Licensed to IHSAA Championship Meet HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/7/2022 09:33 PM
            Center Grove High School - Girls - 2/5/2022 to 2/7/2022            
                           Center Grove High School                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Franklin Community                                1:53.13    1:45.58   40  
     1) Allison Lacy JR                 2) Kathleen Lacy FR               
     3) Liliana Ratzlaff FR             4) Jenna Miller JR                
  2 Greenwood Community                               1:49.18    1:47.01   34  
     1) Chloe Vitatoe FR                2) Madison Peckinpaugh SR         
     3) Naomi Weaver JR                 4) Reagan Graves FR               
  3 Southport                                         1:51.01    1:48.34   32  
     1) Caroline Reinke SR              2) Karlie Dodd SO                 
     3) Madeline Jarvis SR              4) Noelle Bryan JR                
  4 Center Grove                                      1:52.02    1:52.76   30  
     1) Kennedy Beckner JR              2) Laney Brooks SO                
     3) Kayla Fischer SO                4) Tenley Wilkins FR              
  5 Martinsville                                      2:01.32    1:59.46   28  
     1) Kasey Etter SO                  2) Molly Stout JR                 
     3) Kailyn Morris JR                4) Sophie Linthicum SO            
  6 Perry Meridian                                    2:02.78    2:00.45   26  
     1) Gigi Gumiran SO                 2) Zoe Rahrar SR                  
     3) Eva Davis JR                    4) Taylor Powell SO               
  7 Mooresville                                       2:10.64    2:01.87   24  
     1) Ariel Theriac JR                2) Marissa Lewis FR               
     3) Cora Winegarden SR              4) Eryn Hetser JR                 
  8 Whiteland Community                               2:15.33    2:11.41   22  
     1) Alexis Dyer SO                  2) Hannah Hrankowsky SO           
     3) Jenna Blue JR                   4) Karina Lopez JR                
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liliana Ratzlaff          FR FRKL                 1:54.34    1:49.04   20  
  2 Lara Phipps               SO CGRV                 1:52.86    1:53.04   17  
  3 Kiersten Smith            SR CGRV                 1:56.00    1:53.70   16  
  4 Paige Lawrence            SR FRKL                 1:56.62    1:53.73   15  
  5 Caroline Reinke           SR SPOR                 2:02.12    1:55.90   14  
  6 Amelia Edens              JR WLAN                 1:58.05    1:57.43   13  
  7 Kylie Treat               SR CGRV                 2:01.06    1:58.62   12  
  8 Chloe Thaine              SO FRKL                 2:03.40    2:03.93   11  
B - Final
  9 Kasey Etter               SO MART                 2:04.53    2:03.66    9  
 10 Ryann Marker              FR GWOD                 2:08.17    2:04.71    7  
 11 Gwennyth Preilis          JR WLAN                 2:03.55    2:04.88    6  
 12 Dorrie June               SO SPOR                 2:12.38    2:12.51    5  
 13 Corey Bentz               SO GWOD                 2:15.38    2:12.63    4  
 14 Sydney Hartman            FR SPOR                 2:13.53    2:12.69    3  
 15 Avery Weesner             FR INCR                 2:14.09    2:14.08    2  
 16 Sophie Linthicum          SO MART                 2:15.65    2:15.07    1  
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Allison Lacy              JR FRKL                 2:09.16    2:03.95   20  
  2 Karlie Dodd               SO SPOR                 2:16.99    2:11.15   17  
  3 Chloe Vitatoe             FR GWOD                 2:12.66    2:12.27   16  
  4 Jyllian Antle             SR FRKL                 2:13.39    2:12.90   15  
  5 Kayla Fischer             SO CGRV                 2:15.19    2:15.50   14  
  6 Hailey Peckinpaugh        SO GWOD                 2:20.37    2:19.35   13  
  7 Laney Brooks              SO CGRV                 2:17.58    2:19.74   12  
  8 Olivia Stone              SR FRKL                 2:21.16    2:20.80   11  
B - Final
  9 Ariel Theriac             JR MOOR                 2:24.31    2:21.74    9  
 10 Clara Brandon             FR CGRV                 2:21.42    2:21.78    7  
 11 Madelyn Johnson           JR GWOD                 2:27.68    2:25.63    6  
 12 Eva Davis                 JR PMER                 2:34.21    2:27.50    5  
