Licensed to IHSAA Championship Meet HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/8/2022 09:17 AM
        Lafayette Jefferson High School - Girls - 2/3/2022 to 2/5/2022         
                        Lafayette Jefferson High School                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Zionsville                                        1:51.35    1:43.57   40  
     1) Molly Simmons SO                2) Madelyn Akin SO                
     3) Devon Kitchel SR                4) Katie Buroker JR               
  2 Harrison (West Lafayette)                         1:53.07    1:50.47   34  
     1) Lauren Fecher SO                2) Jillian Giese FR               
     3) Erin Beimfohr SR                4) Lauren Salazar JR              
  3 West Lafayette                                    2:01.83    1:54.49   32  
     1) Chloe Chen FR                   2) Lily Baumgardner JR            
     3) Laura Antalis SO                4) Isabel Owens FR                
  4 McCutcheon                                        2:01.57    1:59.73   30  
     1) Brisa Del Real Marquez SO       2) Sarah Luban FR                 
     3) Mia Saunders JR                 4) Olivia Luban JR                
  5 Clinton Central                                   2:06.69    2:06.48   28  
     1) Elayna Faulkner JR              2) Addison Bogard JR              
     3) Macie McQuinn SO                4) Avery Harris JR                
  6 Lebanon                                           2:13.73    2:12.76   26  
     1) Jessie Stevens SO               2) Kylee Rodriguez FR             
     3) Skylar Ritchie SR               4) Sydney Daisley SR              
  7 Carroll (Flora)                                   2:19.85    2:16.28   24  
     1) Morgan Justice SR               2) Ashley Duff SR                 
     3) Kenadee Allen FR                4) Cora Rich SO                   
  8 University                                        2:20.16    2:19.67   22  
     1) LJ Gregory                      2) Jaclyn Copeland JR             
     3) Audrey Priest JR                4) Zoe Napier SR                  
B - Final
  9 Lafayette Central Catholic                        2:21.53    2:18.48   18  
     1) Sydney Renback SO               2) Maddie Stapleton JR            
     3) Grace Hardebeck JR              4) Sofia Santos JR                
 10 Frankfort                                         2:29.92    2:26.39   14  
     1) Mia Hernandez SR                2) Alexandra Schneider FR         
     3) Krislyn Shipley FR              4) Yazmin Lemus SO                
 -- Lafayette Jefferson                               2:26.99         DQ  
     1) Caitlin Tabler JR               2) Amelia Perry FR                
     3) Ailyn Bravo FR                  4) Bailey Moore FR                
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Reagan Mattice            SR ZION                 1:58.67    1:53.38   20  
  2 Annabelle Swiney          FR ZION                 1:57.44    1:53.49   17  
  3 Maggie Hadley             SO ZION                 2:00.99    1:56.45   16  
  4 Lauren Fecher             SO HARR                 2:01.39    1:56.49   15  
  5 Alexandra Evans           FR HARR                 1:57.86    1:57.37   14  
  6 Laura Antalis             SO WLAF                 2:03.48    1:59.69   13  
  7 Emma Beimfohr             SR HARR                 2:03.95    2:03.08   12  
  8 Macie McQuinn             SO CLCN                 2:04.43    2:05.11   11  
B - Final
  9 Chloe Louk                FR LJEF                 2:06.54    2:06.26    9  
 10 Lily Gascho               SR  LEB                 2:11.11    2:11.94    7  
 11 Sydney Daisley            SR  LEB                 2:14.87    2:13.44    6  
 12 Lina Idrissi Alami        SO WLAF                 2:14.21    2:14.99    5  
 13 Natalie Seef              SO LJEF                 2:15.39    2:16.10    4  
 14 Candice Masselot          SR MCCU                 2:18.44    2:18.03    3  
 15 Sophia Ying               JR WLAF                 2:23.00    2:22.97    2  
 16 Raelyn Albaugh            SO CLCN                 2:23.91    2:24.70    1  
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Devon Kitchel             SR ZION                 2:04.88    1:59.96   20  
  2 Lily Baumgardner          JR WLAF                 2:14.69    2:11.78   17  
  3 Molly Simmons             SO ZION                 2:15.77    2:12.05   16  
  4 Annabel Hermacinski       SO ZION                 2:14.78    2:13.98   15  
  5 Sawyer Dewitt             FR HARR                 2:18.58    2:15.86   14  
  6 Anja Owens                JR WLAF                 2:22.63    2:20.15   13  
  7 Gracee Robertson          SR HARR                 2:22.28    2:22.71   12  
