girls 500 Yard Freestyle
Name Yr School Seed Time Prelim Time
Preliminaries
1 Jessica Hadsell 9
2 Samantha Foster 9 East Central
High School 5:41.16
3 Stephanie
Butler 11
4 Mary Kelly 10
5 Sarah Brkowski 12 South
6 Linda Stolla 10 East Central High School 5:56.43
7 Sarah Holland 12 Lawrenceburg High School 6:02.20
8 Emily Rigling
11
9 Andrea Stephen 10
10 Karli Elsrod 10
11 Andrea Kuntz 12 East Central High School 6:08.64
12 Lauren Utt 12
13 Mary Jo Busching 9 South
14 Miranda Boyles 11 Lawrenceburg High School 6:30.55
15 Laura Snyder 11
16 Debbie Moll 10 Batesville High School 6:41.85
17 Lisa Ditto 10
18 Ruthann Meyer 10 South
19 Nichole DeVito 10
20 Keisha Smith 10
21 Sarah Kemple 11 Rushville High
School 7:04.03
22 Sarah Tepe
11 Batesville
High School 7:04.63
23 Ashley
Anderson 12
24 Gwen Kemple 11 Rushville High
School 7:35.35
--- Leigh Sloan 9
Event 9 Girls 200 Yard Freestyle Relay
Team Relay Prelim Time Finals Time Points
A - Final
1
1)
Bethany Fortuna 12 2) Rose Peterson 11 3) Sarah Brkowski 12 4) Katie Robinson 12
2
1)
Monica Moffitt 12 2) Michelle Ray 10 3) Cari Janssen 10 4) Kimberly Freeburg 12
3
1)
Abigail Kettler 10 2) Lindsey Elsrod 11 3) Karli Elsrod
10 4) Mary Kerschner 12
4
1)
Abigail Burris 10 2) Evan Powers 9 3) Lora Posey 9 4) Tara Behlmer 12
5
1)
Stacy Hilber 12 2) Ashley
Arnold 10 3) Stephanie Butler 11 4) Andi Rodal 10
6
1)
Katrina Heflin 11 2) Maria Weigel 9 3) Heather Hirt 11 4) Jennifer Stewart 11
B - Final
7
1)
Samantha Herdrich 10 2) Diana Richards 9 3) Emily Rigling 11 4) Mary Kelly 10
8
1)
Carly Coats 9 2) Lori Denton 12 3) Kristina
Rolfes 12 4) Michele McDaniel 12
9
1)
Kelly Goldsmith 11 2) Kim Narwold 10 3) Laura Hountz 10 4) Debbie Moll 10
B - Final ...
(Event 9 Girls
200 Yard Freestyle Relay)
Team Relay Prelim Time Finals Time Points
10
1)
Alison Bishop 9 2) Coree Combs 10 3) Laura Snyder 11 4) Erin
Meister 11
11
1)
Marci Davis 11 2) Gwen Kemple 11 3) Jessica Keller 10 4) Dominque Miller 12
Event 9 Girls 200 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time Prelim Time
Preliminaries
1
1)
Bethany Fortuna 12 2) Rose Peterson 11 3) Sarah Brkowski 12 4) Katie Robinson 12
2
1)
Abigail Kettler 10 2) Lindsey Elsrod 11 3) Karli Elsrod
10 4) Mary Kerschner 12
3
1)
Monica Moffitt 12 2) Michelle Ray 10 3) Cari Janssen 10 4) Kimberly Freeburg 12
4
1)
Katrina Heflin 11 2) Maria Weigel 9 3) Heather Hirt 11 4) Jennifer Stewart 11
5
1)
Ashley Arnold 10 2) Lindsay Jamison 9 3) Stephanie
Butler 11 4) Stacy Hilber 12
6
1)
Sarah Holland 12 2) Evan Powers 9 3) Lora Posey 9 4) Tara Behlmer 12
7
1)