 13 Samantha Cox              SR SPOR                 2:31.37    2:31.43    4  
 14 Zoe Rahrar                SR PMER                 2:30.08    2:31.95    3  
 15 Hannah Niese              JR MART                 2:39.89    2:40.09    2  
 16 Hannah Hrankowsky         SO WLAN                 2:42.88    2:40.64    1  
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lexi Stuart               SO CGRV                   24.32      24.31   20  
  2 Jenna Miller              JR FRKL                   24.62      24.36   17  
  3 Noelle Bryan              JR SPOR                   24.82      24.55   16  
  4 Madison Peckinpaugh       SR GWOD                   24.91      24.71   15  
  5 Tenley Wilkins            FR CGRV                   24.72      24.76   14  
  6 Grace Clarkston           SO CGRV                   24.39      24.79   13  
  7 Molly Stout               JR MART                   25.09      24.88   12  
  8 Haidyn Coleman            FR SPOR                   24.96      25.25   11  
B - Final
  9 Kathleen Lacy             FR FRKL                   26.11      25.30    9  
 10 Emily Martin              SO FRKL                   26.23      26.09    7  
 11 Cora Winegarden           SR MOOR                   27.02      26.28    6  
 12 Haley Achs                JR WLAN                   26.28      26.37    4.5
 12 Karlyn Fox                SO SPOR                   26.41      26.37    4.5
 14 Sydney Hall               JR WLAN                   26.87      26.54    3  
 15 Taylor Powell             SO PMER                   26.61      26.61    2  
 16 Eryn Hetser               JR MOOR                   27.20      27.71    1  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mia Prusiecki             SO CGRV                  354.50     492.45   20  
  2 Ella Taylor               SO INCR                  338.85     461.95   17  
  3 Kayla Gott                SR MOOR                  291.25     391.00   16  
  4 Camryn Quiggins           SO FRKL                  284.00     385.90   15  
  5 Molly McIntyre            JR CGRV                  264.75     351.10   14  
  6 Isabel Striegel           SO MOOR                  259.40     343.05   13  
  7 Olivia Boehnlein          JR WLAN                  238.00     312.90   12  
  8 Megan McIntyre            FR CGRV                  232.35     301.75   11  
  9 Addison Berry             SO PMER                  205.75     301.60    9  
 10 Brynslee Riffel           FR MOOR                  213.75     301.05    7  
 11 Mia Greene                SO INCR                  208.00     278.05    6  
 12 Ainsley Botkin            FR FRKL                  192.80     271.80    5  
 13 Madison Ramsey            SR GWOD                  190.95     261.40    4  
 14 Joryn Doss                FR FRKL                  178.90     249.35    3  
 15 Allison Roll              SR WLAN                  156.85     217.70    2  
 16 Brayleigh Grable          SO GWOD                  140.10     190.10    1  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lara Phipps               SO CGRV                   57.13      55.56   20  
  2 Naomi Weaver              JR GWOD                   57.97      57.86   17  
  3 Reagan Graves             FR GWOD                   58.56      57.91   16  
  4 Sarah Ziegler             SR  GCA                   59.24      58.40   15  
  5 Amelia Edens              JR WLAN                 1:00.26      59.93   14  
  6 Mallory McDonald          JR CGRV                 1:00.59    1:00.38   13  
  7 Madeline Jarvis           SR SPOR                 1:01.75    1:00.90   12  
  8 Kayla Fischer             SO CGRV                 1:01.38    1:01.48   11  
B - Final
  9 Jaynie Salyers            SO FRKL                 1:02.02    1:01.98    9  
 10 Lucy Hiller               SO SPOR                 1:06.60    1:06.86    7  
 11 Eva Davis                 JR PMER                 1:10.79    1:07.09    6  
 12 Haley Achs                JR WLAN                 1:09.16    1:08.40    5  
 13 Kailyn Morris             JR MART                 1:15.30    1:13.14    4  
 14 Jobey Salyers             FR FRKL                 1:12.40    1:13.17    3  
 15 Mallory Luse              JR FRKL                 1:12.64    1:13.50    2  
 16 Claire Newton             SO MOOR                 1:15.54    1:17.18    1  
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Liliana Ratzlaff          FR FRKL                   52.99      51.38   20  