  8 Anna Hale                 SO  LEB                 2:24.78    2:27.03   11  
B - Final
  9 Mia Saunders              JR MCCU                 2:25.62    2:20.94    9  
 10 Sarah Luban               FR MCCU                 2:27.52    2:29.58    7  
 11 Lily Shen                 SR WLAF                 2:40.95    2:34.89    6  
 12 Skylar Ritchie            SR  LEB                 2:38.23    2:37.14    5  
 13 Elayna Faulkner           JR CLCN                 2:43.23    2:39.38    4  
 14 Addison Bogard            JR CLCN                 2:42.61    2:39.96    3  
 15 Jane Fornes               SR HARR                 2:28.49    2:48.39    2  
 16 Sydney Renback            SO LACC                 2:52.40    2:50.96    1  
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Katie Buroker             JR ZION                   24.51      24.22   20  
  2 Lauren Salazar            JR HARR                   25.32      25.06   17  
  3 Avery Christian           FR ZION                   25.75      25.56   16  
  4 Madelyn Akin              SO ZION                   26.21      25.74   15  
  5 Olivia Luban              JR MCCU                   26.42      25.86   14  
  6 Adyson Swihart            JR HARR                   26.79      26.60   13  
  7 Autumn Miller             JR HARR                   27.21      27.27   12  
  8 Morgan Justice            SR CARL                   27.82      27.60   11  
B - Final
  9 Allison Steffey           SR WLAF                   27.99      27.02    9  
 10 Isabel Owens              FR WLAF                   28.00      27.07    7  
 11 Paige Howard              SO  LEB                   27.92      27.71    6  
 12 Sofia Santos              JR LACC                   28.62      27.92    5  
 13 Karly Troxell             SO LJEF                   28.63      28.28    4  
 14 Abigail Galinowski        FR MCCU                   29.63      29.62    3  
 15 Yazmin Lemus              SO FRKT                   30.42      29.95    2  
 16 Beatrice Johnson          FR  LEB                   30.15      30.35    1  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Davis Ava                 SR ZION                  240.05     341.05   20  
  2 Delaney Housel            SR ZION                  228.60     315.75   17  
  3 Kennedy Gould             FR HARR                  235.60     311.70   16  
  4 Ainsley Martin            SR LACC                  202.25     274.70   15  
  5 Aydrial Taylor            JR CARL                  190.80     268.75   14  
  6 Campbell Stoner           FR ZION                  184.20     264.60   13  
  7 Mia Hernandez             SR FRKT                  170.00     225.20   12  
  8 Taylor Moss               SR  LEB                  168.30     222.05   11  
  9 Attrina Mohammadi         SO HARR                  149.35     218.65    9  
 10 Riley Lawson              JR HARR                  156.10     217.30    7  
 11 Theoni Vlachos            FR WLAF                  156.40     216.60    6  
 12 Avery Harris              JR CLCN                  145.50     208.90    5  
 13 Heaven-Rayne Burton       FR LJEF                  134.65     173.00    4  
 14 Lane Shepard              SO MCCU                  124.55     158.25    3  
 15 Anna Beardsley            JR FRKT                  105.05     158.05    2  
 16 Lucy McGlothlin           SO LACC                  117.15     137.70    1  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Annabelle Swiney          FR ZION                 1:00.71      57.35   20  
  2 Annabel Hermacinski       SO ZION                   58.96      58.69   17  
  3 Claire McAfee             SO ZION                 1:00.34      59.39   16  
  4 Laura Antalis             SO WLAF                 1:02.88    1:01.45   15  
  5 Chloe Chen                FR WLAF                 1:02.58    1:02.08   14  
  6 Erin Beimfohr             SR HARR                 1:04.21    1:02.13   13  
  7 Anna Hale                 SO  LEB                 1:07.13    1:07.04   12  
  8 Jane Fornes               SR HARR                 1:06.49    1:10.61   11  
B - Final
  9 Olivia Luban              JR MCCU                 1:08.70    1:05.88    9  
 10 Skye Oliver               SR HARR                 1:09.60    1:07.82    7  
 11 Lily Shen                 SR WLAF                 1:12.21    1:08.20    6  
 12 Brisa Del Real Marquez    SO MCCU                 1:08.69    1:09.15    5  
 13 Audrey Priest             JR UNIV                 1:15.69    1:14.38    4  
 14 Georgia Meyer             JR FRKT                 1:23.64    1:21.65    3  
 15 Ailyn Bravo               FR LJEF                 1:26.58    1:24.97    2  
 16 Keeleigh Click            JR CLCN                 1:24.25    1:27.97    1  
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Katie Buroker             JR ZION                   53.26      52.45   20  