Samantha Herdrich 10 2) Diana Richards 9 3) Emily Rigling 11 4) Mary Kelly 10
8
1)
Carly Coats 9 2) Lori Denton 12 3) Kristina
Rolfes 12 4) Michele McDaniel 12
9
1)
Ali Diercks 11 2) Stephanie Bruns 9 3) Meghan Warmoth 11 4)
Jessica Selkirk 11
10
1)
Kelly Goldsmith 11 2) Kim Narwold 10 3) Laura Hountz 10 4) Debbie Moll 10
11
1)
Alison Bishop 9 2) Coree Combs 10 3) Laura Snyder 11 4) Erin
Meister 11
12
1)
Marci Davis 11 2) Katie Pickering 11 3) Jessica
Keller 10 4) Dominque Miller 12
13
1)
Kristen Johnson 11 2) Maria LaRosa 10 3) Amanda Mitter 12 4) Stephanie Williams 11
Event 10 Girls 100 Yard Backstroke
Name Yr School Prelim Time Finals Time Points
A - Final
1 Elizabeth Schrimpf 11 Oldenberg Academy 1:01.32 1:00.56 16
2 Ashley Schuerman 12 Batesville High School 1:04.73 1:04.20 13
3 Monica Moffitt 12
4 Michelle Ray 10
5 Ashley Arnold 10
6 Lora Posey 9 Lawrenceburg High
School 1:08.20 1:09.25 9
B - Final
7 Britteny Godar 10
8 Amanda Rehage 9 East Central
High School 1:08.47 1:09.41 5
9 Samantha Herdrich 10
10 Lindsey Elsrod 11
11 Katrina Heflin 11
12 Beth Wren 10
Event 10 Girls 100 Yard Backstroke
Name Yr School Seed Time Prelim Time
Preliminaries
1 Elizabeth Schrimpf 11 Oldenberg Academy 1:01.32
2 Ashley Schuerman 12 Batesville High
School 1:04.73
3 Monica Moffitt 12
4 Ashley Arnold 10
5 Michelle Ray 10
6 Lora Posey 9 Lawrenceburg
High School 1:08.20
7 Amanda Rehage 9 East Central
High School 1:08.47
8 Lindsey Elsrod 11
9 Britteny Godar 10
10 Samantha Herdrich 10
11 Katrina Heflin 11
12 Beth Wren 10
13 Elaine Stinchcomb 10 South
14 Amanda Logan 12
15 Andrea Kuntz 12 East Central High School 1:14.97
16 Laura Crouch 9 East Central
High School 1:15.89
18 Sheena Stott 11 South
19 Katie Collinsworth 10
20 Jessika
Dean 11 Batesville High School 1:17.91
21 Tara Slone 11
22 Jenna Innis 12 Rushville High School 1:22.52
23 Jessica Denzler 9
24 Rachel Meyer 9 Batesville High
School 1:24.29
25 Lisa Ditto 10
26 Sarah Kemple 11 Rushville High
School 1:25.95
27 Meghan Warmoth 11
28 Stephanie Hagerty 10
29 Lindsey Garber 10
30 Megan Earnest 10 Rushville High School 1:34.87
31
32 Kyndra Matheney 11
--- Katie Stevens 10
Event 11 Girls 100 Yard Breaststroke
Name Yr School Prelim Time Finals Time Points
A - Final
1 Bethany
Fortuna 12 South
2 Sara Eckstein 10 East Central High School 1:12.63 1:09.91 13
3 Amanda Breen 10
4 Rose Peterson 11 South
5 Evan Powers 9 Lawrenceburg
High School 1:14.32 1:14.44 10
6 Stephanie
Butler 11
B - Final
7 Brooke Kaiser 12 South
8 Lindsay
Jamison 9
9 Sara Freese 10 Oldenberg Academy 1:18.72 1:19.33 4
B - Final ...