  2 Jenna Miller              JR FRKL                   53.21      52.74   17  
  3 Kiersten Smith            SR CGRV                   53.42      53.28   16  
  4 Noelle Bryan              JR SPOR                   54.82      53.71   15  
  5 Kylie Treat               SR CGRV                   55.12      53.92   14  
  6 Lexi Stuart               SO CGRV                   53.42      54.02   13  
  7 Charlize Graves           SR GWOD                   57.58      57.27   12  
  8 Emily Martin              SO FRKL                   58.10      57.42   11  
B - Final
  9 Sydney Hall               JR WLAN                   59.74      57.12    9  
 10 Taylor Powell             SO PMER                   58.44      57.95    7  
 11 Cora Winegarden           SR MOOR                   58.60      58.10    6  
 12 Eleanor Guipe             FR GWOD                 1:00.84      58.37    5  
 13 Karlyn Fox                SO SPOR                   59.41      58.60    4  
 14 Dorrie June               SO SPOR                 1:00.01      59.28    3  
 15 Madelyn Johnson           JR GWOD                 1:00.98    1:00.17    2  
 16 Eryn Hetser               JR MOOR                 1:00.40    1:00.27    1  
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Paige Lawrence            SR FRKL                 5:12.37    5:06.27   20  
  2 Reagan Graves             FR GWOD                 5:13.10    5:11.77   17  
  3 Sarah Ziegler             SR  GCA                 5:22.82    5:22.02   16  
  4 Chloe Thaine              SO FRKL                 5:31.02    5:23.07   15  
  5 Hailey Peckinpaugh        SO GWOD                 5:30.81    5:24.84   14  
  6 Rachel Ingle              JR CGRV                 5:25.60    5:25.21   13  
  7 Izzie Ferguson            FR CGRV                 5:28.17    5:29.41   12  
  8 Jenna Newton              SR FRKL                 5:31.42    5:32.70   11  
B - Final
  9 Ryann Marker              FR GWOD                 5:43.33    5:36.06    9  
 10 Clara Brandon             FR CGRV                 5:41.44    5:36.66    7  
 11 Ariel Theriac             JR MOOR                 5:38.33    5:37.60    6  
 12 Lucy Hiller               SO SPOR                 5:37.97    5:40.49    5  
 13 Zoe Rahrar                SR PMER                 5:59.07    5:55.28    4  
 14 Emily Mertz               SR SPOR                 6:11.73    6:06.32    3  
 15 Avery Weesner             FR INCR                 6:11.21    6:10.96    2  
 16 Emma Wilcher              SR WLAN                 6:13.04    6:13.77    1  
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Center Grove                                      1:40.29    1:36.38   40  
     1) Lexi Stuart SO                  2) Kiersten Smith SR              
     3) Tenley Wilkins FR               4) Lara Phipps SO                 
  2 Franklin Community                                1:43.11    1:41.65   34  
     1) Kathleen Lacy FR                2) Emily Martin SO                
     3) Chloe Thaine SO                 4) Paige Lawrence SR              
  3 Whiteland Community                               1:46.59    1:41.97   32  
     1) Sydney Hall JR                  2) Gwennyth Preilis JR            
     3) Haley Achs JR                   4) Amelia Edens JR                
  4 Southport                                         1:43.54    1:43.59   30  
     1) Haidyn Coleman FR               2) Karlyn Fox SO                  
     3) Samantha Cox SR                 4) Madeline Jarvis SR             
  5 Greenwood Community                               1:48.00    1:45.41   28  
     1) Naomi Weaver JR                 2) Charlize Graves SR             
     3) Madelyn Johnson JR              4) Hailey Peckinpaugh SO          
  6 Mooresville                                       1:51.05    1:49.89   26  
     1) Eryn Hetser JR                  2) Marissa Lewis FR               
     3) Ariel Theriac JR                4) Cora Winegarden SR             
  7 Perry Meridian                                    2:04.70    1:59.24   24  
     1) Gillian Revard FR               2) Marissa Jessie SR              
     3) Sophia Moloch SO                4) Alyssa Christian SO            
  8 Martinsville                                      2:05.07    2:04.76   22  
     1) Kailyn Morris JR                2) Hannah Niese JR                
     3) Kaydance Towell-Crook JR        4) Katelyn Macphee FR             
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allison Lacy              JR FRKL                   58.04      55.87   20  