  2 Avery Christian           FR ZION                   55.82      54.84   17  
  3 Alexandra Evans           FR HARR                   54.80      54.88   16  
  4 Lauren Salazar            JR HARR                   55.34      55.81   15  
  5 Hailey Paulick            FR ZION                   57.48      55.90   14  
  6 Maci Pettit               SO HARR                   59.09      58.20   13  
  7 Cora Dial                 JR  LEB                   58.29      58.58   12  
  8 Lina Idrissi Alami        SO WLAF                 1:02.04    1:01.71   11  
B - Final
  9 Madeline Umulis           FR WLAF                 1:02.49      59.37    9  
 10 Paige Howard              SO  LEB                 1:02.06    1:01.71    7  
 11 Sofia Santos              JR LACC                 1:03.85    1:01.92    6  
 12 Morgan Justice            SR CARL                 1:02.88    1:02.14    5  
 13 Karly Troxell             SO LJEF                 1:03.98    1:02.94    4  
 14 Raelyn Albaugh            SO CLCN                 1:04.77    1:04.63    3  
 15 Isabella Dodt             FR WLAF                 1:06.23    1:06.57    2  
 16 Martha Sheets             SO  LEB                 1:07.19    1:08.81    1  
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Reagan Mattice            SR ZION                 5:18.55    5:05.62   20  
  2 Maggie Hadley             SO ZION                 5:24.87    5:19.54   17  
  3 Jillian Giese             FR HARR                 5:24.92    5:27.04   16  
  4 Emma Beimfohr             SR HARR                 5:34.49    5:29.27   15  
  5 Ava Fleming               SO ZION                 5:32.01    5:30.04   14  
  6 Mia Saunders              JR MCCU                 5:42.00    5:30.37   13  
  7 Chloe Louk                FR LJEF                 5:32.35    5:35.01   12  
  8 Gracee Robertson          SR HARR                 5:34.13    5:35.87   11  
B - Final
  9 Anja Owens                JR WLAF                 5:52.47    5:41.27    9  
 10 Macie McQuinn             SO CLCN                 5:42.24    5:42.07    7  
 11 Sydney Daisley            SR  LEB                 6:00.66    5:57.92    6  
 12 Natalie Seef              SO LJEF                 6:01.67    6:01.67    5  
 13 Lily Gascho               SR  LEB                 6:00.30    6:06.82    4  
 14 Candice Masselot          SR MCCU                 6:10.58    6:08.66    3  
 15 Allison Steffey           SR WLAF                 6:30.75    6:31.81    2  
 16 Kenadee Allen             FR CARL                 6:30.56    6:32.95    1  
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Zionsville                                        1:44.08    1:37.27   40  
     1) Devon Kitchel SR                2) Avery Christian FR             
     3) Annabelle Swiney FR             4) Reagan Mattice SR              
  2 Harrison (West Lafayette)                         1:42.52    1:41.56   34  
     1) Lauren Salazar JR               2) Adyson Swihart JR              
     3) Sawyer Dewitt FR                4) Alexandra Evans FR             
  3 Lebanon                                           1:52.36    1:49.45   32  
     1) Paige Howard SO                 2) Cora Dial JR                   
     3) Lily Gascho SR                  4) Anna Hale SO                   
  4 West Lafayette                                    2:01.59    1:50.19   30  
     1) Madeline Umulis FR              2) Allison Steffey SR             
     3) Lina Idrissi Alami SO           4) Anja Owens JR                  
  5 McCutcheon                                        1:53.67    1:52.57   28  
     1) Brisa Del Real Marquez SO       2) Abigail Galinowski FR          
     3) Candice Masselot SR             4) Olivia Luban JR                
  6 Clinton Central                                   1:56.02    1:54.71   26  
     1) Avery Harris JR                 2) Elayna Faulkner JR             
     3) Raelyn Albaugh SO               4) Macie McQuinn SO               
  7 Lafayette Jefferson                               1:58.92    1:54.83   24  
     1) Karly Troxell SO                2) Nora Fisher SO                 
     3) Natalie Seef SO                 4) Chloe Louk FR                  
  8 Carroll (Flora)                                   2:00.59    1:59.19   22  
     1) Kenadee Allen FR                2) Cora Rich SO                   
     3) Ashley Duff SR                  4) Morgan Justice SR              
B - Final
  9 University                                        2:06.79    2:03.91   18  
     1) Audrey Priest JR                2) Zoe Napier SR                  
     3) Jaclyn Copeland JR              4) LJ Gregory                     
 10 Lafayette Central Catholic                        2:09.57    2:06.58   14  