(Event 11 Girls
100 Yard Breaststroke)
Name Yr School Prelim Time Finals Time Points
10 Lisa McGuire 10 Lawrenceburg High School 1:18.40 1:19.95 3
11 Amber Fuson 12 East Central High School 1:21.55 1:20.88 2
12 Lissa Fuson 9 East Central
High School 1:20.45 1:23.02 1
Event 11 Girls 100 Yard Breaststroke
Name Yr School Seed Time Prelim Time
Preliminaries
1 Amanda Breen 10
2 Bethany
Fortuna 12 South
3 Sara Eckstein 10 East Central High School 1:12.63
4 Evan Powers 9 Lawrenceburg
High School 1:14.32
5 Rose Peterson 11 South
6 Stephanie
Butler 11
7 Lisa McGuire 10 Lawrenceburg High School 1:18.40
8 Sara Freese 10 Oldenberg Academy 1:18.72
9 Brooke Kaiser 12 South
10 Lindsay Jamison 9
11 Lissa Fuson 9 East Central
High School 1:20.45
12 Amber Fuson
12 East
Central High School 1:21.55
13 Suzanna Savoy 11
14 Jennifer Conners 12 Union County High School 1:23.39
15 Kelly
Goldsmith 11 Batesville High School 1:24.53
16 Sarah Kraushar 10
17 Carlie Torbeck 11
18 Laura Hountz 10 Batesville High School 1:24.65
19 Brittany Mitchell 11 Batesville High
School 1:26.77
20 Brittany
Rockwell 9
21 Sarah Mills 9
22 Leigh Sloan 9
23 Kandra Johnson 11
24 Katie
Pickering 11 Rushville High School 1:28.48
25 LaCole Henwood 10
26 Joni Naylor 10 Rushville High School 1:32.65
27 Rachel
Pickering 10 Rushville High School 1:32.81
28 Nichole DeVito 10
29 Keisha Smith 10
30 Emily Wright 10
31 Sayaka Nagata 12
32 Morgan Bruns 9
33 Barbara
Hawkins 9
34 Amanda Moore 11
--- Krystal Potter 9
Event 12 Girls 400 Yard Freestyle Relay
Team Relay Prelim Time Finals Time Points
A - Final
1
1)
Katie Robinson 12 2) Sarah Brkowski 12 3) Rose Peterson 11 4) Bethany Fortuna 12
A - Final ...
(Event 12 Girls
400 Yard Freestyle Relay)
Team Relay Prelim Time Finals Time Points
2
1)
Stacy Hilber 12 2) Jessica
Preston 11 3) Hannah Mills 12 4) Andi Rodal 10
3
1)
Samantha Foster 9 2) Amanda Rehage 9 3) Linda Stolla 10 4) Sara Eckstein 10
4
1)
Cari Janssen 10 2) Andrea Lewton 11 3) Jessica Hadsell 9 4) Amanda Breen 10
5
1)
Britteny Godar 10 2) Diana Richards 9 3) Emily Rigling 11 4) Mary Kelly 10
6
1)
Kaitlin Vaughn 9 2) Terra
Messer 11 3) Karli Elsrod
10 4) Mary Kerschner 12
B - Final
7
1)
Heather Hirt 11 2) Maria Weigel 9 3) Katrina Heflin 11 4) Jennifer
Stewart 11
8
1)
Jessika Dean 11 2) Debbie
Moll 10 3) Jilian Yorn
12 4) Ashley Schuerman 12
9
1)
Kelley Guzman 10 2) Lisa McGuire 10 3) Miranda
Boyles 11 4) Abigail Burris 10
10
1)
Joni Naylor 10 2) Leann Masters 12 3) Tara Laird 11 4) Gwen Kemple 11
Event 12 Girls 400 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time Prelim Time
Preliminaries
1
1)
Katie Robinson 12 2) Sarah Brkowski 12 3) Rose Peterson 11 4) Bethany Fortuna 12
2
1)
Lindsay Jamison 9 2) Stacy Hilber 12 3) Jessica Preston 11 4) Hannah Mills
12
3
1)
Carly Coats 9 2) Amanda Rehage 9 3) Samantha Foster 9 4) Sara Eckstein 10
4
1)
Kaitlin Vaughn 9 2) Terra
Messer 11 3) Karli Elsrod
10 4) Mary Kerschner 12
5
1)
Britteny Godar 10 2) Diana Richards 9 3) Emily Rigling 11 4) Mary Kelly 10
6
1)
Cari Janssen 10 2) Andrea Lewton 11 3) Jessica Hadsell 9 4) Amanda Breen 10
7
1)
Heather Hirt 11 2) Maria Weigel 9 3) Katrina Heflin 11 4) Jennifer
Stewart 11
8
1)
Ashley Schuerman 12 2) Jessika
Dean 11 3) Debbie Moll 10 4) Jilian Yorn 12
9
1)
Kelley Guzman 10 2) Lisa McGuire 10 3) Miranda
Boyles 11 4) Abigail Burris 10
10
1)
Stephanie Bruns 9 2) Ali Diercks 11 3) Meghan Warmoth 11 4)
Jessica Selkirk 11
11
1)
Sarah Meister 9 2) Sayaka Nagata 12 3) Lindsey Garber 10 4) Alison Bishop 9
12
1)
Joni Naylor 10 2) Leann Masters 12 3) Sarah Kemple 11 4) Gwen Kemple 11
13
1)
Kristen Johnson 11 2) Maria LaRosa 10 3) Amanda Mitter 12 4) Stephanie Williams 11