  2 Caroline Reinke           SR SPOR                 1:00.10      57.84   17  
  3 Chloe Vitatoe             FR GWOD                   59.29      58.58   16  
  4 Naomi Weaver              JR GWOD                 1:00.03    1:00.19   15  
  5 Grace Clarkston           SO CGRV                 1:00.81    1:00.30   14  
  6 Jaynie Salyers            SO FRKL                 1:02.08    1:00.73   13  
  7 Mallory McDonald          JR CGRV                 1:01.94    1:00.96   12  
  8 Kennedy Beckner           JR CGRV                 1:01.67    1:02.48   11  
B - Final
  9 Charlize Graves           SR GWOD                 1:04.71    1:04.89    9  
 10 Kasey Etter               SO MART                 1:06.56    1:06.05    7  
 11 Gigi Gumiran              SO PMER                 1:07.87    1:06.25    6  
 12 Sydney Hartman            FR SPOR                 1:05.67    1:06.65    5  
 13 Gwennyth Preilis          JR WLAN                 1:06.00    1:06.66    4  
 14 Jenna Newton              SR FRKL                 1:08.00    1:08.47    3  
 15 Alison Clauss             FR  GCA                 1:13.21    1:10.88    2  
 16 Samantha Cox              SR SPOR                 1:11.28    1:11.24    1  
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Molly Stout               JR MART                 1:05.57    1:05.23   20  
  2 Kathleen Lacy             FR FRKL                 1:07.92    1:06.43   17  
  3 Madison Peckinpaugh       SR GWOD                 1:07.60    1:07.16   16  
  4 Karlie Dodd               SO SPOR                 1:10.03    1:07.49   15  
  5 Olivia Stone              SR FRKL                 1:09.79    1:09.81   14  
  6 Jyllian Antle             SR FRKL                 1:10.60    1:09.91   13  
  7 Laney Brooks              SO CGRV                 1:10.59    1:10.53   12  
  8 Eleanor Guipe             FR GWOD                 1:11.96    1:10.55   11  
B - Final
  9 Laney Martlage            SR CGRV                 1:12.75    1:12.51    9  
 10 Maddie Howell             JR CGRV                 1:12.14    1:12.78    7  
 11 Haidyn Coleman            FR SPOR                 1:17.48    1:18.10    6  
 12 Gillian Revard            FR PMER                 1:22.43    1:19.06    5  
 13 Karina Lopez              JR WLAN                 1:23.11    1:19.93    4  
 14 Emily Mertz               SR SPOR                 1:22.01    1:20.61    3  
 15 Marissa Jessie            SR PMER                 1:22.70    1:22.00    2  
 16 Elaina Nuhfer             SO GWOD                 1:23.55    1:23.29    1  
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Franklin Community                                3:46.10    3:28.91   40  
     1) Allison Lacy JR                 2) Jenna Miller JR                
     3) Paige Lawrence SR               4) Liliana Ratzlaff FR            
  2 Center Grove                                      3:42.63    3:32.69   34  
     1) Lexi Stuart SO                  2) Kiersten Smith SR              
     3) Kylie Treat SR                  4) Lara Phipps SO                 
  3 Greenwood Community                               3:57.46    3:39.72   32  
     1) Reagan Graves FR                2) Chloe Vitatoe FR               
     3) Hailey Peckinpaugh SO           4) Madison Peckinpaugh SR         
  4 Southport                                         3:51.86    3:39.88   30  
     1) Noelle Bryan JR                 2) Karlie Dodd SO                 
     3) Madeline Jarvis SR              4) Caroline Reinke SR             
  5 Whiteland Community                               4:03.58    3:52.21   28  
     1) Sydney Hall JR                  2) Gwennyth Preilis JR            
     3) Haley Achs JR                   4) Amelia Edens JR                
  6 Martinsville                                      4:07.31    4:02.35   26  
     1) Kasey Etter SO                  2) Hannah Niese JR                
     3) Sophie Linthicum SO             4) Molly Stout JR                 
  7 Perry Meridian                                    4:11.25    4:03.59   24  
     1) Zoe Rahrar SR                   2) Eva Davis JR                   
     3) Gigi Gumiran SO                 4) Taylor Powell SO               
  8 Mooresville                                       5:05.00    4:26.47   22  
     1) Kaitlyn Reed FR                 2) Ava Hansel FR                  
     3) Jill Ramsey SO                  4) Claire Newton SO