     1) Grace Hardebeck JR              2) Bliss Ulery FR                 
     3) Liz Hutzel SR                   4) Molly Thieme JR                
 11 Frankfort                                         2:16.08    2:08.42   12  
     1) Annabelle Hall SO               2) Anna Beardsley JR              
     3) Krislyn Shipley FR              4) Georgia Meyer JR               
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Molly Simmons             SO ZION                   58.91      56.51   20  
  2 Lauren Fecher             SO HARR                   59.61      57.08   17  
  3 Hannah Smolen             SR ZION                 1:03.09    1:02.01   16  
  4 Victoria Lightwine        SR ZION                 1:03.11    1:02.81   15  
  5 Cora Dial                 JR  LEB                 1:05.56    1:04.34   14  
  6 Skye Oliver               SR HARR                 1:05.63    1:05.02   13  
  7 Isabel Owens              FR WLAF                 1:07.90    1:06.18   12  
  8 Claire Welborn            SO HARR                 1:06.65    1:06.96   11  
B - Final
  9 Madeline Umulis           FR WLAF                 1:13.26    1:10.84    9  
 10 Serena Yu                 SO WLAF                 1:18.48    1:12.81    7  
 11 Jessie Stevens            SO  LEB                 1:14.25    1:14.09    6  
 12 Elayna Faulkner           JR CLCN                 1:15.23    1:15.21    5  
 13 Sydney Renback            SO LACC                 1:14.16    1:15.31    4  
 14 Evie King                 FR UNIV                 1:23.27    1:20.93    3  
 15 Jillian Brubaker          JR  LEB                 1:24.74    1:21.28    2  
 16 Grace Hardebeck           JR LACC                 1:21.27    1:21.73    1  
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Devon Kitchel             SR ZION                 1:04.51    1:02.01   20  
  2 Madelyn Akin              SO ZION                 1:09.31    1:05.38   17  
  3 Lily Baumgardner          JR WLAF                 1:09.54    1:07.38   16  
  4 Chloe Chen                FR WLAF                 1:11.44    1:09.66   15  
  5 Anna Huston               SR ZION                 1:11.70    1:10.76   14  
  6 Erin Beimfohr             SR HARR                 1:13.33    1:12.30   13  
  7 Sawyer Dewitt             FR HARR                 1:11.39    1:12.37   12  
  8 Jillian Giese             FR HARR                 1:13.42    1:12.73   11  
B - Final
  9 Sarah Luban               FR MCCU                 1:16.55    1:16.43    9  
 10 Brisa Del Real Marquez    SO MCCU                 1:15.55    1:16.99    7  
 11 Sophia Ying               JR WLAF                 1:18.23    1:17.88    6  
 12 Addison Bogard            JR CLCN                 1:19.89    1:18.06    5  
 13 Avery Harris              JR CLCN                 1:20.31    1:18.19    4  
 14 Skylar Ritchie            SR  LEB                 1:20.78    1:20.63    3  
 15 Kylee Rodriguez           FR  LEB                 1:22.93    1:23.73    2  
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Zionsville                                        3:44.36    3:33.66   40  
     1) Katie Buroker JR                2) Reagan Mattice SR              
     3) Annabelle Swiney FR             4) Molly Simmons SO               
  2 West Lafayette                                    4:16.51    3:47.05   34  
     1) Isabel Owens FR                 2) Laura Antalis SO               
     3) Chloe Chen FR                   4) Lily Baumgardner JR            
  3 Lebanon                                           4:02.88    4:01.91   32  
     1) Anna Hale SO                    2) Paige Howard SO                
     3) Lily Gascho SR                  4) Cora Dial JR                   
  4 McCutcheon                                        4:18.18    4:09.23   30  
     1) Sarah Luban FR                  2) Abigail Galinowski FR          
     3) Candice Masselot SR             4) Mia Saunders JR                
  5 Lafayette Jefferson                               4:15.34    4:14.68   28  
     1) Chloe Louk FR                   2) Karly Troxell SO               
     3) Natalie Seef SO                 4) Ailyn Bravo FR                 
  6 Lafayette Central Catholic                        4:36.83    4:27.30   26  
     1) Sydney Renback SO               2) Maddie Stapleton JR            
     3) Molly Thieme JR                 4) Sofia Santos JR                
  7 Clinton Central                                   4:45.13    4:32.01   24  
     1) Raelyn Albaugh SO               2) Shelby Wolfe JR                
     3) Reagan Kimmell SR               4) Addison Bogard JR              
  8 Frankfort                                         4:57.35    4:39.60   22  
     1) Georgia Meyer JR                2) Mia Hernandez SR               
     3) Alayna Barton SR                4) Yazmin Lemus SO